Wall Street stijgt op laatste dag sterk beursjaar
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag licht omhoog, na de recente verliesbeurten. Beleggers deden het rustig aan op de laatste dag van het zeer sterke beursjaar op Wall Street. Dankzij de renteverlagingen van de Amerikaanse centrale bank, de nog altijd goed draaiende Amerikaanse economie en de verkiezingswinst van Donald Trump was het een goed jaar voor Amerikaanse aandelen.
Ook kijken beleggers met optimisme uit naar het nieuwe jaar door het vooruitzicht van lagere belastingen en soepelere regels voor bedrijven onder Trump. Door de verwachting dat de Federal Reserve de rente in 2025 minder hard gaat verlagen dan gehoopt, namen beleggers in december wel wat winst.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 42.695 punten. De Dow verloor in december ongeveer 5 procent, maar koerst af op een jaarwinst van 13 procent. De brede S&P 500-index klom 0,3 procent op 5923 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,3 procent tot 19.542 punten. Beide graadmeters verloren maandag nog ruim 1 procent.
Rustig
In tegenstelling tot de Europese beurzen is Wall Street op oudejaarsdag wel de hele dag open. Op nieuwjaarsdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht. Op 2 januari gaat het nieuwe beursjaar van start. De handel zal deze week echter rustig blijven doordat veel beleggers op vakantie zijn. Vanaf maandag 6 januari wordt er weer volop gehandeld op Wall Street. Op donderdag 9 januari zijn de beurzen in New York dicht om de staatsbegrafenis van de Amerikaanse oud-president Jimmy Carter.
De S&P 500-index stevent af op een winst van ruim 20 procent in 2024. De Nasdaq is dit jaar 30 procent gestegen. Beide graadmeters werden gestuwd door stevige koerswinsten van zwaargewichten als Tesla en Nvidia. Tesla won op de laatste dag van 2024 0,8 procent. De elektrische autofabrikant is dit jaar zo'n 70 procent in waarde gestegen, mede dankzij de goede band tussen topman Elon Musk en Trump. Beurslieveling Nvidia zakte 0,2 procent. Door de aanhoudende hoge verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) werd het AI-chipbedrijf dit jaar zo'n 180 procent meer waard.
Boeing klom 0,8 procent. De vliegtuigmaker zakte maandag ruim 2 procent na de dodelijke crash van een Boeing 737-800 in Zuid-Korea. Boeing, dat dit jaar kampte met leveringsproblemen en stakingen, koerst af op een jaarverlies van 30 procent. Boeing werd dit jaar ook onder verscherpt toezicht van de luchtvaartautoriteit FAA gesteld, na een reeks incidenten met zijn toestellen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
8 uur geleden