Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit weer fors hoger nu zorgen over Omikron afnemen

Wall Street sluit weer fors hoger nu zorgen over Omikron afnemen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag weer met flinke winsten gesloten. Beleggers hebben minder zorgen over de economische impact van de Omikron-variant van het coronavirus door berichten dat de ziekteverschijnselen mild zouden zijn. De verliezen die na de ontdekking van Omikron werden geleden op de beurzen zijn inmiddels bijna goedgemaakt.

De Dow-Jonesindex eindigde 1,4 procent in de plus op 35.719,43 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 2,1 procent tot 4686,75 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 3 procent tot 15.686,92 punten. Maandag werden ook al flinke winsten geboekt.

Ook de olieprijzen stegen wederom fors doordat de gevolgen van de Omikron-variant lijken mee te vallen. De grote oliemaatschappijen ExxonMobil, ConocoPhillips en Chevron kregen er tot 2,4 procent bij. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,8 procent naar 71,43 dollar en Brentolie werd 2,5 procent duurder op 74,87 dollar per vat.

Tesla

Tesla won 4,2 procent nadat UBS zijn prijsdoel voor het aandeel had verhoogd. Volgens de bank blijft het bedrijf ook volgend jaar veruit de belangrijkste fabrikant van elektrische auto's. Morgan Stanley verhoogde het koersdoel voor Apple, evenals de verwachting voor het lopende kwartaal. De maker van de iPhone eindigde dag met een plus van 3,5 procent.

Intel was ook een van de stijgers op Wall Street. Het chipbedrijf wil zijn divisie Mobileye, die zich richt op zelfrijdende auto's, volgend jaar naar de beurs brengen. Intel kocht het Israëlische Mobileye in 2017 voor ruim 15 miljard dollar. Mobileye is een specialist op het gebied van software en sensoren voor zelfrijdende auto's en systemen die het autorijden vergemakkelijken en veiliger maken. Naar verluidt zou op een beurswaardering worden gemikt voor Mobileye van 50 miljard dollar. Intel won 3,1 procent.

Bumble

Bumble sprong bijna 10 procent omhoog, dankzij een adviesverhoging van JPMorgan Chase. De bank is positiever gestemd over de groeivooruitzichten voor de datingapp.

De euro was 1,1266 dollar waard, tegen 1,1245 dollar bij het slot van de handel in Europa.

Meer uit Financieel

Keurig Dr Pepper zakt op Wall Street na bod op JDE Peet's

NEW YORK (ANP) - Keurig Dr Pepper stond maandag bij de dalers op de beurzen in New York met een verlies van ruim 8 procent. Het Amerikaanse frisdrankenconcern, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen. Het bedrijf heeft 15,7 miljard euro over voor het in Amsterdam genoteerde JDE Peet's. Het gaat om de grootste deal in de sector van alcoholvrije dranken ooit. Het aandeel JDE Peet's ging in Amsterdam ruim 17 procent omhoog. Dat is de grootste koerswinst sinds de beursgang in 2020.

44 minuten geleden
Vakbonden 'verrast' over Amerikaanse overname JDE Peet's

UTRECHT (ANP) - CNV en FNV zijn "verrast" over de overname van Douwe Egberts-moederbedrijf JDE Peet's door het Amerikaanse Keurig Dr Pepper die maandagochtend werd bekendgemaakt. De vakbonden hebben vragen over de toekomst van Nederlandse vestigingen van JDE Peet's door die overname ter waarde van 15,7 miljard euro.

3 uur geleden
Noors opslagproject van Shell krijgt eerste CO2-injectie

OSLO (ANP) - Het Noorse Northern Lights-project voor de opslag van CO2 heeft de eerste hoeveelheden koolstofdioxide ontvangen en opgeslagen. Dat meldt het samenwerkingsproject van de olie- en gasconcerns Shell, Equinor en TotalEnergies maandag. Het gaat om afgevangen CO2 die via een industrieel proces vloeibaar wordt gemaakt en daarna permanent ondergronds wordt opgeslagen.

4 uur geleden
Ørsted hard omlaag op beurs omdat Trump bouw windpark stillegt

FREDERICIA (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted heeft op de aandelenbeurs in Kopenhagen een flinke koersval gemaakt. De waarde van het aandeel daalde maandag tot het laagste niveau ooit. De Amerikaanse overheid heeft vrijdag alle werkzaamheden stilgelegd van een groot windmolenpark van Ørsted voor de kust bij de staat Rhode Island.

4 uur geleden
Fastfoodketen Taco Bell maakt doorstart in Nederland

UTRECHT (ANP) - Fastfoodketen Taco Bell maakt een doorstart in Nederland. Volgens curator Maarten Jansen wordt de failliete maker van burrito's, taco's en quesadilla's overgenomen door SYMBRO. Die franchisepartij runt in het Verenigd Koninkrijk al meer dan honderd Taco Bell- en KFC-locaties.

4 uur geleden
Chinese capaciteit kolencentrales op hoogste niveau in negen jaar

BEIJING (ANP/DPA) - China heeft de capaciteit van kolencentrales in de eerste helft van 2025 uitgebreid naar het hoogste niveau in negen jaar, meldt het Centrum voor Energieonderzoek en Schone Lucht (CREA). Ondanks de snelle groei van hernieuwbare energiebronnen in het land vertoont de bouw van kolencentrales volgens de denktank "geen tekenen van afname".

5 uur geleden
BAM haalt groot contract binnen voor uitbreiding Limburgse netten

MAASTRICHT (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de uitbreiding en versterking van het elektriciteits- en waterleidingnet in Limburg. Het bedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst voor twaalf jaar gesloten met netbeheerder Enexis en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Het project heeft een waarde van zo'n 600 miljoen euro.

5 uur geleden