Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street toont herstel

Wall Street toont herstel

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag duidelijk hoger gesloten. Daarmee toonden de graadmeters enig herstel na de scherpe koersdalingen van de afgelopen dagen. Koopjesjagers leken hun slag te slaan, waarbij met name de aandelen van techbedrijven in trek waren. Chatdienst Slack Technologies, die de boeken opende, wist beleggers niet te overtuigen.

De Dow-Jonesindex sloot de sessie 1,6 procent hoger op 27.940,47 punten. De brede S&P 500 steeg 2 procent tot 3398,96 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 2,7 procent tot 11.141,57 punten.

Grote techfondsen als Apple en Microsoft wonnen circa 4 procent. Ook chipbedrijven als Advanced Micro Devices (AMD) en softwareconcern Salesforce kleurden groen. Dat gold ook voor de bouwer van elektrische auto's Tesla (plus 10,9 procent) die een dag eerder nog zijn slechtste sessie ooit beleefde met een verlies van 21 procent.

Slack Technologies

Slack Technologies verloor bijna 14 procent, ondanks kwartaalresultaten die beter waren dan verwacht en een verhoging van de prognoses voor het gehele jaar. Er was veel interesse in de diensten van Slack doordat bedrijven massaal medewerkers vanuit huis lieten werken. Beleggers hadden echter op meer gehoopt.

Ook juweliersketen Tiffany leverde in. Het Franse luxeconcern Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) blaast de voorgenomen overname van Tiffany ter waarde van meer dan 16 miljard dollar af. LVMH wijst daarbij op vertragingen bij het overnameproces dat in november afgerond zou moeten worden. Tiffany zet nu juridische stappen tegen LVMH om de overname alsnog door te laten gaan. Het aandeel verloor 6,4 procent.

Luchtvaartsector

Verder stond de luchtvaartsector in de belangstelling. De roep om eenduidigheid wat betreft reisadviezen en test-protocollen wordt steeds luider. Verschillende partijen in de sector riepen de autoriteiten in de VS nu op om daar werk van te maken. Ook in Europa werd eerder een dergelijke oproep gedaan. Maatschappijen als American Airlines, Southwest Airlines en Delta Air Lines verloren tot 4,3 procent.

Verder opende de maker van sport- en yogakleding Lululemon Athletica de boeken. Vooral de tegenvallende winstvooruitzichten leken beleggers nerveus te maken. Het aandeel verloor dik 7 procent.

De euro stond op 1,1804 dollar, tegen 1,1812 eerder op de dag. De olieprijzen veerden op na de forse daling op dinsdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,4 procent meer op 38,01 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 40,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eigenaar rekent dit jaar niet op deal over havens Panamakanaal

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison verwacht de verkoop van zijn internationale havenactiviteiten niet voor het einde van dit jaar af te ronden. China verzette zich eerder tegen de verkoop van havens aan het Panamakanaal en tientallen andere ondernemingen aan de Amerikaanse investeerder BlackRock en rederij MSC. Toch verwacht mededirecteur Peter Sixt dat de deal uiteindelijk rondkomt, als ook een Chinese investeerder instapt.

16 minuten geleden
Japanse economie groeit harder dan verwacht ondanks heffingen VS

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse economie is in het tweede kwartaal van 2025 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens een nieuwe raming van de Japanse overheid groeide de vierde economie ter wereld in de drie maanden tot en met juni met 0,3 procent ten opzichte van de voorgaande periode. Economen hadden gerekend op een groei van 0,1 procent.

50 minuten geleden
Cijfers industrie en winkeliers wijzen op tragere groei China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van China vertraagt, wijzen nieuwe cijfers over de industrie, investeringen en winkelverkopen uit. De op een na grootste economie van de wereld ondervindt hinder van de invoerheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft ingevoerd op de meeste Chinese producten. Ook remden hevige regenval, overstromingen en hitte de groei.

1 uur geleden
Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.

6 uur geleden
Nederland grootste bouwer lange superjachten, maar markt koelt af

AMSTERDAM (ANP) - Nederland was in 2024 de grootste bouwer van lange superjachten ter wereld, meldt ABN AMRO in een nieuwe analyse. In Nederland werden vorig jaar zeven superjachten langer dan tachtig meter gemaakt. Italië is 's werelds grootste superjachtbouwer en produceert vooral kleinere superjachten. Maar na recordjaren lijkt de markt af te koelen.

9 uur geleden
Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.

9 uur geleden
Beurskoers Intel omhoog na gerucht over mogelijk overheidsbelang

NEW YORK (ANP) - De beurskoers van de Amerikaanse chipfabrikant Intel heeft donderdag een vlucht genomen op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 7 procent hoger nadat persbureau Bloomberg had gemeld dat de regering-Trump in gesprek is met Intel over het nemen van een overheidsbelang in het concern. Dit zou de plannen van Intel om zijn productie in de Verenigde Staten uit te breiden ondersteunen, meldde Bloomberg op basis van ingewijden.

10 uur geleden