Wall Street terughoudend, cryptoplatformen verder omhoog
NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in New York lieten dinsdag geen grote uitslagen zien, na de verliezen een dag eerder. Beleggers blijven voorzichtig in afwachting van het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat vrijdag verschijnt. Dat rapport is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot met een verlies van 0,2 procent op 36.124,56 punten. De breder samengestelde S&P 500 eindigde een fractie lager op 4567,18 punten. De technologiebeurs Nasdaq ging wel omhoog, met 0,3 procent tot 14.229,91 punten. Ondanks de verliezen deze week, staan de Amerikaanse beurzen nog altijd op het hoogste niveau in meer dan anderhalf jaar.
De cryptoplatformen Marathon Digital (plus 2,8 procent) en Riot Platforms (plus 0,9 procent) vonden opnieuw de weg omhoog, hoewel de koerswinsten minder uitbundig waren dan maandag. Toen profiteerden de cryptobedrijven van de prijs van de bitcoin die voor het eerst dit jaar boven de 40.000 dollar uitkwam. Dinsdag won de munt nog eens bijna 5 procent.
GTA VI
Computergamebedrijf Take-Two Interactive Software, de uitgever van het zeer populaire spel Grand Theft Auto, stond dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Dochteronderdeel Rockstar Games heeft maandag een eerste trailer vrijgegeven van de langverwachte game Grand Theft Auto VI. Het spel verschijnt in 2025.
Fans wachten al tien jaar op GTA VI. De vorige versie GTA V verscheen in 2013. Er werden meer dan 190 miljoen exemplaren van verkocht. De eerste versie van GTA kwam in 1997 op de markt. Eigenlijk zou de trailer pas dinsdag online verschijnen, maar dat werd naar voren gehaald omdat eerder op de dag al beelden waren uitgelekt op X. Beleggers lijken echter minder blij te zijn dat het computerspel pas in 2025 uitkomt en hadden gehoopt dat dit ergens in 2024 zou zijn. Het aandeel Take-Two verloor 0,5 procent.
Tesla in de plus
Tesla ging 1,3 procent omhoog. Havenarbeiders en chauffeurs in Denemarken gaan zich aansluiten bij de stakingsacties in Zweden tegen de elektrische autofabrikant. De grootste vakbond van Denemarken zegt binnen ongeveer twee weken te stoppen met het lossen en transporteren van Tesla-auto's die zijn bestemd voor de Zweedse markt. Tesla is in Zweden in een arbeidsconflict verwikkeld.
Softwarebedrijf Gitlab viel op met een koerssprong van 11,5 procent. Dat had te maken met goed ontvangen kwartaalresultaten en vooruitzichten van de onderneming.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft het tweede ongevraagde overnamebod van zijn Canadese branchegenoot WSP Global ook afgewezen. Volgens Arcadis worden de "intrinsieke waarde, strategische positie en toekomstverwachtingen" van de Nederlandse onderneming opnieuw ondergewaardeerd in het voorstel, waarbij een prijs op het bedrijf werd geplakt van ongeveer 4,7 miljard euro.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn winst in het tweede kwartaal flink opgevoerd, ondanks de onrust in de wereld met bijvoorbeeld de oorlog in het Midden-Oosten. De bank profiteerde van versnelde groei van het klantenbestand. Ook lukte het ING om meer hypotheken te verstrekken, niet alleen in Nederland, maar ook in bijvoorbeeld Duitsland en Australiƫ.
8 minuten geledenPARIJS (ANP) - De wereldwijde verkoop van elektrische auto's is in de eerste helft van dit jaar uitgekomen op ruim 9 miljoen stuks, een lichte daling van 1 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dat kwam vooral door een scherpe daling van de verkopen in China, met bijna 20 procent. Dat staat in een donderdag verschenen rapport van het Internationaal Energieagentschap (IEA).
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in juni verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 4,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.
48 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Er zijn forse lokale verschillen in de kosten voor de aanvraag van bouwvergunningen in Nederland. Dat stelt Vereniging Eigen Huis (VEH) in haar jaarlijkse steekproef. In sommige gemeenten is een bouwvergunning tienduizenden euro's duurder dan in andere.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Regionale lunchketens weten hun klanten beter aan zich te binden dan grote landelijke en internationale ketens, blijkt uit een rapport van marktonderzoeksbureau Multiscope onder ruim 3500 Nederlanders.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchtvaart is afgelopen kwartaal minder hard gegroeid door de Iranoorlog. Er kon minder worden gevlogen naar het Midden-Oosten en ook schrapten enkele luchtvaartmaatschappijen vluchten vanwege de dure kerosine. In het tweede kwartaal nam het aantal reizigers volgens luchthavenkoepel ACI Europe met 1,3 procent toe, veel minder dan de 4,3 procent van drie maanden eerder.
5 uur geleden