Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit met forse winst, chipbedrijven blinken uit

Wall Street sluit met forse winst, chipbedrijven blinken uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag fors hoger gesloten, een dag nadat de Amerikaanse centrale bank voor het eerst sinds 2020 de rente had verlaagd. De Dow-Jonesindex en de brede S&P 500 stegen daarbij naar recordstanden. Vooral chipfondsen zoals Nvidia en Advanced Micro Devices (AMD) deden het goed omdat lagere leenkosten als positief worden gezien voor snelgroeiende chip- en techbedrijven.

De Dow eindigde 1,3 procent hoger op 42.025,19 punten en de S&P 500 klom 1,7 procent tot 5713,64 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq ging 2,5 procent vooruit tot 18.013,98 punten.

Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld, steeg 4 procent. AMD klom 5,7 procent en Broadcom won 3,6 procent. Amazon, Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Apple en Facebook-moederbedrijf Meta Platforms tekenden plussen tot 3,9 procent op. Tesla werd ruim 7 procent duurder.

Renteverlaging Fed

De Federal Reserve verlaagde de rente met een half procentpunt. De Amerikaanse president Joe Biden zei dat de lagere rente de economische groei van de Verenigde Staten zal helpen en verwacht dat de leenkosten verder zullen dalen.

Mobileye Global maakte een koerssprong van 15 procent. Chipconcern Intel (plus 1,8 procent) heeft gezegd niet van plan te zijn om zijn meerderheidsbelang in Mobileye, dat actief is met technologie voor zelfrijdende auto's, te verkopen. Eerder waren er berichten dat Intel juist van plan was om een deel van dat belang te verkopen.

Koersdaling mediabedrijf Trump

Trump Media & Technology daalde bijna 6 procent. Het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump zakte woensdag al tot het laagste niveau sinds het beursdebuut in maart dit jaar. Donderdag loopt de periode af waarin insiders bij het bedrijf, zoals Trump, hun aandelen niet mogen verkopen. Afgelopen vrijdag steeg het aandeel nog flink nadat de Republikeinse presidentskandidaat zei dat hij "absoluut niet van plan was om" zijn belang te verkopen. Sindsdien is de koers echter gestaag gedaald.

De euro was 1,1163 dollar waard, tegen 1,1146 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Amerikaanse olie klom 1,6 procent in prijs tot 72,05 dollar per vat. Een vat Brentolie werd ook 1,6 procent duurder, op 74,79 dollar.

Meer uit Financieel

Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

2 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

2 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

3 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

3 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

3 uur geleden
Britse premier Starmer noemt heffingen Trump helemaal verkeerd

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.

3 uur geleden