Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street toont enig herstel na slechte week

Wall Street toont enig herstel na slechte week

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten aan de nieuwe handelsweek begonnen. Daarmee tonen de graadmeters op Wall Street enig herstel na de zware koersverliezen van vorige week. Amerikaanse beleggers blijven de ontwikkelingen rond het nieuwe coronavirus in de gaten houden.

De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,8 procent hoger op 25.619 punten. De S&P 500 won ook 0,8 procent, tot 2978 punten. Techbeurs Nasdaq kreeg er 1 procent bij op 8548 punten. De graadmeters op Wall Street lieten vorige week de grootste verliezen optekenen sinds de financiële crisis uit angst voor de economische impact van het coronavirus.

Op de financiële markten groeit nu de verwachting dat centrale banken met steunmaatregelen komen om zo de impact van de virusuitbraak te verzachten. De Federal Reserve verklaarde klaar te staan om gepast op te treden tegen de economische gevolgen van het virus. Er wordt nu verwacht dat de Amerikaanse koepel van centrale banken later deze maand met een renteverlaging zal komen.

JD.com

De in New York genoteerde Chinese webwinkel JD.com won meer dan 6 procent, geholpen door beter dan verwachte resultaten. JD.com gaf aan voor het lopende kwartaal op een omzetgroei van meer dan 10 procent te rekenen ondanks de impact van het coronavirus. Het bedrijf benadrukte dat dit een voorlopige schatting is en dat er onzekerheden zijn in verband met het virus.

De aandacht gaat ook uit naar motorfietsenfabrikant Harley-Davidson (min 1,7 procent) na het onverwachte vertrek van topman Matt Levatich. Hij stond vijf jaar aan het roer van Harley-Davidson dat nu op zoek moet naar een permanente vervanger. Het bedrijf kampte de afgelopen jaren met dalende verkopen en een sterk gedaalde beurskoers.

Meer uit Financieel

Krant: EU komt met heffingen op Chinees staal

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt komende weken waarschijnlijk met invoertarieven van 25 tot 50 procent op Chinees staal en daarvan afgeleide producten. Dit vernam de Duitse krant Handelsblatt van hooggeplaatste ambtenaren in Brussel. Volgens de krant gaat het om een reactie op de golf aan goedkope importen uit China.

1 uur geleden
Trump stemt in met plan verkoop Amerikaanse activiteiten TikTok

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag een presidentieel besluit ondertekend waarin hij verklaart dat het plan om TikToks Amerikaanse activiteiten te verkopen aan Amerikaanse en internationale investeerders voldoet aan de eisen van een wet uit 2024. Die wet stelde dat de populaire video-app verboden zou worden in de Verenigde Staten tenzij de Chinese eigenaren deze zouden verkopen. Dit werd besloten uit veiligheidsoverwegingen.

1 uur geleden
Wall Street bang voor treuzelen Fed na sterke economische cijfers

NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maakten zich zorgen dat de verrassend sterke economische cijfers van donderdag de Federal Reserve voorzichtiger zullen maken met het verlagen van de rente.

2 uur geleden
Volkswagen grijpt in om tegenvallende vraag elektrische auto's

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen (VW) beperkt zijn productie en legt twee Duitse fabrieken tijdelijk stil. Het Duitse autoconcern heeft er last van dat de vraag naar elektrische auto's langzamer groeit dan verwacht.

2 uur geleden
Reuters: nieuwe Europese boete voor Google dreigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Google krijgt waarschijnlijk in de komende maanden een tweede grote boete onder de nieuwe Europese regels voor techbedrijven. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Europese Commissie zou bezig zijn met het opstellen van een besluit.

4 uur geleden
Amazon schikt Prime-beschuldigingen voor 2,5 miljard dollar

SEATTLE (ANP/RTR/DPA) - Amazon schikt Amerikaanse beschuldigingen over misleidende praktijken bij zijn Prime-abonnementsdienst voor 2,5 miljard dollar. De Federal Trade Commission (FTC), een belangrijke toezichthouder in de VS, betichtte Amazon ervan dat gebruikers werden aangemeld voor het abonnement zonder dat ze hiervoor duidelijk toestemming hadden gegeven.

5 uur geleden
Microsoft stopt met bepaalde diensten aan Israëlische leger

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft stopt met bepaalde diensten voor het Israëlische leger. Dat heeft het Amerikaanse concern gedaan na een onderzoek naar aanleiding van berichtgeving van de Britse krant The Guardian dat zijn software wordt gebruikt in de oorlog in Gaza.

5 uur geleden