Wall Street sluit opnieuw lager na opleving op dinsdag
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager gesloten. Wall Street leverde daarmee iets in op het herstel dat dinsdag werd ingezet. Maandag gingen de beurzen nog flink omlaag uit zorgen over een recessie in de Verenigde Staten.
De Dow-Jonesindex zakte 0,6 procent op 38.763,45 punten. De brede S&P 500-index kromp 0,8 procent op 5199,50 punten. Techgraadmeter Nasdaq daalde 1,1 procent op 16.195,80 punten. De Dow en S&P 500 leden maandag de grootste dagverliezen sinds september 2022.
Warner Music Group klom 2 procent. Het muzieklabel kwam met betere resultaten over het afgelopen kwartaal dan kenners hadden verwacht. Het label, dat onder meer liedjes van populaire artiesten als Madonna, Ed Sheeran en Bebe Rexha uitbrengt, zag zijn winst stijgen naar 207 miljoen dollar, bijna 190 miljoen euro. De omzet daalde echter naar ruim 1,5 miljard dollar.
Verminderde vraag
JPMorgan Chase en Bank of America stegen tot 1 procent. Wells Fargo daalde 0,1 procent. The Wall Street Journal meldde dat de Amerikaanse consumententoezichthouder onder meer deze drie banken onderzoekt. De waakhond kijkt hoe de banken omgingen met klachten van klanten over betalingsplatform Zelle. Dat platform ligt onder een vergrootglas omdat de banken mogelijk niet genoeg tegen oplichting en fraude deden.
Airbnb verloor flink en noteerde een min 13,4 procent. Het verhuurplatform gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal en waarschuwde voor een verminderende vraag onder Amerikaanse klanten. Ook Super Micro Computer kwam met teleurstellende verwachtingen voor het lopende kwartaal. De leverancier van servers voor toepassingen voor kunstmatige intelligentie (AI) daalde 20,1 procent.
Ontwerpfouten
Walt Disney daalde 4,5 procent. Het entertainmentconcern kampte in het tweede kwartaal met tegenvallende bezoekersaantallen in zijn Amerikaanse pretparken. Wel maakte het voor het eerst winst met zijn streamingdiensten.
Nvidia zakte 5,1 procent, nadat de verkoper van AI-chips dinsdag zijn eerdere koersverlies deels goedmaakte. Het verlies volgde op berichten over een mogelijk uitstel van de lancering van zijn nieuwe AI-chips door ontwerpfouten. Apple herstelde deels van zijn grote koersverlies eerder deze week en klom 1,3 procent.
De euro was 1,0922 dollar waard, tegen 1,0926 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3 procent duurder en kostte 75,37 dollar. Brentolie steeg 2,6 procent in prijs op 78,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
25 minuten geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
5 uur geleden