Wall Street sluit met forse winst, chipbedrijven blinken uit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag fors hoger gesloten, een dag nadat de Amerikaanse centrale bank voor het eerst sinds 2020 de rente had verlaagd. De Dow-Jonesindex en de brede S&P 500 stegen daarbij naar recordstanden. Vooral chipfondsen zoals Nvidia en Advanced Micro Devices (AMD) deden het goed omdat lagere leenkosten als positief worden gezien voor snelgroeiende chip- en techbedrijven.
De Dow eindigde 1,3 procent hoger op 42.025,19 punten en de S&P 500 klom 1,7 procent tot 5713,64 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq ging 2,5 procent vooruit tot 18.013,98 punten.
Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld, steeg 4 procent. AMD klom 5,7 procent en Broadcom won 3,6 procent. Amazon, Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Apple en Facebook-moederbedrijf Meta Platforms tekenden plussen tot 3,9 procent op. Tesla werd ruim 7 procent duurder.
Renteverlaging Fed
De Federal Reserve verlaagde de rente met een half procentpunt. De Amerikaanse president Joe Biden zei dat de lagere rente de economische groei van de Verenigde Staten zal helpen en verwacht dat de leenkosten verder zullen dalen.
Mobileye Global maakte een koerssprong van 15 procent. Chipconcern Intel (plus 1,8 procent) heeft gezegd niet van plan te zijn om zijn meerderheidsbelang in Mobileye, dat actief is met technologie voor zelfrijdende auto's, te verkopen. Eerder waren er berichten dat Intel juist van plan was om een deel van dat belang te verkopen.
Koersdaling mediabedrijf Trump
Trump Media & Technology daalde bijna 6 procent. Het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump zakte woensdag al tot het laagste niveau sinds het beursdebuut in maart dit jaar. Donderdag loopt de periode af waarin insiders bij het bedrijf, zoals Trump, hun aandelen niet mogen verkopen. Afgelopen vrijdag steeg het aandeel nog flink nadat de Republikeinse presidentskandidaat zei dat hij "absoluut niet van plan was om" zijn belang te verkopen. Sindsdien is de koers echter gestaag gedaald.
De euro was 1,1163 dollar waard, tegen 1,1146 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Amerikaanse olie klom 1,6 procent in prijs tot 72,05 dollar per vat. Een vat Brentolie werd ook 1,6 procent duurder, op 74,79 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
3 uur geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
3 uur geledenSLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
6 uur geleden