Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit weer fors hoger nu zorgen over Omikron afnemen

Wall Street sluit weer fors hoger nu zorgen over Omikron afnemen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag weer met flinke winsten gesloten. Beleggers hebben minder zorgen over de economische impact van de Omikron-variant van het coronavirus door berichten dat de ziekteverschijnselen mild zouden zijn. De verliezen die na de ontdekking van Omikron werden geleden op de beurzen zijn inmiddels bijna goedgemaakt.

De Dow-Jonesindex eindigde 1,4 procent in de plus op 35.719,43 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 2,1 procent tot 4686,75 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 3 procent tot 15.686,92 punten. Maandag werden ook al flinke winsten geboekt.

Ook de olieprijzen stegen wederom fors doordat de gevolgen van de Omikron-variant lijken mee te vallen. De grote oliemaatschappijen ExxonMobil, ConocoPhillips en Chevron kregen er tot 2,4 procent bij. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,8 procent naar 71,43 dollar en Brentolie werd 2,5 procent duurder op 74,87 dollar per vat.

Tesla

Tesla won 4,2 procent nadat UBS zijn prijsdoel voor het aandeel had verhoogd. Volgens de bank blijft het bedrijf ook volgend jaar veruit de belangrijkste fabrikant van elektrische auto's. Morgan Stanley verhoogde het koersdoel voor Apple, evenals de verwachting voor het lopende kwartaal. De maker van de iPhone eindigde dag met een plus van 3,5 procent.

Intel was ook een van de stijgers op Wall Street. Het chipbedrijf wil zijn divisie Mobileye, die zich richt op zelfrijdende auto's, volgend jaar naar de beurs brengen. Intel kocht het Israëlische Mobileye in 2017 voor ruim 15 miljard dollar. Mobileye is een specialist op het gebied van software en sensoren voor zelfrijdende auto's en systemen die het autorijden vergemakkelijken en veiliger maken. Naar verluidt zou op een beurswaardering worden gemikt voor Mobileye van 50 miljard dollar. Intel won 3,1 procent.

Bumble

Bumble sprong bijna 10 procent omhoog, dankzij een adviesverhoging van JPMorgan Chase. De bank is positiever gestemd over de groeivooruitzichten voor de datingapp.

De euro was 1,1266 dollar waard, tegen 1,1245 dollar bij het slot van de handel in Europa.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

9 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

12 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

13 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

14 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

18 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

18 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

20 uur geleden