Wall Street sluit hoger na banenrapport, beroering rond Tesla
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten een rapport dat op een sterker dan verwachte arbeidsmarkt in de Verenigde Staten wees. Het aandeel Tesla maakte een groot deel van eerdere verliezen goed na mediaberichten over de goedkopere stekkerauto die het Amerikaanse merk wil ontwikkelen.
De Dow-Jonesindex won 0,8 procent en sloot op 38.904,04 punten. De bredere S&P 500 steeg 1,1 procent tot 5204,34 punten en techbeurs Nasdaq eindigde 1,2 procent hoger op 16.248,5 punten.
Over de hele week gezien stonden de graadmeters nog wel op verlies. Bij beleggers namen de twijfels toe over het aantal keer dat de Federal Reserve de rente dit jaar zal verlagen. Lagere rentes zijn doorgaans gunstiger voor de waarde van aandelen. Het sterke banenrapport wijst erop dat de Amerikaanse economie nog altijd goed draait. Dat is goed nieuws voor het bedrijfsleven, maar geeft de Fed ook de ruimte om nog even te wachten met het verlagen van de leenkosten.
Tesla
Tesla eindigde 3,6 procent lager, het aandeel leed eerder op de dag een veel groter verlies. Persbureau Reuters berichtte dat het automerk niet langer werkt aan de ontwikkeling van een betaalbaarder model. Topman Elon Musk sprak dat vervolgens tegen.
Medisch bedrijf Johnson & Johnson (plus 0,1 procent) kondigde aan dat het Shockwave Medical overneemt voor ruim 13 miljard dollar. Shockwave is actief met apparatuur tegen hartaandoeningen. Het aandeel Shockwave won 2 procent.
Krispy Kreme
Donutketen Krispy Kreme steeg meer dan 7 procent. Analisten van beleggingsadviseur Piper Sandler zijn optimistischer over het aandeel en verhoogden hun advies.
De olieprijzen gingen licht omhoog, na een week waarin toenemende spanningen tussen Israël en Iran aardolie duurder maakten. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent in prijs tot 86,70 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder tot 90,91 dollar per vat. Oliekartel OPEC besloot deze week ook om de bestaande productiebeperkingen te verlengen.
De euro verloor zo'n 0,2 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0836 dollar waard.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - China heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen de nieuwe importtarieven in te trekken. Donald Trump kondigde de heffingen aan nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof vrijdag veel van zijn eerdere handelsmaatregelen had verworpen.
2 uur geleden