Wall Street stijgt ondanks hint op meer renteverhogingen door Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag licht omhooggegaan. Beleggers kauwden nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank besloot woensdag de rente ongewijzigd te laten en hield daarmee voor het eerst een pauze na tien renteverhogingen op rij. Wel zinspeelde de Fed op mogelijk twee renteverhogingen later dit jaar. Zo gaf Fed-voorzitter Jerome Powell aan dat er nog "een lange weg is te gaan" om de inflatie terug te dringen naar de doelstelling van 2 procent.
Daarnaast verwerkten beleggers het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB), die donderdag wel de rente in de eurozone met een kwart procentpunt verhoogde. In China besloot de centrale bank juist om een belangrijk rentetarief te verlagen. Met die stap hoopt Beijing de kredietverlening te stimuleren en het kwakkelende herstel van de op één na grootste economie ter wereld aan te jagen. Voor aanvang van de beurshandel op Wall Street kwamen ook nog een reeks macro-economische cijfers naar buiten.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 34.109 punten. De brede S&P 500 klom 0,3 procent tot 4386 punten en techbeurs Nasdaq won 0,1 procent op 13.642 punten.
Lennar, Applied Materials
Lennar werd 2,5 procent meer waard. De Amerikaanse huizenbouwer boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook werd het bedrijf positiever over het aantal op te leveren woningen dit jaar.
Applied Materials zakte bijna 2 procent. De grootste Amerikaanse leverancier van chipapparatuur beschuldigt zijn in Californië gevestigde rivaal Mattson, die in Chinese handen is, van bedrijfsspionage. Zo zou Mattson ontwerpen van chipapparatuur hebben buitgemaakt, maar ook belangrijke werknemers van Applied Materials hebben weggekaapt.
Koerswinst Domino's Pizza
Domino's Pizza steeg een kleine 5 procent. Analisten van investeringsbank Stifel adviseren het aandeel te kopen vanwege de goede vooruitzichten van de Amerikaanse pizzaketen voor de tweede helft van het jaar. Target won daarnaast ruim 2 procent. De geplaagde Amerikaanse warenhuisketen, die dit kwartaal al bijna 20 procent is gedaald in beurswaarde, verhoogde zijn kwartaaldividend.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden