Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
Beleggers hebben zich schrap gezet voor een verdere escalatie van het conflict. Ingewijden meldden aan CBS News dat de Verenigde Staten gedetailleerde voorbereidingen hebben getroffen voor de inzet van Amerikaanse grondtroepen in Iran. Amerikaanse functionarissen zeiden dat duizenden mariniers nu naar het Midden-Oosten afreizen.
De Dow-Jonesindex sloot 1 procent lager tot 45.577,47 punten. De brede S&P 500-index eindigde 1,5 procent lager op 6506,48 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 2 procent naar 21.647,61 punten. Donderdag verloren de beurzen in New York nog tot 0,4 procent.
Olieprijzen
De verkopen namen in de loop van de dag verder toe na een bericht van Reuters. Bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie zeiden tegen het persbureau dat Irak overmacht heeft uitgeroepen voor alle olievelden die zijn ontwikkeld door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat komt omdat Iran nog altijd de belangrijke Straat van Hormuz blokkeert.
De olieprijzen stegen vrijdag opnieuw. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,4 procent meer tot 97,83 dollar. Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, werd 3,2 procent duurder op 112,11 dollar per vat.
Unilever
Super Micro Computer verloor 33,3 procent. Medeoprichter Yih-Shyan Liaw van de producent van AI-servers wordt er net als twee anderen van verdacht Amerikaanse AI-technologie illegaal naar China te hebben uitgevoerd.
Specerijenproducent McCormick daalde 1,5 procent, nadat het bedrijf in de vroege handel nog hoger werd gezet. Unilever bevestigde dat McCormick een bod heeft gedaan op de voedingsdivisie van het verzorgings- en voedingsmiddelenconcern.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
15 uur geleden