Wall Street stevig in de plus, GameStop uitblinker
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten. De angst voor een economische recessie door sterke renteverhogingen van de Federal Reserve werd verder naar de achtergrond verdrongen. De winkelketen voor computerspelletjes GameStop was een opvallende stijger op Wall Street na goedkeuring voor een aandelensplitsing. Ook werd vast uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat vrijdag naar buiten komt.
De Dow-Jonesindex sloot 1,1 procent hoger op 31.384,55 punten. De brede S&P 500 steeg 1,5 procent tot 3902,62 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 2,3 procent tot 11.621,35 punten.
Beleggers kauwden ook nog na op de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Fed. Daaruit werd duidelijk dat de Amerikaanse centrale bank zich vooral zorgen maakt over de hoge inflatie en die met verdere renteverhogingen wil aanpakken. Over een mogelijke recessie lijken de centrale bankiers zich vooralsnog geen zorgen te maken.
GameStop
GameStop dikte ruim 15 procent aan. Aandeelhouders krijgen na de sluiting van de markt op 18 juli een dividend van drie extra aandelen GameStop voor elk aandeel dat ze bezitten. Door die splitsing wordt het aandeel goedkoper en aantrekkelijker voor kleine beleggers. Dat vergroot ook de verhandelbaarheid van het aandeel GameStop.
De chipbedrijven Intel, Nvidia en AMD stegen tot 5 procent na meevallende kwartaalresultaten van de Zuid-Koreaanse concurrent Samsung. De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld nam daarmee de vrees over de impact van de afzwakkende consumentenvraag en de stijgende materiaalkosten in de chipindustrie weg.
Virgin Galactic
Ruimtetoerismebedrijf Virgin Galactic steeg 12 procent na de aankondiging van een samenwerking met een ruimtevaartonderdeel van vliegtuigbouwer Boeing (plus 2,7 procent). Bed Bath & Beyond klom bijna 22 procent na de bekendmaking dat interim-topvrouw Sue Gove en twee andere bestuurders aandelen van de winkelketen voor huishoudelijke artikelen hebben gekocht.
De euro was 1,0161 dollar waard, tegen 1,0165 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 4 procent meer op 102,56 dollar. Brentolie werd 3,7 procent duurder op 104,35 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
18 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
20 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.
22 uur geleden