Wall Street sluit opnieuw lager na opleving op dinsdag
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager gesloten. Wall Street leverde daarmee iets in op het herstel dat dinsdag werd ingezet. Maandag gingen de beurzen nog flink omlaag uit zorgen over een recessie in de Verenigde Staten.
De Dow-Jonesindex zakte 0,6 procent op 38.763,45 punten. De brede S&P 500-index kromp 0,8 procent op 5199,50 punten. Techgraadmeter Nasdaq daalde 1,1 procent op 16.195,80 punten. De Dow en S&P 500 leden maandag de grootste dagverliezen sinds september 2022.
Warner Music Group klom 2 procent. Het muzieklabel kwam met betere resultaten over het afgelopen kwartaal dan kenners hadden verwacht. Het label, dat onder meer liedjes van populaire artiesten als Madonna, Ed Sheeran en Bebe Rexha uitbrengt, zag zijn winst stijgen naar 207 miljoen dollar, bijna 190 miljoen euro. De omzet daalde echter naar ruim 1,5 miljard dollar.
Verminderde vraag
JPMorgan Chase en Bank of America stegen tot 1 procent. Wells Fargo daalde 0,1 procent. The Wall Street Journal meldde dat de Amerikaanse consumententoezichthouder onder meer deze drie banken onderzoekt. De waakhond kijkt hoe de banken omgingen met klachten van klanten over betalingsplatform Zelle. Dat platform ligt onder een vergrootglas omdat de banken mogelijk niet genoeg tegen oplichting en fraude deden.
Airbnb verloor flink en noteerde een min 13,4 procent. Het verhuurplatform gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal en waarschuwde voor een verminderende vraag onder Amerikaanse klanten. Ook Super Micro Computer kwam met teleurstellende verwachtingen voor het lopende kwartaal. De leverancier van servers voor toepassingen voor kunstmatige intelligentie (AI) daalde 20,1 procent.
Ontwerpfouten
Walt Disney daalde 4,5 procent. Het entertainmentconcern kampte in het tweede kwartaal met tegenvallende bezoekersaantallen in zijn Amerikaanse pretparken. Wel maakte het voor het eerst winst met zijn streamingdiensten.
Nvidia zakte 5,1 procent, nadat de verkoper van AI-chips dinsdag zijn eerdere koersverlies deels goedmaakte. Het verlies volgde op berichten over een mogelijk uitstel van de lancering van zijn nieuwe AI-chips door ontwerpfouten. Apple herstelde deels van zijn grote koersverlies eerder deze week en klom 1,3 procent.
De euro was 1,0922 dollar waard, tegen 1,0926 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3 procent duurder en kostte 75,37 dollar. Brentolie steeg 2,6 procent in prijs op 78,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
3 uur geleden