Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street stijgt ondanks tegenvallende cijfers werkgelegenheid

Wall Street stijgt ondanks tegenvallende cijfers werkgelegenheid

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten aan september begonnen. Een banenrapport van loonstrookverwerker ADP viel tegen, maar daar lieten handelaren zich niet door van de wijs brengen. Het ADP-rapport geldt als een voorproefje voor het banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag naar buiten komt. Verder verwerkten beleggers cijfers over de bedrijvigheid in de industrie in China en Europa. In China nam die af, in Europa groeide die minder hard. Zowel de Delta-variant van het coronavirus als tekorten aan allerlei goederen, grondstoffen en personeel hinderden bedrijven.

De Dow-Jonesindex bleef in de eerste handelsminuten vrijwel onveranderd op 35.363 punten. De breed samengestelde S&P 500 werd 0,2 procent hoger gezet, tot 4530 punten. Techbeurs Nasdaq ging 0,5 procent omhoog tot een stand van 15.660 punten.

Amazon (plus 0,8 procent) stond in de belangstelling, De nieuwe topman Andy Jassy kondigde aan 55.000 mensen aan te willen nemen voor technische functies. Daarvan zullen er zeker 40.000 in de Verenigde Staten werken. De rest komt in landen als India, Japan en Duitsland.

PVH

Mijnbouwers BHP en Rio Tinto zakten tot 1,6 procent. De daling van de bedrijvigheid in de Chinese industrie zette de prijzen van koper en ijzererts onder druk. Moderna steeg 1 procent. Het biotechbedrijf en zijn Japanse distributeur Takeda lieten weten dat twee sterfgevallen in Japan niets met mogelijk vervuilde vaccins te maken hebben.

Campbell Soup opende de boeken. Het levensmiddelenconcern kwam met een beter dan verwachte omzet en winst en ging bovendien eigen aandelen inkopen. Beleggers zetten het bedrijf 2,3 procent hoger. PVH ging ruim 13 procent omhoog. Het moederbedrijf van modemerken Calvin Klein en Tommy Hilfiger verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar.

GameStop

GameStop maakt volgens mediaberichten weer kans om opgenomen te worden in de S&P 500 en steeg 2,7 procent. De keten van computerspellenwinkels werd in 2016 uit die graadmeter verwijderd, maar staat dit jaar volop in de belangstelling als een van de zogenoemde Reddit-aandelen. Kleine beleggers stuwden de prijs van het aandeel nadat ze er op discussieplatform Reddit over hadden gepraat.

Olie werd goedkoper nu het erop lijkt dat de OPEC+ zijn geplande productieverhoging doorzet. De olieproducerende landen overleggen daar later op de dag over. Een vat Amerikaanse olie ging voor 67,63 dollar van de hand, een daling van 1,3 procent. Brentolie kostte 1,1 procent minder op 70,83 dollar.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

3 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

4 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

5 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

5 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

7 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

10 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

10 uur geleden