Wall Street stijgt nu economische zorgen wegebben
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn positief aan de nieuwe beursweek begonnen. Beleggers hebben hun zorgen over een mogelijke vertraging van het economisch herstel wat aan de kant geschoven. Net als vrijdag maken ze bovendien gebruik van de recente koersdalingen om aandelen tegen gunstige prijzen te kopen. Daarbij laten de olieprijzen weer een stijging zien, waardoor oliegerelateerde fondsen aan beurswaarde winnen.
De Dow-Jonesindex ging maandag in de eerste minuten van de handel 0,6 procent omhoog tot 35.313 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg ook 0,6 procent, tot 4469 punten. Techbeurs Nasdaq werd op zijn beurt 0,9 procent hoger gezet op 14.848 punten.
Farmaceut Pfizer was een van de bedrijven die in de belangstelling stond op Wall Street. Het bedrijf maakte bekend Trillium Therapeutics te willen overnemen. Daarbij zet Pfizer de waarde van het bedrijf dat kankerbehandelingen ontwikkelt op ongeveer 2,3 miljard dollar, ruim drie keer zoveel als de beurswaarde. Trillium steeg ruim 189 procent, Pfizer ging meer dan 3 procent omhoog. De Amerikaanse medicijntoezichthouder FDA heeft daarnaast het coronavaccin van Pfizer en BioNTech volledige goedkeuring gegeven. Het middel wordt al sinds december gebruikt, maar dat gebeurde met een noodvergunning.
JD.com
Ook het Chinese webwinkelbedrijf JD.com (plus 1,5 procent) kon op aandacht rekenen nadat die onderneming met cijfers was gekomen. Vanwege de extra aandacht van Chinese toezichthouders voor techbedrijven hadden veel analisten hun verwachtingen verlaagd en vielen de resultaten van JD.com mee. Zo steeg de omzet met ruim een kwart. De winst kelderde wel.
Taxibedrijven als Uber en Lyft lieten kleine plussen zien, terwijl maaltijdbezorger Doordash ruim 1 procent daalde. Een rechter in Californië heeft een wet ,die de bedrijven vorig jaar door kiezers goedgekeurd kregen, ongrondwettelijk verklaard. Die wet voorkwam dat de bedrijven al hun personeel in dienst moesten nemen.
Olieprijzen
De olieprijzen gaan na zeven dagen van dalingen weer omhoog. Amerikaanse olie werd ruim 4 procent meer waard op 64,82 dollar en ook Brentolie werd eveneens dik 4 procent duurder. Die verruilde voor 67,85 dollar per vat van eigenaar. Oliebedrijven als Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips profiteerden met koersstijgingen tot meer dan 3 procent.
De euro was 1,1738 dollar waard. Vrijdag was dat nog 1,1680 dollar
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tractorfabrikant Deere was woensdag een van de verliezers op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel zo'n 5 procent lager nadat de onderneming bij haar kwartaalresultaten met een tegenvallende winstverwachting was gekomen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Katjes Group, een Duits snoepbedrijf, is in vergevorderde onderhandelingen voor de overname van het Britse snackmerk Graze. Dat meldt de Britse zender Sky News op basis van ingewijden. Daarmee lijkt Unilever opnieuw een merk te gaan afstoten.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse regering verhoogt haar begrotingsbuffer naar 22 miljard pond (25 miljard euro), zo werd bekend uit een te vroeg gepubliceerde raming van een rekenkamer van de overheid. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van de speelruimte die het Office for Budget Responsibility (OBR) in maart zag.
4 uur geleden