Wall Street sluit sterk beursjaar lager af
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn lager gesloten op de laatste handelsdag van het beursjaar. Een sterk jaar voor Wall Street komt daarmee ten einde. Dat werd gedreven door onder meer de renteverlagingen van de Federal Reserve, de goed draaiende Amerikaanse economie en de verkiezingswinst van Donald Trump.
Zo sloot de Dow-Jonesindex af op een jaarwinst van bijna 13 procent. De brede S&P 500 kreeg er dit jaar ruim 23 procent bij en techgraadmeter Nasdaq bijna 30 procent.
Dinsdag zakte de Dow met 0,1 procent tot 42.544,22 punten. De brede S&P 500 verloor 0,4 procent en eindigde 2024 op 5881,63 punten en de Nasdaq daalde 0,9 procent tot 19.310,79 punten.
Nvidia
Nvidia sloot het handelsjaar af met een dagverlies van 2,3 procent. De fabrikant van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) heeft dit jaar geprofiteerd van de grote belangstelling voor AI. Als gevolg daarvan werd Nvidia dit jaar ongeveer 170 procent meer waard. Vorig jaar werd het aandeel ook al flink meer waard door het optimisme rond AI.
Boeing beleefde een minder goed jaar, al ging het aandeel dinsdag met een plus van 0,3 procent de handel uit. De vliegtuigfabrikant stond in 2024 onder verscherpt toezicht van de luchtvaartautoriteit FAA na een reeks incidenten. Dat begon nadat een toestel tijdens een vlucht in januari een deurpaneel had verloren. Afgelopen weekend was een Boeing betrokken bij een van de dodelijkste crashes ooit in Zuid-Korea. Het aandeel verloor dit jaar zo'n 30 procent aan waarde.
MicroStrategy
MicroStrategy daalde 4,4 procent. Het softwarebedrijf heeft dit jaar geprofiteerd van zijn investeringen in bitcoin, waarvan de waarde ruim verdubbelde. De investeringen in de cryptomunt zijn onderdeel van de bedrijfsvoering van MicroStrategy, waarvan de beurswaarde meer dan verviervoudigde dit jaar.
In tegenstelling tot de Europese beurzen was Wall Street op oudejaarsdag de hele dag open. Op nieuwjaarsdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, waardoor op 2 januari het nieuwe beursjaar van start gaat. De handel zal deze week echter rustig blijven doordat veel beleggers op vakantie zijn. Vanaf maandag 6 januari wordt er weer volop gehandeld op Wall Street. Op donderdag 9 januari zijn de beurzen in New York dicht om de staatsbegrafenis van de Amerikaanse oud-president Jimmy Carter.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
4 uur geleden