Wall Street sluit met winst, grote banken lager na cijfers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen en de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse banken.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent hoger op 40.000,90 punten en de brede S&P 500 klom 0,6 procent tot 5615,35 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 18.398,45 punten, na de stevige daling een dag eerder.
De producentenprijzen in de Verenigde Staten stegen in juni iets harder dan voorspeld, maar beleggers blijven verwachten dat de Amerikaanse Federal Reserve binnenkort de rente gaat verlagen, waarschijnlijk in september. Op donderdag kwam nog een meevallend cijfer over de inflatie in de VS.
Consumentenvertrouwen
De Universiteit van Michigan meldde gegevens over het Amerikaanse consumentenvertrouwen dat is gedaald naar het laagste niveau in acht maanden. Amerikanen blijven zich zorgen maken over de inflatie en de eigen financiën.
De grote banken JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo kwamen met resultaten die niet erg goed werden ontvangen. JPMorgan zakte 1,2 procent, Citigroup werd 1,8 procent lager gezet en Wells Fargo ging 6 procent omlaag. Branchegenoten Goldman Sachs, Morgan Stanley en Bank of America publiceren volgende week resultaten.
Tesla en AT&T
Tesla won 3 procent. De fabrikant van elektrische auto's werd door analisten van UBS op de verkooplijst gezet. Volgens de kenners van de Zwitserse bank is het aandeel de afgelopen tijd te hard gestegen. Donderdag zakte het aandeel nog ruim 8 procent, na nieuws dat de autofabrikant de onthulling van zijn zogeheten robotaxi uitstelt tot oktober.
AT&T leverde 0,3 procent in, na melding van een grote hack. Volgens het telecomconcern hebben hackers in 2022 gedurende zes maanden inzage gehad in gegevens van gesprekken en tekstberichten van vrijwel al zijn mobiele klanten. Het is een van de grootste privacy-inbreuken in de telecomwereld in de recente geschiedenis.
Euro en olie
De euro was 1,0909 dollar waard, tegen 1,0906 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent in prijs tot 82,24 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 85,07 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
14 uur geleden