Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit hoger na banenrapport, beroering rond Tesla

Wall Street sluit hoger na banenrapport, beroering rond Tesla

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten een rapport dat op een sterker dan verwachte arbeidsmarkt in de Verenigde Staten wees. Het aandeel Tesla maakte een groot deel van eerdere verliezen goed na mediaberichten over de goedkopere stekkerauto die het Amerikaanse merk wil ontwikkelen.

De Dow-Jonesindex won 0,8 procent en sloot op 38.904,04 punten. De bredere S&P 500 steeg 1,1 procent tot 5204,34 punten en techbeurs Nasdaq eindigde 1,2 procent hoger op 16.248,5 punten.

Over de hele week gezien stonden de graadmeters nog wel op verlies. Bij beleggers namen de twijfels toe over het aantal keer dat de Federal Reserve de rente dit jaar zal verlagen. Lagere rentes zijn doorgaans gunstiger voor de waarde van aandelen. Het sterke banenrapport wijst erop dat de Amerikaanse economie nog altijd goed draait. Dat is goed nieuws voor het bedrijfsleven, maar geeft de Fed ook de ruimte om nog even te wachten met het verlagen van de leenkosten.

Tesla

Tesla eindigde 3,6 procent lager, het aandeel leed eerder op de dag een veel groter verlies. Persbureau Reuters berichtte dat het automerk niet langer werkt aan de ontwikkeling van een betaalbaarder model. Topman Elon Musk sprak dat vervolgens tegen.

Medisch bedrijf Johnson & Johnson (plus 0,1 procent) kondigde aan dat het Shockwave Medical overneemt voor ruim 13 miljard dollar. Shockwave is actief met apparatuur tegen hartaandoeningen. Het aandeel Shockwave won 2 procent.

Krispy Kreme

Donutketen Krispy Kreme steeg meer dan 7 procent. Analisten van beleggingsadviseur Piper Sandler zijn optimistischer over het aandeel en verhoogden hun advies.

De olieprijzen gingen licht omhoog, na een week waarin toenemende spanningen tussen Israël en Iran aardolie duurder maakten. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent in prijs tot 86,70 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder tot 90,91 dollar per vat. Oliekartel OPEC besloot deze week ook om de bestaande productiebeperkingen te verlengen.

De euro verloor zo'n 0,2 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0836 dollar waard.

Meer uit Financieel

Elon Musk verliest rechtszaak tegen OpenAI

OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.

1 uur geleden
Petrogas begint arbitragezaak tegen Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.

2 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse vrijstelling voor verkoop Russische olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.

2 uur geleden
Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.

4 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

4 uur geleden
Schoonmakers krijgen hogere reiskostenvergoeding in nieuwe cao

UTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.

4 uur geleden
Wachtrijen voor security op Schiphol groeien

SCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.

5 uur geleden