Wall Street sluit opnieuw lager na opleving op dinsdag
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager gesloten. Wall Street leverde daarmee iets in op het herstel dat dinsdag werd ingezet. Maandag gingen de beurzen nog flink omlaag uit zorgen over een recessie in de Verenigde Staten.
De Dow-Jonesindex zakte 0,6 procent op 38.763,45 punten. De brede S&P 500-index kromp 0,8 procent op 5199,50 punten. Techgraadmeter Nasdaq daalde 1,1 procent op 16.195,80 punten. De Dow en S&P 500 leden maandag de grootste dagverliezen sinds september 2022.
Warner Music Group klom 2 procent. Het muzieklabel kwam met betere resultaten over het afgelopen kwartaal dan kenners hadden verwacht. Het label, dat onder meer liedjes van populaire artiesten als Madonna, Ed Sheeran en Bebe Rexha uitbrengt, zag zijn winst stijgen naar 207 miljoen dollar, bijna 190 miljoen euro. De omzet daalde echter naar ruim 1,5 miljard dollar.
Verminderde vraag
JPMorgan Chase en Bank of America stegen tot 1 procent. Wells Fargo daalde 0,1 procent. The Wall Street Journal meldde dat de Amerikaanse consumententoezichthouder onder meer deze drie banken onderzoekt. De waakhond kijkt hoe de banken omgingen met klachten van klanten over betalingsplatform Zelle. Dat platform ligt onder een vergrootglas omdat de banken mogelijk niet genoeg tegen oplichting en fraude deden.
Airbnb verloor flink en noteerde een min 13,4 procent. Het verhuurplatform gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal en waarschuwde voor een verminderende vraag onder Amerikaanse klanten. Ook Super Micro Computer kwam met teleurstellende verwachtingen voor het lopende kwartaal. De leverancier van servers voor toepassingen voor kunstmatige intelligentie (AI) daalde 20,1 procent.
Ontwerpfouten
Walt Disney daalde 4,5 procent. Het entertainmentconcern kampte in het tweede kwartaal met tegenvallende bezoekersaantallen in zijn Amerikaanse pretparken. Wel maakte het voor het eerst winst met zijn streamingdiensten.
Nvidia zakte 5,1 procent, nadat de verkoper van AI-chips dinsdag zijn eerdere koersverlies deels goedmaakte. Het verlies volgde op berichten over een mogelijk uitstel van de lancering van zijn nieuwe AI-chips door ontwerpfouten. Apple herstelde deels van zijn grote koersverlies eerder deze week en klom 1,3 procent.
De euro was 1,0922 dollar waard, tegen 1,0926 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3 procent duurder en kostte 75,37 dollar. Brentolie steeg 2,6 procent in prijs op 78,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
8 uur geleden