Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street stijgt ondanks hint op meer renteverhogingen door Fed

Wall Street stijgt ondanks hint op meer renteverhogingen door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag licht omhooggegaan. Beleggers kauwden nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank besloot woensdag de rente ongewijzigd te laten en hield daarmee voor het eerst een pauze na tien renteverhogingen op rij. Wel zinspeelde de Fed op mogelijk twee renteverhogingen later dit jaar. Zo gaf Fed-voorzitter Jerome Powell aan dat er nog "een lange weg is te gaan" om de inflatie terug te dringen naar de doelstelling van 2 procent.

Daarnaast verwerkten beleggers het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB), die donderdag wel de rente in de eurozone met een kwart procentpunt verhoogde. In China besloot de centrale bank juist om een belangrijk rentetarief te verlagen. Met die stap hoopt Beijing de kredietverlening te stimuleren en het kwakkelende herstel van de op één na grootste economie ter wereld aan te jagen. Voor aanvang van de beurshandel op Wall Street kwamen ook nog een reeks macro-economische cijfers naar buiten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 34.109 punten. De brede S&P 500 klom 0,3 procent tot 4386 punten en techbeurs Nasdaq won 0,1 procent op 13.642 punten.

Lennar, Applied Materials

Lennar werd 2,5 procent meer waard. De Amerikaanse huizenbouwer boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook werd het bedrijf positiever over het aantal op te leveren woningen dit jaar.

Applied Materials zakte bijna 2 procent. De grootste Amerikaanse leverancier van chipapparatuur beschuldigt zijn in Californië gevestigde rivaal Mattson, die in Chinese handen is, van bedrijfsspionage. Zo zou Mattson ontwerpen van chipapparatuur hebben buitgemaakt, maar ook belangrijke werknemers van Applied Materials hebben weggekaapt.

Koerswinst Domino's Pizza

Domino's Pizza steeg een kleine 5 procent. Analisten van investeringsbank Stifel adviseren het aandeel te kopen vanwege de goede vooruitzichten van de Amerikaanse pizzaketen voor de tweede helft van het jaar. Target won daarnaast ruim 2 procent. De geplaagde Amerikaanse warenhuisketen, die dit kwartaal al bijna 20 procent is gedaald in beurswaarde, verhoogde zijn kwartaaldividend.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

7 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

8 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

9 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

10 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

11 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

12 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

1 dag geleden