Wall Street sluit hoger na verschijnen Fed-notulen
NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. De vrijgekomen notulen van de laatste vergadering van de Federal Reserve voedden de hoop bij beleggers op een renteverlaging later dit jaar. Dat de inflatie nog kan oplopen door alle importheffingen van president Donald Trump lijkt zo'n rentestap niet in de weg te hoeven staan, kwam ook uit de stukken naar voren.
De Dow-Jonesindex steeg 0,5 procent tot 44.458,30 punten. De S&P 500 won 0,6 procent tot 6263,26 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,9 procent vooruit naar 20.611,34 punten.
Vooral techbedrijven waren in trek, geholpen door een mijlpaal voor Nvidia. Het chipconcern heeft als eerste bedrijf ooit een beurswaarde van meer dan 4 biljoen dollar bereikt. De aandelen van de onderneming zijn de laatste tijd flink in waarde gestegen door de verdere opmars van kunstmatige intelligentie.
Importheffingen
In de vroege handel op Wall Street ging Nvidia bijna 3 procent vooruit. Later zwakte de plus wel af tot zo'n 2 procent.
Trump heeft verder opnieuw importheffingen aangekondigd voor een reeks landen. Het gaat om landen, zoals de Filipijnen, Moldaviƫ en Irak, die de afgelopen maanden geen handelsdeals met de Verenigde Staten wisten te sluiten. Ook voor de Europese Unie dreigt zo'n brief. In Europa leeft evenwel voorzichtig optimisme dat het gaat lukken om nog op tijd een deal met de VS te sluiten.
Amazon
Beleggers leken niet erg van Trumps aankondigingen te schrikken. Trump kwam in april met heffingen voor tal van landen. Hij beperkte die later en stelde een deadline van 9 juli om akkoorden over handelstarieven te bereiken. Inmiddels is bekend dat deze deadline is uitgesteld naar 1 augustus.
Webwinkelconcern Amazon sloot met een plus van 1,5 procent, ondanks dat voorlopige verkoopcijfers van Momentum Commerce over Amazon Prime Day niet heel sterk ogen. Amazon nam dit jaar een gewaagde stap door zijn jaarlijkse Prime Day zomeruitverkoop van twee naar vier dagen uit te breiden. Het evenement is dit keer van 8 tot en met 11 juli. Het bedrijf gokte erop dat de verlenging shoppers meer tijd zou geven om door de miljoenen aanbiedingen in zijn webwinkel naar koopjes te zoeken.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
19 uur geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
23 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
1 dag geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
1 dag geleden