Wall Street sluit sterk beursjaar lager af
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn lager gesloten op de laatste handelsdag van het beursjaar. Een sterk jaar voor Wall Street komt daarmee ten einde. Dat werd gedreven door onder meer de renteverlagingen van de Federal Reserve, de goed draaiende Amerikaanse economie en de verkiezingswinst van Donald Trump.
Zo sloot de Dow-Jonesindex af op een jaarwinst van bijna 13 procent. De brede S&P 500 kreeg er dit jaar ruim 23 procent bij en techgraadmeter Nasdaq bijna 30 procent.
Dinsdag zakte de Dow met 0,1 procent tot 42.544,22 punten. De brede S&P 500 verloor 0,4 procent en eindigde 2024 op 5881,63 punten en de Nasdaq daalde 0,9 procent tot 19.310,79 punten.
Nvidia
Nvidia sloot het handelsjaar af met een dagverlies van 2,3 procent. De fabrikant van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) heeft dit jaar geprofiteerd van de grote belangstelling voor AI. Als gevolg daarvan werd Nvidia dit jaar ongeveer 170 procent meer waard. Vorig jaar werd het aandeel ook al flink meer waard door het optimisme rond AI.
Boeing beleefde een minder goed jaar, al ging het aandeel dinsdag met een plus van 0,3 procent de handel uit. De vliegtuigfabrikant stond in 2024 onder verscherpt toezicht van de luchtvaartautoriteit FAA na een reeks incidenten. Dat begon nadat een toestel tijdens een vlucht in januari een deurpaneel had verloren. Afgelopen weekend was een Boeing betrokken bij een van de dodelijkste crashes ooit in Zuid-Korea. Het aandeel verloor dit jaar zo'n 30 procent aan waarde.
MicroStrategy
MicroStrategy daalde 4,4 procent. Het softwarebedrijf heeft dit jaar geprofiteerd van zijn investeringen in bitcoin, waarvan de waarde ruim verdubbelde. De investeringen in de cryptomunt zijn onderdeel van de bedrijfsvoering van MicroStrategy, waarvan de beurswaarde meer dan verviervoudigde dit jaar.
In tegenstelling tot de Europese beurzen was Wall Street op oudejaarsdag de hele dag open. Op nieuwjaarsdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, waardoor op 2 januari het nieuwe beursjaar van start gaat. De handel zal deze week echter rustig blijven doordat veel beleggers op vakantie zijn. Vanaf maandag 6 januari wordt er weer volop gehandeld op Wall Street. Op donderdag 9 januari zijn de beurzen in New York dicht om de staatsbegrafenis van de Amerikaanse oud-president Jimmy Carter.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.
54 minuten geledenREDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
1 dag geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
1 dag geleden