Wall Street sluit opnieuw lager na opleving op dinsdag
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager gesloten. Wall Street leverde daarmee iets in op het herstel dat dinsdag werd ingezet. Maandag gingen de beurzen nog flink omlaag uit zorgen over een recessie in de Verenigde Staten.
De Dow-Jonesindex zakte 0,6 procent op 38.763,45 punten. De brede S&P 500-index kromp 0,8 procent op 5199,50 punten. Techgraadmeter Nasdaq daalde 1,1 procent op 16.195,80 punten. De Dow en S&P 500 leden maandag de grootste dagverliezen sinds september 2022.
Warner Music Group klom 2 procent. Het muzieklabel kwam met betere resultaten over het afgelopen kwartaal dan kenners hadden verwacht. Het label, dat onder meer liedjes van populaire artiesten als Madonna, Ed Sheeran en Bebe Rexha uitbrengt, zag zijn winst stijgen naar 207 miljoen dollar, bijna 190 miljoen euro. De omzet daalde echter naar ruim 1,5 miljard dollar.
Verminderde vraag
JPMorgan Chase en Bank of America stegen tot 1 procent. Wells Fargo daalde 0,1 procent. The Wall Street Journal meldde dat de Amerikaanse consumententoezichthouder onder meer deze drie banken onderzoekt. De waakhond kijkt hoe de banken omgingen met klachten van klanten over betalingsplatform Zelle. Dat platform ligt onder een vergrootglas omdat de banken mogelijk niet genoeg tegen oplichting en fraude deden.
Airbnb verloor flink en noteerde een min 13,4 procent. Het verhuurplatform gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal en waarschuwde voor een verminderende vraag onder Amerikaanse klanten. Ook Super Micro Computer kwam met teleurstellende verwachtingen voor het lopende kwartaal. De leverancier van servers voor toepassingen voor kunstmatige intelligentie (AI) daalde 20,1 procent.
Ontwerpfouten
Walt Disney daalde 4,5 procent. Het entertainmentconcern kampte in het tweede kwartaal met tegenvallende bezoekersaantallen in zijn Amerikaanse pretparken. Wel maakte het voor het eerst winst met zijn streamingdiensten.
Nvidia zakte 5,1 procent, nadat de verkoper van AI-chips dinsdag zijn eerdere koersverlies deels goedmaakte. Het verlies volgde op berichten over een mogelijk uitstel van de lancering van zijn nieuwe AI-chips door ontwerpfouten. Apple herstelde deels van zijn grote koersverlies eerder deze week en klom 1,3 procent.
De euro was 1,0922 dollar waard, tegen 1,0926 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3 procent duurder en kostte 75,37 dollar. Brentolie steeg 2,6 procent in prijs op 78,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Werknemers tussen de 25 en 45 jaar zitten vaker en langer ziek thuis, merkt de Arbo Unie. Tussen 2020, het eerste jaar van de coronapandemie in Nederland, en 2025 is het aantal meldingen van burn-outgerelateerde klachten onder deze groep volgens de arbodienstverlener verdubbeld. De gemiddelde duur van hun psychisch verzuim, bijvoorbeeld door een burn-out, is opgelopen tot richting een half jaar.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.
3 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.
4 uur geleden