Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

Tijdens dezelfde persconferentie zei hij ook dat hij verwacht dat de VS "de klus zullen klaren" in Iran. "Ik had één doel: geen kernwapens. En dat doel is bereikt", verduidelijkte hij later. Trump houdt woensdag om 21.00 uur lokale tijd, donderdag om 03.00 uur Nederlandse tijd, een toespraak waarin hij een update geeft over de oorlog in Iran.

De Dow-Jonesindex klom 0,5 procent naar 46.565,74 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,7 procent tot 6575,32 punten. Techbeurs Nasdaq won 1,2 procent op 21.840,95 punten. Dinsdag waren nog plussen tot 3,8 procent op de beurzen te zien.

Nike verliest

De olieprijzen daalden na de opmerkingen van Trump. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent minder op 99,24 dollar. Brentolie werd 3,3 procent goedkoper tot 100,51 dollar per vat. De grote olieproducenten Exxon Mobil en Chevron verloren 5,2 en 4,6 procent.

Nike verloor 15,5 procent. De sportkledingfabrikant kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Het bedrijf wist de omzet op peil te houden, maar de verkopen in de Noord-Amerikaanse markt vielen tegen.

Hasbro

Eli Lilly steeg 3,8 procent, nadat zijn nieuwe afslankpil goedkeuring kreeg in de VS. Met de pil, Foundayo genaamd, wil het bedrijf de concurrentie aangaan met de Deense concurrent Novo Nordisk. Eli Lilly zou al miljarden doses van de pil geproduceerd hebben om ze snel op de markt te kunnen brengen.

Speelgoedfabrikant Hasbro daalde 4,5 procent. Het bedrijf, bekend van onder meer Monopoly en speelgoed van Peppa Pig, maakte bekend ongeoorloofde toegang tot zijn netwerk te hebben ontdekt. Hasbro heeft bepaalde systemen offline gehaald en implementeerde continuïteitsplannen waarmee het bedrijf bestellingen kan blijven aannemen en producten kan blijven verzenden. De tijdelijke plannen kunnen wel leiden tot vertragingen, waarschuwde het bedrijf.

Intel klom 8,8 procent. De chipmaker betaalt 14,2 miljard dollar om de helft van zijn fabriek in Ierland terug te kopen van investeringsmaatschappij Apollo Global Management. Intel wil zijn productiecapaciteiten weer op peil brengen. Apollo Global Management zakte 1,1 procent.

Meer uit Financieel

Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

2 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

3 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

4 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

5 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

6 uur geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

6 uur geleden
Toezichthouders en OM willen uitgebreider EU-verbod uitkleedapps

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouders, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vinden dat het EU-verbod op apps die AI gebruiken om naaktbeelden van mensen te maken, niet ver genoeg gaat. Het Europees Parlement stemde vorige week voor een verbod op apps die dit soort beelden genereren zonder de toestemming van die persoon. De organisaties willen dat de tools helemaal worden verboden.

6 uur geleden