Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit hoger na banenrapport, beroering rond Tesla

Wall Street sluit hoger na banenrapport, beroering rond Tesla

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten een rapport dat op een sterker dan verwachte arbeidsmarkt in de Verenigde Staten wees. Het aandeel Tesla maakte een groot deel van eerdere verliezen goed na mediaberichten over de goedkopere stekkerauto die het Amerikaanse merk wil ontwikkelen.

De Dow-Jonesindex won 0,8 procent en sloot op 38.904,04 punten. De bredere S&P 500 steeg 1,1 procent tot 5204,34 punten en techbeurs Nasdaq eindigde 1,2 procent hoger op 16.248,5 punten.

Over de hele week gezien stonden de graadmeters nog wel op verlies. Bij beleggers namen de twijfels toe over het aantal keer dat de Federal Reserve de rente dit jaar zal verlagen. Lagere rentes zijn doorgaans gunstiger voor de waarde van aandelen. Het sterke banenrapport wijst erop dat de Amerikaanse economie nog altijd goed draait. Dat is goed nieuws voor het bedrijfsleven, maar geeft de Fed ook de ruimte om nog even te wachten met het verlagen van de leenkosten.

Tesla

Tesla eindigde 3,6 procent lager, het aandeel leed eerder op de dag een veel groter verlies. Persbureau Reuters berichtte dat het automerk niet langer werkt aan de ontwikkeling van een betaalbaarder model. Topman Elon Musk sprak dat vervolgens tegen.

Medisch bedrijf Johnson & Johnson (plus 0,1 procent) kondigde aan dat het Shockwave Medical overneemt voor ruim 13 miljard dollar. Shockwave is actief met apparatuur tegen hartaandoeningen. Het aandeel Shockwave won 2 procent.

Krispy Kreme

Donutketen Krispy Kreme steeg meer dan 7 procent. Analisten van beleggingsadviseur Piper Sandler zijn optimistischer over het aandeel en verhoogden hun advies.

De olieprijzen gingen licht omhoog, na een week waarin toenemende spanningen tussen Israël en Iran aardolie duurder maakten. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent in prijs tot 86,70 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder tot 90,91 dollar per vat. Oliekartel OPEC besloot deze week ook om de bestaande productiebeperkingen te verlengen.

De euro verloor zo'n 0,2 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0836 dollar waard.

Meer uit Financieel

Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

5 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

6 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

9 uur geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

12 uur geleden
Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

1 dag geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

1 dag geleden