Wall Street teleurgesteld over uitblijven steunpakket
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag met stevige verliezen de handel uitgegaan. Beleggers waren teleurgesteld dat een omvangrijk stimuleringspakket om de Amerikaanse economie door de coronacrisis te helpen, opnieuw is gesneuveld in de Senaat. De Republikeinen en Democraten bakkeleien nog over de precieze verdeling van in totaal zo'n 2000 miljard dollar aan overheidssteun.
De Dow-Jonesindex eindigde 3 procent lager op 18.591,93 punten. Eerder op de dag zakte de graadmeter nog even bijna 5 procent in de min, waardoor de Dow alle koerswinst sinds de verkiezing van president Donald Trump tot Amerikaans president in 2016, kwijt was. De brede S&P 500 zakte 2,9 procent tot 2237,40 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,3 procent tot 6860,67 punten.
Het sentiment op Wall Street werd gesteund door een nieuw steunprogramma van de Federal Reserve voor de Amerikaanse economie. Maar door het uitblijven van een akkoord in de Amerikaanse politiek over het overheidspakket werd de vrees voor een wereldwijde recessie als gevolg van de coronapandemie toch weer verder aangewakkerd.
Boeing
Boeing stond opnieuw in de belangstelling met een plus van ruim 11 procent. De vliegtuigbouwer schort het dividend op en stopt met aandeleninkopen om zijn buffers te beschermen. Ook is besloten om bepaalde productie in Puget Sound voorlopig stil te leggen. De crisis heeft de luchtvaartsector zeer hard geraakt en het aandeel Boeing is sinds begin februari met 70 procent gekelderd. Overigens plakte zakenbank Goldman Sachs een koopadvies op Boeing door de verwachting dat het bedrijf het ergste achter de rug heeft.
Autobouwer Ford Motor (min 7,4 procent) liet weten fabrieken in onder meer India en Zuid-Afrika stil te leggen vanwege de uitbraak. Eerder werden al fabrieken in Noord-Amerika en Europa op slot gegooid. Woninginrichter Bed Bath & Beyond sluit het grootste deel van zijn winkels de komende twee weken en zakte bijna 11 procent. Speelgoedfabrikant Hasbro kondigde verder aan dat het eerste kwartaal vrij goed verliep en dat achterstanden in leveringen in april ingelopen zullen zijn. Hasbro won 12,5 procent.
De euro was 1,0720 dollar waard, tegen 1,0729 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie steeg 4,2 procent in prijs tot 23,57 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 27,26 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
8 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
11 uur geleden