Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit met stevige verliezen door oorlog en rentevrees

Wall Street sluit met stevige verliezen door oorlog en rentevrees

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige verliezen het weekend ingegaan. De dreigende escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten en een opnieuw opgelaaide rentevrees drukten op het sentiment. Daarbij was American Express een grote daler door het naar buiten komen van tegenvallende kwartaalresultaten.

De Dow-Jonesindex sloot 0,9 procent in de min op 33.127,28 punten. De brede S&P 500 zakte 1,3 procent tot 4224,16 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 1,5 procent in op 12.983,81 punten.

Hoewel de oorlog tussen Israël en Hamas voortduurt, was er voor de Verenigde Staten wel sprake van een opsteker. De Amerikaanse president Joe Biden verwelkomde de vrijlating van twee Amerikaanse gijzelaars door Hamas. Zij zaten sinds 7 oktober vast en zijn de eerste gijzelaars die huiswaarts mogen keren. Biden benadrukte dat er dag en nacht wordt gewerkt om alle ontvoerde Amerikanen vrij te krijgen.

Fed-voorzitter Powell

De rentevrees op Wall Street werd donderdag al aangewakkerd nadat de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell had verklaard dat de inflatie in de Verenigde Staten nog altijd te hoog is en dat er waarschijnlijk een lagere economische groei nodig zal zijn om deze terug te dringen. Powell zei ook dat hij de rente nu niet te hoog vindt. Na de uitspraken van Powell liep de rente op Amerikaanse tienjarige staatsobligaties kortstondig op tot iets meer dan 5 procent. De laatste keer dat de tienjaarsrente boven de 5 procent stond was zestien jaar geleden.

American Express ging ruim 5 procent omlaag. De creditcardmaatschappij boekte afgelopen kwartaal een recordwinst dankzij de aanhoudende groei van klanten die meer betalen voor zogeheten premium cards. Met die exclusieve creditcards ontvangen klanten allerlei extra's en privileges. Het bedrijf moest wel meer geld opzij zetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald.

Forse koersdaling SolarEdge

Oliedienstverlener Schlumberger, die ook met cijfers kwam, zakte een kleine 3 procent. SolarEdge kelderde verder dik 27 procent na een teleurstellend kwartaalbericht. Het zonne-energiebedrijf schroefde zijn omzetverwachting voor het huidige kwartaal flink terug. Volgens topman Zvi Lando kampt het bedrijf onder meer met flinke onverwachte annuleringen van orders. Elektrische autofabrikant Tesla, die donderdag al ruim 9 procent aan beurswaarde verloor na tegenvallende resultaten, daalde daarnaast bijna 4 procent.

Meer uit Financieel

Ambassadeur: Nederland aan zet bij oplossen conflict Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is aan zet om het conflict bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia op te lossen, heeft de nieuwe Chinese ambassadeur in Nederland Shen Bo gezegd in gesprek met het ANP. De Nederlandse regering greep eind september in en verbood de Chinese eigenaar grote veranderingen door te voeren. Ook werd de Chinese topman aan de zijlijn gezet door de ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam. Woensdag beslist de ondernemingskamer of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij het bedrijf.

41 minuten geleden
Meta krijgt EU-waarschuwing om blokkeren concurrentie op WhatsApp

BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer WhatsApp, heeft een waarschuwing van de Europese Commissie gekregen. Dit deed Brussel vanwege nieuw beleid dat het gebruik van concurrerende AI-hulpmiddelen op het berichtenplatform zou blokkeren.

1 uur geleden
Liander mocht aanvraag aansluiting zonnepark niet zomaar weigeren

DEN HAAG (ANP) - Liander moest beter onderzoek doen voordat de netbeheerder een verzoek om transportcapaciteit van energiecoöperatie ValleiEnergie weigerde. Dit heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) geoordeeld, na een klacht van de coöperatie.

1 uur geleden
Rusland niet hoopvol over economische banden met VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland blijft openstaan voor samenwerking met de Verenigde Staten, maar is niet hoopvol over de economische banden tussen de twee landen in de toekomst. Dat zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, in een gesprek met de in Rusland gevestigde mediazender TV BRICS.

2 uur geleden
ACM: telecombedrijven te vaag over internetcontracten

DEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieders geven te weinig duidelijke en transparante informatie over de status van internetcontracten, prijswijzigingen en snelheidsadviezen. Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Telecombedrijven moeten duidelijker en transparanter communiceren naar consumenten over het aflopen van hun contracten, de mogelijkheid van verlenging en prijswijzigingen en een passend snelheidsadvies geven.

3 uur geleden
Arbo Unie verwacht flink meer ziekmeldingen na carnaval

NIEUWEGEIN (ANP) - Arbo Unie verwacht dat het aantal ziekmeldingen in de provincies waar mensen het meest carnaval vieren, flink stijgt in de week na de viering. Zo voorziet de arbodienstverlener op basis van verzuimmeldingen over de afgelopen drie jaar een stijging van gemiddeld 37 procent in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland.

3 uur geleden
Spaanse treindienst verstoord na start driedaagse staking

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse treindienstregeling is verstoord door een driedaagse staking van machinisten. Die begon maandagochtend uit onvrede over de veiligheid op het spoor. Vorige maand kwamen door twee treinongelukken kort na elkaar 47 mensen om.

4 uur geleden