Wall Street sluit met verliezen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag in de min gesloten, in navolging van de fikse koersverliezen in Europa. De vrees voor strengere maatregelen om verdere verspreiding van het coronavirus te bezweren drukte het sentiment op Wall Street. De Amerikaanse bankensector stond in de schijnwerpers na de onthullingen door onderzoeksjournalisten over verdachte transacties wereldwijd.
De Dow-Jonesindex noteerde aan het slot een min van 1,8 procent op 27.147,70 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 1,2 procent tot 3281,06 punten. De technologiebeurs Nasdaq wist de schade uiteindelijk beperkt te houden tot een min van 0,1 procent op 10.778,79 punten.
In de documenten worden bijna negentig banken en andere financiële instellingen genoemd. Zij zouden tot wel 2 biljoen dollar aan dubieuze geldstromen hebben gefaciliteerd. Het gaat onder meer om JPMorgan Chase en Bank of New York Mellon. Zij leverden tot 4 procent in. Andere grote Amerikaanse banken als Citigroup, Goldman Sachs, Morgan Stanley en Bank of America zakten tot 3,4 procent.
Luchtvaartbedrijven
Verder stonden luchtvaartbedrijven en bedrijven die actief zijn in de toerismesector in het rood als gevolg van de coronavrees. Maatschappijen als Delta Air Lines, United Airlines en American Airlines verloren tot 9,2 procent. Cruisebedrijven Carnival, Royal Caribbean Cruises en Norwegian Cruise Line daalden tot 7,8 procent. De grote hotelketens Hilton Worldwide en Marriott International werden tot 6,9 procent lager gezet.
De maker van elektrische voertuigen Nikola ging ruim 19 procent onderuit. Oprichter Trevor Milton is teruggetreden als voorzitter. De Amerikaanse beurstoezichthouder Securities and Exchange Commission (SEC) begon recent een onderzoek naar beschuldigingen van misleiding, fraude en bedrog bij het bedrijf. Autofabrikant General Motors (GM), die onlangs een samenwerkingsdeal met Nikola aankondigde, moest een verlies van 4,8 procent slikken.
Tesla
Bij concurrent Tesla (plus 1,6 procent) wordt personeel opgeroepen om harder te werken. Er moeten voor eind september, wanneer het kwartaal eindigt, zo veel mogelijk wagens van de band rollen. Mogelijk wordt dan nog een recordkwartaal in de boeken gezet.
De euro was 1,1763 dollar waard, tegen 1,1733 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,6 procent tot 39,64 dollar. Brentolie werd 3,2 procent goedkoper op 41,76 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - Banken moeten klanten onmiddellijk compenseren na bankfraude, ook als een klant ernstig nalatig is geweest. Dat oordeelde het Europees Hof van Justitie donderdag. De bank kan de schade achteraf wel op de klant proberen te verhalen als die grof nalatig is geweest.
10 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn heeft de leveringen van houdbare en versproducten aan winkels in het hele land volledig hervat. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cyberbeveiligingsincident dat sinds zondag voor problemen zorgt. Donderdagochtend waren in verschillende Albert Heijn-vestigingen nog lege schappen te zien, vooral van verse producten. Online bestellen is nog altijd niet mogelijk, ook is de website van de supermarktketen nog onbereikbaar.
28 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard blijft last houden van zwakke marktomstandigheden in de Verenigde Staten en Europa. Het bedrijf achter merken zoals Absolut Vodka, Martell, Malibu, Jameson en Chivas Regal deed in het afgelopen kwartaal wel goede zaken in India, een belangrijke groeimarkt voor het concern. Pernod Ricard bereidt daar een beursgang voor, die nog wel goedgekeurd moet worden door het bestuur.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een flink verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven stonden onder druk na een verkoopgolf in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. De chipaandelen zijn dit jaar hard gestegen door de grote vraag naar chips voor AI-toepassingen, maar beleggers vragen zich af of die koerswinsten wel houdbaar zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In verschillende Albert Heijn-vestigingen in Nederland zijn donderdag nog lege schappen te zien van verse producten, zoals groente en fruit. Wel lijkt het erop dat er weer meer wordt bijgevuld, nu het herstel van de leveringen aan supermarkten is ingezet.
2 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het derde kwartaal van 2026 opnieuw een recordwinst geboekt. Het is het zesde kwartaal op rij dat de belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML een recordwinst heeft behaald.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned zegt het bouwtempo van nieuwe stations te versnellen. De exploitant heeft momenteel 65 laadstations in aanbouw, bijna het dubbele aantal ten opzichte van vorig jaar.
2 uur geleden