Wall Street sluit met forse winst, chipbedrijven blinken uit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag fors hoger gesloten, een dag nadat de Amerikaanse centrale bank voor het eerst sinds 2020 de rente had verlaagd. De Dow-Jonesindex en de brede S&P 500 stegen daarbij naar recordstanden. Vooral chipfondsen zoals Nvidia en Advanced Micro Devices (AMD) deden het goed omdat lagere leenkosten als positief worden gezien voor snelgroeiende chip- en techbedrijven.
De Dow eindigde 1,3 procent hoger op 42.025,19 punten en de S&P 500 klom 1,7 procent tot 5713,64 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq ging 2,5 procent vooruit tot 18.013,98 punten.
Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld, steeg 4 procent. AMD klom 5,7 procent en Broadcom won 3,6 procent. Amazon, Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Apple en Facebook-moederbedrijf Meta Platforms tekenden plussen tot 3,9 procent op. Tesla werd ruim 7 procent duurder.
Renteverlaging Fed
De Federal Reserve verlaagde de rente met een half procentpunt. De Amerikaanse president Joe Biden zei dat de lagere rente de economische groei van de Verenigde Staten zal helpen en verwacht dat de leenkosten verder zullen dalen.
Mobileye Global maakte een koerssprong van 15 procent. Chipconcern Intel (plus 1,8 procent) heeft gezegd niet van plan te zijn om zijn meerderheidsbelang in Mobileye, dat actief is met technologie voor zelfrijdende auto's, te verkopen. Eerder waren er berichten dat Intel juist van plan was om een deel van dat belang te verkopen.
Koersdaling mediabedrijf Trump
Trump Media & Technology daalde bijna 6 procent. Het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump zakte woensdag al tot het laagste niveau sinds het beursdebuut in maart dit jaar. Donderdag loopt de periode af waarin insiders bij het bedrijf, zoals Trump, hun aandelen niet mogen verkopen. Afgelopen vrijdag steeg het aandeel nog flink nadat de Republikeinse presidentskandidaat zei dat hij "absoluut niet van plan was om" zijn belang te verkopen. Sindsdien is de koers echter gestaag gedaald.
De euro was 1,1163 dollar waard, tegen 1,1146 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Amerikaanse olie klom 1,6 procent in prijs tot 72,05 dollar per vat. Een vat Brentolie werd ook 1,6 procent duurder, op 74,79 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
31 minuten geledenCARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.
47 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.
1 uur geledenDOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.
2 uur geledenMANILA (ANP/AFP) - De Filipijnse president Ferdinand Marcos heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen vanwege een "nationale energiecrisis". Door de oorlog in het Midden-Oosten is de toevoer van olie en gas ontregeld. De Filipijnen zijn sterk afhankelijk van de import van brandstof uit die regio.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jefferies Financial Group behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times werkt de Japanse kredietverstrekker Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) aan plannen voor een mogelijke overname van de Amerikaanse investeringsbank. Jefferies is een belangrijke partner van SMFG en het Japanse bedrijf heeft al een groot belang in de Amerikaanse bank. Het aandeel Jefferies, dat dit jaar ongeveer een derde in waarde is gedaald, steeg meer dan 4 procent.
2 uur geleden