Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street stijgt na meevallend inflatiecijfer VS

Wall Street stijgt na meevallend inflatiecijfer VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag omhoog. Beleggers reageerden op de nieuwste inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. Zo bleek dat de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld in oktober met 3,2 procent zijn toegenomen. Het prijspeil steeg daarmee minder hard dan de 3,7 procent een maand eerder. Economen hadden gerekend op een inflatiecijfer van 3,3 procent. De afkoeling van de inflatie kwam vooral door lagere brandstofprijzen.

De zogeheten kerninflatie, wanneer de sterk schommelende prijzen voor energie en voeding niet worden meegerekend, nam af tot 4 procent. Economen hadden gerekend op een onveranderd cijfer van 4,1 procent.

Het meevallende inflatiecijfer voedde de hoop dat de Amerikaanse centrale bank echt klaar is met het verhogen van de rente om de inflatie te bestrijden. Op Wall Street werd al gehoopt dat de leenkosten niet nog verder zouden stijgen. De voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell waarschuwde vorige week echter dat de centrale bank niet zal aarzelen om de rente verder te verhogen als dat nodig is om de inflatie terug te dringen naar 2 procent.

Home Depot

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 1 procent hoger op 34.693 punten. De brede S&P 500 won 1,5 procent tot 4479 punten en tech-graadmeter Nasdaq klom 2 procent tot 14.048 punten.

Home Depot ging ruim 5 procent omhoog. De bouwketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden gedacht. Apple steeg 1,3 procent. Het Taiwanese tech-concern Foxconn, dat onder meer de iPhones voor Apple maakt, boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht.

Tesla

Tesla kreeg er 5 procent bij. Volgens de Indiase minister van Handel is de fabrikant van elektrische auto's van plan om meer onderdelen te importeren uit India.

Snap sprong 9 procent omhoog. Gebruikers van het socialemediaplatform Snapchat kunnen in de VS direct sommige producten van webwinkelconcern Amazon (plus 2,6 procent) kopen via de app.

Meer uit Financieel

Vaker negatieve stroomprijzen door zonnig en winderig voorjaar

DEN HAAG (ANP) - Energieproducenten hadden het afgelopen halfjaar vaker te maken met negatieve stroomprijzen, meldt Energieopwek.nl. Daarbij moeten ze zelf betalen om stroom kwijt te kunnen. Het aantal zonnepanelen en windmolens in Nederland is gegroeid en ze leverden door de felle zon en harde wind vaak meer elektriciteit op dan op dat moment nodig was.

55 minuten geleden
Tata Steel Nederland krimpt raad van bestuur in

VELSEN-NOORD (ANP) - Tata Steel Nederland heeft zijn raad van bestuur ingekrompen van vijf naar vier functies. De stap maakt deel uit van een bredere reorganisatie. De staalfabrikant kondigde dat "transformatieprogramma" in april aan en zei daarbij ook veel banen te schrappen om winstgevender te worden.

2 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent met lichte winst

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag licht hoger geopend, na de kleine min een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump volgen. Hij zei dinsdagavond niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners.

3 uur geleden
KLM wil gesprek met bonden om staking te voorkomen

SCHIPHOL (ANP) - KLM wil in gesprek met de vakbonden om een staking van grondpersoneel te voorkomen, voordat een eventueel kort geding wordt aangespannen, zegt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Eerder gaf zij aan dat KLM naar de rechter gaat om de staking volgende week woensdag te verbieden, maar dit klopt niet. "We overwegen een kort geding te starten."

3 uur geleden
CNV: grondpersoneel KLM gaat woensdag alsnog 8 uur staken

SCHIPHOL (ANP) - Het grondpersoneel van KLM gaat volgende week woensdag alsnog staken, meldt CNV. De staking gaat acht uur duren, van 14.00 tot 22.00 uur. "We willen dat KLM met iets concreets komt voor het grondpersoneel. Voor vage toezeggingen kopen we niets", stelt de vakbond. Een woordvoerster van KLM kon nog niet direct inhoudelijk reageren.

4 uur geleden
Consumentenbond: deurverkopers overtreden massaal gedragsregels

DEN HAAG (ANP) - Deurverkopers lappen gedragsregels massaal aan hun laars, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Ze negeren nee-stickers, dringen aan wanneer iemand geen interesse toont en proberen met leugens bij mensen binnen te komen.

4 uur geleden
ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

8 uur geleden