Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit met winst, Coinbase hard onderuit

Wall Street sluit met winst, Coinbase hard onderuit

NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag na een wat nerveuze handelssessie hoger gesloten, na de stevige koersdalingen een dag eerder. Banken werden wel weer lager gezet door aanhoudende zorgen over de financiële sector. Ook cryptobeurs Coinbase kreeg een flink koersverlies voor de kiezen. De Amerikaanse toezichthouder voor effectenhandel SEC verdenkt het bedrijf van meerdere overtredingen en is van plan de onderneming aan te pakken.

In een verklaring liet Coinbase weten onlangs formeel te horen hebben gekregen dat de SEC tot handhaving overgaat. Dat kan uitmonden in rechtszaken, dwangsommen of boetes voor de grootste cryptobeurs in de Verenigde Staten. Analisten van investeringsbank Oppenheimer haalden Coinbase van hun kooplijst af. Het aandeel sloot ruim 14 procent in de min.

De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent hoger op 32.105,25 punten. Woensdag zakte de hoofdindex nog 1,6 procent. De breder samengestelde S&P 500 klom 0,3 procent tot 3948,72 punten en technologiebeurs Nasdaq ging 1 procent omhoog tot 11.787,40 punten.

Amerikaanse banken

De Amerikaanse banken toonden aanvankelijk herstel na de koersverliezen een dag eerder, maar eindigde toch weer in de min. De grote banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Bank of America verloren tot ruim 2 procent. De regionale banken First Republic Bank, PacWest Bancorp en Western Alliance Bancorp gingen harder omlaag, tot ruim 8 procent.

Beleggers kauwden daarnaast nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verhoogde woensdag de rente met een kwart procentpunt om de hoge inflatie te bestrijden. Ook in het Verenigd Koninkrijk, Zwitserland en Noorwegen gingen de rentes donderdag verder omhoog. Net als de Europese Centrale Bank (ECB) vorige week lieten de centrale banken zich daarmee niet van de wijs brengen door de recente onrust in de bankensector.

Block

Block kelderde bijna 15 procent. Investeringsfonds Hindenburg Research beschuldigt het mobiele betalingsplatform van misleiding van beleggers door het verstrekken van onder meer onjuiste gegevens over het aantal gebruikers en heeft een zogeheten shortpositie ingenomen, waarmee het gokt op een koersdaling van het aandeel. Block is het voormalige Square, dat mede werd opgericht door Jack Dorsey, de medeoprichter en oud-topman van Twitter.

De euro was bij het slot van de Amerikaanse handel 1,0842 dollar waard, tegen 1,0795 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 2 procent minder op 69,27 dollar. Brentolie werd 1,8 procent goedkoper op 75,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Terugroepactie babyvoeding drukt op verwachte groei Nestlé

VEVEY (ANP) - De grootschalige terugroepactie van babyvoeding door Nestlé heeft een negatieve invloed op de verwachte omzetgroei van het voedingsconcern. Nestlé heeft in tientallen landen, waaronder Nederland, babyvoeding uit de schappen gehaald om de mogelijke aanwezigheid van de giftige stof cereulide. Die kan leiden tot braken en diarree. In het eerste kwartaal alleen loopt de impact voor het bedrijf naar schatting in de honderden miljoenen.

1 uur geleden
Minste ziekmeldingen in januari in vijf jaar door late griepgolf

SON (ANP) - Het aantal ziekmeldingen in januari is in vijf jaar niet zo laag geweest. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare, die gezamenlijk verzuimregelingen voor zo'n miljoen Nederlandse werknemers voorzien. Dat komt voornamelijk omdat de griepepidemie dit jaar relatief laat is begonnen.

1 uur geleden
Sparkx opent groot indoorsportpretpark in Nieuwegein

NIEUWEGEIN (ANP/BELGA) - Het Belgische indoorsportpretparkbedrijf Sparkx breidt uit naar Nederland. De onderneming heeft een huurovereenkomst gesloten om in De Beursfabriek in Nieuwegein een nieuwe locatie te openen. Met een oppervlak van ruim 7500 vierkante meter wordt het direct het grootste sportpretpark van Europa, heeft het bedrijf aangekondigd.

1 uur geleden
KLM-topvrouw vindt bevriezing havengelden Schiphol niet voldoende

AMSTERDAM (ANP) - KLM-topvrouw Marjan Rintel is niet te spreken over de bevriezing van de havengelden door Schiphol. Rintel had het logischer gevonden als de luchthaven de tarieven de komende jaren had verlaagd. Volgens Rintel is de luchthaven relatief duur en dat heeft gevolgen voor de luchtvaartmaatschappij.

1 uur geleden
Air France-KLM stijgt op Damrak, Besi en Aegon dalen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie boekte in 2025 een recordwinst. Het concern vervoerde meer passagiers en wist vaker tickets voor luxere zitplaatsen te verkopen, wat meer geld opbrengt. Ook zorgden lagere brandstofkosten voor een forse meevaller. Het aandeel klom 11 procent.

1 uur geleden
1100 banen weg bij Arcadis en ook in 2026 nog ingreep nodig

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft afgelopen jaar 1100 banen geschrapt en verwacht ook dit jaar te moeten snijden in het personeelsbestand. Het Nederlandse concern kampte met een moeilijk jaar, mede door de toegenomen politieke onzekerheid in de wereld. Veel van de banen verdwenen in Canada, waar Arcadis last heeft van een tegenvallende vastgoedmarkt.

2 uur geleden
CPB: meer samenwerking nodig voor uitbreiding Europees stroomnet

DEN HAAG (ANP) - De elektriciteitsvoorziening in Nederland is in de toekomst gebaat bij een uitbreiding van het Europese stroomnet, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Daarmee zou Nederland ruimte besparen die het anders kwijt is aan energiecentrales of zonnepanelen. Maar omdat de kosten en de baten van zo'n netwerk ongelijk verdeeld zijn onder landen, is volgens het CPB meer internationale samenwerking en afstemming nodig.

2 uur geleden