Wall Street sluit met winst, grote banken lager na cijfers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen en de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse banken.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent hoger op 40.000,90 punten en de brede S&P 500 klom 0,6 procent tot 5615,35 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 18.398,45 punten, na de stevige daling een dag eerder.
De producentenprijzen in de Verenigde Staten stegen in juni iets harder dan voorspeld, maar beleggers blijven verwachten dat de Amerikaanse Federal Reserve binnenkort de rente gaat verlagen, waarschijnlijk in september. Op donderdag kwam nog een meevallend cijfer over de inflatie in de VS.
Consumentenvertrouwen
De Universiteit van Michigan meldde gegevens over het Amerikaanse consumentenvertrouwen dat is gedaald naar het laagste niveau in acht maanden. Amerikanen blijven zich zorgen maken over de inflatie en de eigen financiƫn.
De grote banken JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo kwamen met resultaten die niet erg goed werden ontvangen. JPMorgan zakte 1,2 procent, Citigroup werd 1,8 procent lager gezet en Wells Fargo ging 6 procent omlaag. Branchegenoten Goldman Sachs, Morgan Stanley en Bank of America publiceren volgende week resultaten.
Tesla en AT&T
Tesla won 3 procent. De fabrikant van elektrische auto's werd door analisten van UBS op de verkooplijst gezet. Volgens de kenners van de Zwitserse bank is het aandeel de afgelopen tijd te hard gestegen. Donderdag zakte het aandeel nog ruim 8 procent, na nieuws dat de autofabrikant de onthulling van zijn zogeheten robotaxi uitstelt tot oktober.
AT&T leverde 0,3 procent in, na melding van een grote hack. Volgens het telecomconcern hebben hackers in 2022 gedurende zes maanden inzage gehad in gegevens van gesprekken en tekstberichten van vrijwel al zijn mobiele klanten. Het is een van de grootste privacy-inbreuken in de telecomwereld in de recente geschiedenis.
Euro en olie
De euro was 1,0909 dollar waard, tegen 1,0906 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent in prijs tot 82,24 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 85,07 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - De financiƫle opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
2 uur geledenPOTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
5 uur geleden