Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit overwegend hoger

Wall Street sluit overwegend hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag wisselend gesloten. De historische winst van een dag eerder op Wall Street kreeg in de Dow-Jonesindex en de S&P 500 een vervolg. Alleen de Nasdaq eindigde in het rood. Beleggers verwerkten het nieuws dat de Amerikaanse regering en de Senaat een akkoord hebben bereikt over het omvangrijke noodpakket tegen de coronacrisis.

De Dow-Jonesindex sloot 2,4 procent hoger op 21.200,55 punten. Een dag eerder won de leidende index 11 procent, wat de grootste eendaagse stijging betekende sinds 1933. De brede S&P 500 klom 1,2 procent tot 2475,56 punten en technologiebeurs Nasdaq verloor 0,5 procent tot 7384,30 punten.

Het Witte Huis bereikte na lang onderhandelen eindelijk een akkoord met de Senaat over een ongekend steunpakket van ongeveer 2 biljoen dollar om de economie van de Verenigde Staten te helpen tijdens de coronapandemie. Er wordt nu alleen nog gesteggeld over de woordkeuze in een maatregel over werkloosheidsuitkeringen.

Winnaars

Onder meer luchtvaartbedrijven, casino-uitbaters en cruisemaatschappijen stonden bij de winnaars. De coronacrisis heeft er bij die sectoren in het bijzonder hard ingehakt. American Airlines, Norwegian Cruise Lines, Carnival en MGM Resorts noteerden plussen tot 23,3 procent.

Facebook (plus 3 procent) deed het minder goed. De techreus kampt met lagere inkomsten uit advertenties nu bedrijven voorzichtiger worden met het doen van uitgaven.

Apple

Ook Apple leverde in na berichtgeving dat een iPhone die 5G-netwerken ondersteunt enkele maanden wordt uitgesteld. Het aandeel speelde al zijn winst van de dag kwijt en sloot 0,6 procent in de min. Apple trok ook andere techfondsen mee omlaag.

Verder was er aandacht voor Nike (plus 9,2 procent) dat met beter dan verwachte kwartaalresultaten kwam, geholpen door de onlinebestedingen van klanten. Een groot deel van de winkels is dicht. In China zijn winkels al wel weer open.

Boeing

Boeing werd haast een kwart meer waard. De vliegtuigbouwer hoopt naar verluidt dat de productie van de 737 MAX uiterlijk in mei kan worden hervat.

De euro was 1,0887 dollar waard, tegen 1,0834 dollar bij het slot van de Europese bedrijven een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 24,51 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 27,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse super gaat in Nederland concurrentie aan met bol en Amazon

NECKARSULM (ANP) - De grote Duitse supermarktketen Kaufland heeft de Nederlandse markt betreden als onlinemarktplaats. Daarmee concurreert Kaufland hier niet met bijvoorbeeld Albert Heijn of Jumbo, maar eerder met bol en Amazon.

3 minuten geleden
Opkoper bitcoins verliest rechtszaak in geschil rond beursgang

DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.

38 minuten geleden
Volkswagen overweegt verkoop motorfietsenmerk Ducati

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.

1 uur geleden
EU-hof: Vlaams Belang-asielplan met naam IKEA kan merk schaden

STRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.

1 uur geleden
Ook VK weert goederen van Israëlische nederzettingen in Westbank

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.

2 uur geleden
Chinese vouwbare smartphones onthuld in aanloop naar Apple-event

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.

2 uur geleden
Tanker met aardgas uit Qatar door Straat van Hormuz gegaan

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.

2 uur geleden