Wall Street sluit op verlies na rentestap Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag eensgezind met verlies de handel uitgegaan. Beleggers reageerden onder meer op de renteverhoging door de Federal Reserve. De koepel van centrale banken in de Verenigde Staten verhoogde voor de derde keer op rij de rente met 0,75 procentpunt. Het tempo waarop de rente wordt verhoogd vertoont parallellen met de aanpak van de hoge inflatie zo'n 40 jaar geleden.
Op de financiële markten werd alom rekening gehouden met een rentestap van driekwart procentpunt, al werd ook gespeculeerd over een nog stevigere verhoging. Volgens Jerome Powell, de baas van de Fed, is er geen pijnvrije weg om de inflatie te bestrijden. Dat de situatie op de arbeidsmarkt minder wordt nam hij voor lief. De dollar stond op zijn hoogste stand afgezet tegen de euro in circa twintig jaar. De euro was bij de slotbel 0,9842 dollar waard, tegen 0,9884 dollar eerder op de dag.
De leidende Dow-Jonesindex ging de handel uit met een verlies van 1,7 procent op 30.183,78 punten. De brede S&P 500 verloor 1,7 procent tot 3789,93 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,8 procent tot 11.220,19 punten.
Meta Platforms
Bij de bedrijven ging de aandacht onder meer uit naar Facebook-moeder Meta Platforms. Het bedrijf wil zijn kosten met een tiende terugbrengen. De reorganisatie zou niet gepaard gaan met gedwongen ontslagen al zal personeel de ingrepen wel gaan merken. Het aandeel Meta verloor 2,7 procent. Ook Google-moeder Alphabet zou voor ingrepen staan. Dat techbedrijf zakte 1,7 procent.
Beyond Meat zakte 0,8 procent. De fabrikant van vleesvervangers heeft zijn operationeel topman Doug Ramsey per direct op non-actief gesteld na beschuldigingen dat hij een man in zijn neus heeft gebeten. De politie in de stad Fayetteville in Arkansas arresteerde Ramsey afgelopen weekend na een uit de hand gelopen ruzie. Dinsdag verloor het aandeel al 6 procent.
De olieprijzen gingen eerder op de dag omhoog door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in Oekraïne. De Russische president Vladimir Poetin kondigde namelijk een gedeeltelijke militaire mobilisatie af, waardoor honderdduizenden reservisten kunnen worden ingezet in Oekraïne. Gedurende de sessie zakten de prijzen weer in het rood. Een vat Amerikaanse olie kostte bij de slotbel 0,7 procent minder op 83,33 dollar en Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 90,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien ondernemers kunnen hun vaste kosten twee jaar lang blijven betalen na een inkomensdaling door baanverlies of arbeidsongeschiktheid. Werknemers lukt dat beter, blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Zelfstandigen zijn daarmee financieel kwetsbaarder dan werknemers, concludeert de belangrijke adviseur van het kabinet.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
12 uur geleden