Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit op verlies na rentestap Fed

Wall Street sluit op verlies na rentestap Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag eensgezind met verlies de handel uitgegaan. Beleggers reageerden onder meer op de renteverhoging door de Federal Reserve. De koepel van centrale banken in de Verenigde Staten verhoogde voor de derde keer op rij de rente met 0,75 procentpunt. Het tempo waarop de rente wordt verhoogd vertoont parallellen met de aanpak van de hoge inflatie zo'n 40 jaar geleden.

Op de financiële markten werd alom rekening gehouden met een rentestap van driekwart procentpunt, al werd ook gespeculeerd over een nog stevigere verhoging. Volgens Jerome Powell, de baas van de Fed, is er geen pijnvrije weg om de inflatie te bestrijden. Dat de situatie op de arbeidsmarkt minder wordt nam hij voor lief. De dollar stond op zijn hoogste stand afgezet tegen de euro in circa twintig jaar. De euro was bij de slotbel 0,9842 dollar waard, tegen 0,9884 dollar eerder op de dag.

De leidende Dow-Jonesindex ging de handel uit met een verlies van 1,7 procent op 30.183,78 punten. De brede S&P 500 verloor 1,7 procent tot 3789,93 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,8 procent tot 11.220,19 punten.

Meta Platforms

Bij de bedrijven ging de aandacht onder meer uit naar Facebook-moeder Meta Platforms. Het bedrijf wil zijn kosten met een tiende terugbrengen. De reorganisatie zou niet gepaard gaan met gedwongen ontslagen al zal personeel de ingrepen wel gaan merken. Het aandeel Meta verloor 2,7 procent. Ook Google-moeder Alphabet zou voor ingrepen staan. Dat techbedrijf zakte 1,7 procent.

Beyond Meat zakte 0,8 procent. De fabrikant van vleesvervangers heeft zijn operationeel topman Doug Ramsey per direct op non-actief gesteld na beschuldigingen dat hij een man in zijn neus heeft gebeten. De politie in de stad Fayetteville in Arkansas arresteerde Ramsey afgelopen weekend na een uit de hand gelopen ruzie. Dinsdag verloor het aandeel al 6 procent.

De olieprijzen gingen eerder op de dag omhoog door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in Oekraïne. De Russische president Vladimir Poetin kondigde namelijk een gedeeltelijke militaire mobilisatie af, waardoor honderdduizenden reservisten kunnen worden ingezet in Oekraïne. Gedurende de sessie zakten de prijzen weer in het rood. Een vat Amerikaanse olie kostte bij de slotbel 0,7 procent minder op 83,33 dollar en Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 90,20 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlanders geven meer uit aan eten en drinken buiten de deur

EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.

1 uur geleden
Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

9 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

10 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

11 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

11 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

12 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

13 uur geleden