Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit hoger na banenrapport, beroering rond Tesla

Wall Street sluit hoger na banenrapport, beroering rond Tesla

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten een rapport dat op een sterker dan verwachte arbeidsmarkt in de Verenigde Staten wees. Het aandeel Tesla maakte een groot deel van eerdere verliezen goed na mediaberichten over de goedkopere stekkerauto die het Amerikaanse merk wil ontwikkelen.

De Dow-Jonesindex won 0,8 procent en sloot op 38.904,04 punten. De bredere S&P 500 steeg 1,1 procent tot 5204,34 punten en techbeurs Nasdaq eindigde 1,2 procent hoger op 16.248,5 punten.

Over de hele week gezien stonden de graadmeters nog wel op verlies. Bij beleggers namen de twijfels toe over het aantal keer dat de Federal Reserve de rente dit jaar zal verlagen. Lagere rentes zijn doorgaans gunstiger voor de waarde van aandelen. Het sterke banenrapport wijst erop dat de Amerikaanse economie nog altijd goed draait. Dat is goed nieuws voor het bedrijfsleven, maar geeft de Fed ook de ruimte om nog even te wachten met het verlagen van de leenkosten.

Tesla

Tesla eindigde 3,6 procent lager, het aandeel leed eerder op de dag een veel groter verlies. Persbureau Reuters berichtte dat het automerk niet langer werkt aan de ontwikkeling van een betaalbaarder model. Topman Elon Musk sprak dat vervolgens tegen.

Medisch bedrijf Johnson & Johnson (plus 0,1 procent) kondigde aan dat het Shockwave Medical overneemt voor ruim 13 miljard dollar. Shockwave is actief met apparatuur tegen hartaandoeningen. Het aandeel Shockwave won 2 procent.

Krispy Kreme

Donutketen Krispy Kreme steeg meer dan 7 procent. Analisten van beleggingsadviseur Piper Sandler zijn optimistischer over het aandeel en verhoogden hun advies.

De olieprijzen gingen licht omhoog, na een week waarin toenemende spanningen tussen Israël en Iran aardolie duurder maakten. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent in prijs tot 86,70 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder tot 90,91 dollar per vat. Oliekartel OPEC besloot deze week ook om de bestaande productiebeperkingen te verlengen.

De euro verloor zo'n 0,2 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0836 dollar waard.

Meer uit Financieel

Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

52 minuten geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

1 uur geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

1 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.

2 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro ziet tekenen van herstel windmarkt

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.

3 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie bijna 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.

4 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic houdt voet bij stuk tegen druk Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.

5 uur geleden