Wall Street stijgt ondanks hint op meer renteverhogingen door Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag licht omhooggegaan. Beleggers kauwden nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank besloot woensdag de rente ongewijzigd te laten en hield daarmee voor het eerst een pauze na tien renteverhogingen op rij. Wel zinspeelde de Fed op mogelijk twee renteverhogingen later dit jaar. Zo gaf Fed-voorzitter Jerome Powell aan dat er nog "een lange weg is te gaan" om de inflatie terug te dringen naar de doelstelling van 2 procent.
Daarnaast verwerkten beleggers het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB), die donderdag wel de rente in de eurozone met een kwart procentpunt verhoogde. In China besloot de centrale bank juist om een belangrijk rentetarief te verlagen. Met die stap hoopt Beijing de kredietverlening te stimuleren en het kwakkelende herstel van de op één na grootste economie ter wereld aan te jagen. Voor aanvang van de beurshandel op Wall Street kwamen ook nog een reeks macro-economische cijfers naar buiten.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 34.109 punten. De brede S&P 500 klom 0,3 procent tot 4386 punten en techbeurs Nasdaq won 0,1 procent op 13.642 punten.
Lennar, Applied Materials
Lennar werd 2,5 procent meer waard. De Amerikaanse huizenbouwer boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook werd het bedrijf positiever over het aantal op te leveren woningen dit jaar.
Applied Materials zakte bijna 2 procent. De grootste Amerikaanse leverancier van chipapparatuur beschuldigt zijn in Californië gevestigde rivaal Mattson, die in Chinese handen is, van bedrijfsspionage. Zo zou Mattson ontwerpen van chipapparatuur hebben buitgemaakt, maar ook belangrijke werknemers van Applied Materials hebben weggekaapt.
Koerswinst Domino's Pizza
Domino's Pizza steeg een kleine 5 procent. Analisten van investeringsbank Stifel adviseren het aandeel te kopen vanwege de goede vooruitzichten van de Amerikaanse pizzaketen voor de tweede helft van het jaar. Target won daarnaast ruim 2 procent. De geplaagde Amerikaanse warenhuisketen, die dit kwartaal al bijna 20 procent is gedaald in beurswaarde, verhoogde zijn kwartaaldividend.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal cabrio's op de Nederlandse wegen neemt gestaag af, mede door de groeiende populariteit van SUV's en de opmars van elektrische auto's. Vorig jaar werden 954 auto's met een open dak verkocht, vergeleken met 1661 stuks vier jaar eerder. Dit is slechts 0,25 procent van de totale nieuwverkoop van personenauto's, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.
7 uur geleden\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
11 uur geleden