Wall Street sluit sterk beursjaar lager af
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn lager gesloten op de laatste handelsdag van het beursjaar. Een sterk jaar voor Wall Street komt daarmee ten einde. Dat werd gedreven door onder meer de renteverlagingen van de Federal Reserve, de goed draaiende Amerikaanse economie en de verkiezingswinst van Donald Trump.
Zo sloot de Dow-Jonesindex af op een jaarwinst van bijna 13 procent. De brede S&P 500 kreeg er dit jaar ruim 23 procent bij en techgraadmeter Nasdaq bijna 30 procent.
Dinsdag zakte de Dow met 0,1 procent tot 42.544,22 punten. De brede S&P 500 verloor 0,4 procent en eindigde 2024 op 5881,63 punten en de Nasdaq daalde 0,9 procent tot 19.310,79 punten.
Nvidia
Nvidia sloot het handelsjaar af met een dagverlies van 2,3 procent. De fabrikant van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) heeft dit jaar geprofiteerd van de grote belangstelling voor AI. Als gevolg daarvan werd Nvidia dit jaar ongeveer 170 procent meer waard. Vorig jaar werd het aandeel ook al flink meer waard door het optimisme rond AI.
Boeing beleefde een minder goed jaar, al ging het aandeel dinsdag met een plus van 0,3 procent de handel uit. De vliegtuigfabrikant stond in 2024 onder verscherpt toezicht van de luchtvaartautoriteit FAA na een reeks incidenten. Dat begon nadat een toestel tijdens een vlucht in januari een deurpaneel had verloren. Afgelopen weekend was een Boeing betrokken bij een van de dodelijkste crashes ooit in Zuid-Korea. Het aandeel verloor dit jaar zo'n 30 procent aan waarde.
MicroStrategy
MicroStrategy daalde 4,4 procent. Het softwarebedrijf heeft dit jaar geprofiteerd van zijn investeringen in bitcoin, waarvan de waarde ruim verdubbelde. De investeringen in de cryptomunt zijn onderdeel van de bedrijfsvoering van MicroStrategy, waarvan de beurswaarde meer dan verviervoudigde dit jaar.
In tegenstelling tot de Europese beurzen was Wall Street op oudejaarsdag de hele dag open. Op nieuwjaarsdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, waardoor op 2 januari het nieuwe beursjaar van start gaat. De handel zal deze week echter rustig blijven doordat veel beleggers op vakantie zijn. Vanaf maandag 6 januari wordt er weer volop gehandeld op Wall Street. Op donderdag 9 januari zijn de beurzen in New York dicht om de staatsbegrafenis van de Amerikaanse oud-president Jimmy Carter.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
5 uur geleden