Wall Street stijgt op laatste dag sterk beursjaar
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag licht omhoog, na de recente verliesbeurten. Beleggers deden het rustig aan op de laatste dag van het zeer sterke beursjaar op Wall Street. Dankzij de renteverlagingen van de Amerikaanse centrale bank, de nog altijd goed draaiende Amerikaanse economie en de verkiezingswinst van Donald Trump was het een goed jaar voor Amerikaanse aandelen.
Ook kijken beleggers met optimisme uit naar het nieuwe jaar door het vooruitzicht van lagere belastingen en soepelere regels voor bedrijven onder Trump. Door de verwachting dat de Federal Reserve de rente in 2025 minder hard gaat verlagen dan gehoopt, namen beleggers in december wel wat winst.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 42.695 punten. De Dow verloor in december ongeveer 5 procent, maar koerst af op een jaarwinst van 13 procent. De brede S&P 500-index klom 0,3 procent op 5923 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,3 procent tot 19.542 punten. Beide graadmeters verloren maandag nog ruim 1 procent.
Rustig
In tegenstelling tot de Europese beurzen is Wall Street op oudejaarsdag wel de hele dag open. Op nieuwjaarsdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht. Op 2 januari gaat het nieuwe beursjaar van start. De handel zal deze week echter rustig blijven doordat veel beleggers op vakantie zijn. Vanaf maandag 6 januari wordt er weer volop gehandeld op Wall Street. Op donderdag 9 januari zijn de beurzen in New York dicht om de staatsbegrafenis van de Amerikaanse oud-president Jimmy Carter.
De S&P 500-index stevent af op een winst van ruim 20 procent in 2024. De Nasdaq is dit jaar 30 procent gestegen. Beide graadmeters werden gestuwd door stevige koerswinsten van zwaargewichten als Tesla en Nvidia. Tesla won op de laatste dag van 2024 0,8 procent. De elektrische autofabrikant is dit jaar zo'n 70 procent in waarde gestegen, mede dankzij de goede band tussen topman Elon Musk en Trump. Beurslieveling Nvidia zakte 0,2 procent. Door de aanhoudende hoge verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) werd het AI-chipbedrijf dit jaar zo'n 180 procent meer waard.
Boeing klom 0,8 procent. De vliegtuigmaker zakte maandag ruim 2 procent na de dodelijke crash van een Boeing 737-800 in Zuid-Korea. Boeing, dat dit jaar kampte met leveringsproblemen en stakingen, koerst af op een jaarverlies van 30 procent. Boeing werd dit jaar ook onder verscherpt toezicht van de luchtvaartautoriteit FAA gesteld, na een reeks incidenten met zijn toestellen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
8 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
17 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
1 dag geleden