Wall Street sluit met winst, grote banken lager na cijfers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen en de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse banken.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent hoger op 40.000,90 punten en de brede S&P 500 klom 0,6 procent tot 5615,35 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 18.398,45 punten, na de stevige daling een dag eerder.
De producentenprijzen in de Verenigde Staten stegen in juni iets harder dan voorspeld, maar beleggers blijven verwachten dat de Amerikaanse Federal Reserve binnenkort de rente gaat verlagen, waarschijnlijk in september. Op donderdag kwam nog een meevallend cijfer over de inflatie in de VS.
Consumentenvertrouwen
De Universiteit van Michigan meldde gegevens over het Amerikaanse consumentenvertrouwen dat is gedaald naar het laagste niveau in acht maanden. Amerikanen blijven zich zorgen maken over de inflatie en de eigen financiën.
De grote banken JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo kwamen met resultaten die niet erg goed werden ontvangen. JPMorgan zakte 1,2 procent, Citigroup werd 1,8 procent lager gezet en Wells Fargo ging 6 procent omlaag. Branchegenoten Goldman Sachs, Morgan Stanley en Bank of America publiceren volgende week resultaten.
Tesla en AT&T
Tesla won 3 procent. De fabrikant van elektrische auto's werd door analisten van UBS op de verkooplijst gezet. Volgens de kenners van de Zwitserse bank is het aandeel de afgelopen tijd te hard gestegen. Donderdag zakte het aandeel nog ruim 8 procent, na nieuws dat de autofabrikant de onthulling van zijn zogeheten robotaxi uitstelt tot oktober.
AT&T leverde 0,3 procent in, na melding van een grote hack. Volgens het telecomconcern hebben hackers in 2022 gedurende zes maanden inzage gehad in gegevens van gesprekken en tekstberichten van vrijwel al zijn mobiele klanten. Het is een van de grootste privacy-inbreuken in de telecomwereld in de recente geschiedenis.
Euro en olie
De euro was 1,0909 dollar waard, tegen 1,0906 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent in prijs tot 82,24 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 85,07 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft Nederlandse pensioenfondsen een knauw gegeven door scherpe koersdalingen op de financiële markten. De gemiddelde dekkingsgraad, een graadmeter voor de financiële gezondheid van een fonds, daalde in maart tot 123 procent. Dat maakte onderzoeksbureau Aon woensdag bekend. Eind februari was de dekkingsgraad nog 128 procent.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is met een voorstel gekomen voor een kleine aanpassing in het Europese emissiehandelssysteem (ETS). Dat moet helpen de prijs van de uitstoot van broeikasgassen stabieler te houden en op die manier veel energie verbruikende bedrijven in Europa tegemoet te komen.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nike ging woensdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Het bedrijf wist de omzet op peil te houden, maar de verkopen in de Noord-Amerikaanse markt vielen tegen.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De topmannen van het failliete Carpetright, Gideon Tienkamp en Maikel Hofman, hebben de merkrechten van het oude bedrijf overgekocht. Daarmee zijn ze onder de naam Carpetright IP een nieuwe webshop gestart, zo bevestigt Tienkamp na berichtgeving van vakmedium Wonen360.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's is vrijwel volledig in handen gekomen van Keurig Dr Pepper. Dat Amerikaanse drankenconcern kondigde de overname vorig jaar al aan. Nu de koper meer dan 96 procent van de aandelen in bezit heeft, is zeker dat de beursnotering van JDE Peet's in Amsterdam wordt beëindigd. Dit gebeurt later deze maand. De resterende aandeelhouders hebben nog even de tijd om hun stukken aan te bieden.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Van de teruggeroepen hybrideauto's van Stellantis vanwege brandgevaar is tot nu toe bij twaalf voertuigen daadwerkelijk brand uitgebroken, heeft het concern bekendgemaakt. Het moederbedrijf van merken als Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Fiat en Opel riep eerder deze week wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een kans op brand in de motorruimte.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary vreest voor verstoringen bij de leveringen van vliegtuigbrandstof aan Europa vanaf mei als de oorlog in het Midden-Oosten langer gaat duren. Dat heeft hij gezegd in een interview met nieuwszender Sky News. Hij verwacht ook dat de ticketprijzen flink kunnen gaan stijgen door de fors hogere kosten voor kerosine.
2 uur geleden