Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit opnieuw lager na opleving op dinsdag

Wall Street sluit opnieuw lager na opleving op dinsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager gesloten. Wall Street leverde daarmee iets in op het herstel dat dinsdag werd ingezet. Maandag gingen de beurzen nog flink omlaag uit zorgen over een recessie in de Verenigde Staten.

De Dow-Jonesindex zakte 0,6 procent op 38.763,45 punten. De brede S&P 500-index kromp 0,8 procent op 5199,50 punten. Techgraadmeter Nasdaq daalde 1,1 procent op 16.195,80 punten. De Dow en S&P 500 leden maandag de grootste dagverliezen sinds september 2022.

Warner Music Group klom 2 procent. Het muzieklabel kwam met betere resultaten over het afgelopen kwartaal dan kenners hadden verwacht. Het label, dat onder meer liedjes van populaire artiesten als Madonna, Ed Sheeran en Bebe Rexha uitbrengt, zag zijn winst stijgen naar 207 miljoen dollar, bijna 190 miljoen euro. De omzet daalde echter naar ruim 1,5 miljard dollar.

Verminderde vraag

JPMorgan Chase en Bank of America stegen tot 1 procent. Wells Fargo daalde 0,1 procent. The Wall Street Journal meldde dat de Amerikaanse consumententoezichthouder onder meer deze drie banken onderzoekt. De waakhond kijkt hoe de banken omgingen met klachten van klanten over betalingsplatform Zelle. Dat platform ligt onder een vergrootglas omdat de banken mogelijk niet genoeg tegen oplichting en fraude deden.

Airbnb verloor flink en noteerde een min 13,4 procent. Het verhuurplatform gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal en waarschuwde voor een verminderende vraag onder Amerikaanse klanten. Ook Super Micro Computer kwam met teleurstellende verwachtingen voor het lopende kwartaal. De leverancier van servers voor toepassingen voor kunstmatige intelligentie (AI) daalde 20,1 procent.

Ontwerpfouten

Walt Disney daalde 4,5 procent. Het entertainmentconcern kampte in het tweede kwartaal met tegenvallende bezoekersaantallen in zijn Amerikaanse pretparken. Wel maakte het voor het eerst winst met zijn streamingdiensten.

Nvidia zakte 5,1 procent, nadat de verkoper van AI-chips dinsdag zijn eerdere koersverlies deels goedmaakte. Het verlies volgde op berichten over een mogelijk uitstel van de lancering van zijn nieuwe AI-chips door ontwerpfouten. Apple herstelde deels van zijn grote koersverlies eerder deze week en klom 1,3 procent.

De euro was 1,0922 dollar waard, tegen 1,0926 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3 procent duurder en kostte 75,37 dollar. Brentolie steeg 2,6 procent in prijs op 78,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump noemt zorgen over AI overdreven en wil koploper blijven

DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.

12 uur geleden
Verlies van olieaanbod dreigt na uitval Saudische pijpleiding

YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.

13 uur geleden
Werkgeversorganisaties: ondernemers stellen investeringen uit

HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.

16 uur geleden
Xi roept BRICS-landen op tot meer samenwerking, ook op AI-gebied

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

18 uur geleden
OpenAI maakt dit jaar geen beursgang en richt zich op veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.

18 uur geleden
Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

1 dag geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 dag geleden