Wall Street sluit in het rood
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met minnen gesloten. Beleggers reageerden op het feit dat de situatie in het Midden-Oosten niet verder is geëscaleerd ondanks berichten dat Iran meerdere wraakscenario's voorbereidt voor de Verenigde Staten. Die zouden als vergelding dienen voor de uitschakeling van de hoge Iraanse generaal Qassem Soleimani.
De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 28.583,68 punten. De brede S&P 500 ging 0,3 procent omlaag tot 3237,18 punten. Techbeurs Nasdaq leverde een fractie in en stond op 9068,58 punten.
Het kalmere sentiment was ook voelbaar op de oliemarkt. De olieprijs daalde voor het eerst in vier dagen. Oliefondsen als ExxonMobil en Chevron daalden tot 1,3 procent.
Aanklacht Sonos
Vliegtuigbouwer Boeing (plus 1,1 procent) schikte met American Airlines (min 0,4 procent) over compensatie voor de problemen bij het geplaagde toestel 737 MAX. Ook begon Boeing zijn overtollig personeel elders in het bedrijf te verplaatsen en adviseert het nu simulatortraining voor piloten die van de 737 naar de 737 MAX overstappen. Taxibedrijf Lyft steeg 2,7 procent vanwege een deal met luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines.
Speakermaker Sonos (plus 0,6 procent) heeft Google aangeklaagd omdat dat bedrijf inbreuk zou hebben gemaakt op Sonos' patenten voor draadloze speakers. Chipbedrijf Microchip kwam met beter dan verwachte voorlopige cijfers over het derde kwartaal en dikte 6,7 procent aan. Analisten zien de cijfers als een teken dat de chipsector weer aantrekt.
Beyond Meat
Maker van elektrische auto's Tesla (plus 3,9 procent) leverde de eerste in China gemaakte Model 3 aan klanten. De beurswaarde van Tesla is nu ruim 84 miljard dollar en daarmee is het de waardevolste automaker ooit.
Maker van vleesvervangers Impossible Foods liet weten dat het geen contract met McDonald's meer nastreeft. Het bedrijf kan niet genoeg produceren voor zo'n grote order. De koers van branchegenoot Beyond Meat steeg daarop 12,5 procent.
De euro noteerde op 1,1144 dollar tegen 1,1137 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent minder op 62,61 dollar. Brentolie daalde 1,1 procent in prijs tot 68,16 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
9 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
9 uur geleden