Wall Street sluit in het rood
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met minnen gesloten. Beleggers reageerden op het feit dat de situatie in het Midden-Oosten niet verder is geëscaleerd ondanks berichten dat Iran meerdere wraakscenario's voorbereidt voor de Verenigde Staten. Die zouden als vergelding dienen voor de uitschakeling van de hoge Iraanse generaal Qassem Soleimani.
De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 28.583,68 punten. De brede S&P 500 ging 0,3 procent omlaag tot 3237,18 punten. Techbeurs Nasdaq leverde een fractie in en stond op 9068,58 punten.
Het kalmere sentiment was ook voelbaar op de oliemarkt. De olieprijs daalde voor het eerst in vier dagen. Oliefondsen als ExxonMobil en Chevron daalden tot 1,3 procent.
Aanklacht Sonos
Vliegtuigbouwer Boeing (plus 1,1 procent) schikte met American Airlines (min 0,4 procent) over compensatie voor de problemen bij het geplaagde toestel 737 MAX. Ook begon Boeing zijn overtollig personeel elders in het bedrijf te verplaatsen en adviseert het nu simulatortraining voor piloten die van de 737 naar de 737 MAX overstappen. Taxibedrijf Lyft steeg 2,7 procent vanwege een deal met luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines.
Speakermaker Sonos (plus 0,6 procent) heeft Google aangeklaagd omdat dat bedrijf inbreuk zou hebben gemaakt op Sonos' patenten voor draadloze speakers. Chipbedrijf Microchip kwam met beter dan verwachte voorlopige cijfers over het derde kwartaal en dikte 6,7 procent aan. Analisten zien de cijfers als een teken dat de chipsector weer aantrekt.
Beyond Meat
Maker van elektrische auto's Tesla (plus 3,9 procent) leverde de eerste in China gemaakte Model 3 aan klanten. De beurswaarde van Tesla is nu ruim 84 miljard dollar en daarmee is het de waardevolste automaker ooit.
Maker van vleesvervangers Impossible Foods liet weten dat het geen contract met McDonald's meer nastreeft. Het bedrijf kan niet genoeg produceren voor zo'n grote order. De koers van branchegenoot Beyond Meat steeg daarop 12,5 procent.
De euro noteerde op 1,1144 dollar tegen 1,1137 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent minder op 62,61 dollar. Brentolie daalde 1,1 procent in prijs tot 68,16 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden