Wall Street sluit met verliezen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag in de min gesloten, in navolging van de fikse koersverliezen in Europa. De vrees voor strengere maatregelen om verdere verspreiding van het coronavirus te bezweren drukte het sentiment op Wall Street. De Amerikaanse bankensector stond in de schijnwerpers na de onthullingen door onderzoeksjournalisten over verdachte transacties wereldwijd.
De Dow-Jonesindex noteerde aan het slot een min van 1,8 procent op 27.147,70 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 1,2 procent tot 3281,06 punten. De technologiebeurs Nasdaq wist de schade uiteindelijk beperkt te houden tot een min van 0,1 procent op 10.778,79 punten.
In de documenten worden bijna negentig banken en andere financiële instellingen genoemd. Zij zouden tot wel 2 biljoen dollar aan dubieuze geldstromen hebben gefaciliteerd. Het gaat onder meer om JPMorgan Chase en Bank of New York Mellon. Zij leverden tot 4 procent in. Andere grote Amerikaanse banken als Citigroup, Goldman Sachs, Morgan Stanley en Bank of America zakten tot 3,4 procent.
Luchtvaartbedrijven
Verder stonden luchtvaartbedrijven en bedrijven die actief zijn in de toerismesector in het rood als gevolg van de coronavrees. Maatschappijen als Delta Air Lines, United Airlines en American Airlines verloren tot 9,2 procent. Cruisebedrijven Carnival, Royal Caribbean Cruises en Norwegian Cruise Line daalden tot 7,8 procent. De grote hotelketens Hilton Worldwide en Marriott International werden tot 6,9 procent lager gezet.
De maker van elektrische voertuigen Nikola ging ruim 19 procent onderuit. Oprichter Trevor Milton is teruggetreden als voorzitter. De Amerikaanse beurstoezichthouder Securities and Exchange Commission (SEC) begon recent een onderzoek naar beschuldigingen van misleiding, fraude en bedrog bij het bedrijf. Autofabrikant General Motors (GM), die onlangs een samenwerkingsdeal met Nikola aankondigde, moest een verlies van 4,8 procent slikken.
Tesla
Bij concurrent Tesla (plus 1,6 procent) wordt personeel opgeroepen om harder te werken. Er moeten voor eind september, wanneer het kwartaal eindigt, zo veel mogelijk wagens van de band rollen. Mogelijk wordt dan nog een recordkwartaal in de boeken gezet.
De euro was 1,1763 dollar waard, tegen 1,1733 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,6 procent tot 39,64 dollar. Brentolie werd 3,2 procent goedkoper op 41,76 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Hof van Justitie heeft een eerdere gerechtelijke uitspraak vernietigd waarin de goedkeuring van miljardensteun door de Nederlandse staat aan KLM tijdens de coronapandemie nietig was verklaard. KLM's rivaal Ryanair klaagde jarenlang over de steun, die volgens de Ierse budgetvlieger onrechtmatig was.
7 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Chipfabrikant Nexperia uit Nijmegen bevestigt dat er "meerdere rechtszaken lopen" tussen Nexperia, het Chinese moederbedrijf Wingtech en Nexperia China, zowel bij Nederlandse als Chinese rechtbanken. Het Nijmeegse bedrijf bevestigde ook dat Nexperia een schadevergoeding eist van 2 miljard dollar van Wingtech, Nexperia China en voormalig topman Zhang Xuezheng. Eerder deze week maakte Wingtech bekend dat Nexperia een rechtszaak had aangespannen.
28 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine aan de Nederlandse pomp is donderdag gezakt tot onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli. Dat is het gevolg van de recente daling van de olieprijzen.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De winst van de Emirates Group is het afgelopen halfjaar met meer dan de helft gedaald. De eigenaar van de grootste luchtvaartmaatschappij in het Midden-Oosten had last van verstoringen en hoge brandstofprijzen die het gevolg zijn van het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde donderdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie boekte afgelopen kwartaal meer winst ondanks de hogere brandstofprijzen. Ook bij KLM steeg de winst hard, maar dat was voor de Nederlandse maatschappij niet genoeg om pijnlijke ingrepen te voorkomen. Om kosten te besparen schrapt KLM ongeveer 5000 banen, zo'n 15 procent van het personeelsbestand.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De ingrepen van KLM waarbij 5000 banen verloren gaan, worden de komende twee jaar uitgevoerd. Topvrouw Marjan Rintel zegt dat ingrijpen nu nodig is omdat de luchtvaartmaatschappij "vet op de botten nodig heeft".
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De aangekondigde kostenbesparing van KLM leidt tot "grote zorgen" bij vakbond CNV. "De plannen van KLM zijn zeer ingrijpend en hebben grote gevolgen voor de werknemers", zegt CNV-onderhandelaar Souleiman Amallah over de ingreep. De luchtvaartmaatschappij wil onder meer zo'n 5000 banen schrappen en werk uitbesteden aan andere partijen.
3 uur geleden