Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit hoger, extra crisissteun gloort

Wall Street sluit hoger, extra crisissteun gloort

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, geholpen door opmerkingen van president Donald Trump. Die is mogelijk toch bereid een extra crisissteunpakket ter waarde van 1200 miljard dollar te ondertekenen. Ook verwerkten beleggers de notulen van de beleidsvergadering van de Amerikaanse centralebankenkoepel. Daaruit kwam naar voren dat er binnen de Fed een discussie over het verder opkopen van obligaties wordt gevoerd.

De leidende Dow-Jonesindex sloot met een winst van 1,9 procent op 28.303,46 punten. De brede S&P 500 won 1,7 procent tot 3419,45 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,9 procent tot 11.364,60 punten. Daarmee herstelden de graadmeters van de verliezen een dag eerder toen Trump nog niet bereid bleek onderhandelingen over crisissteun te willen voeren.

Veel aandacht ging uit naar de techsector nadat een commissie van het Huis van Afgevaardigde pleitte voor het opsplitsen van 'Big Tech'. Bedrijven als Google-moeder Alphabet, Facebook, Amazon en Apple zouden teveel marktmacht hebben. Ondanks de politieke druk sloten de techbedrijven tot 3 procent hoger.

Oracle

Softwareconcern Oracle (plus 2,4 procent) stond ook in de belangstelling. Dit na de hoorzitting in de copyrightzaak tegen Google bij het Amerikaanse Hooggerechtshof. De kwestie draait om het al dan niet onrechtmatige gebruik van Java API's van Oracle door Google om het besturingssysteem Android te ontwikkelen. Oracle claimt miljarden tegoed te hebben.

Chevron won 2 procent. Het olie- en gasbedrijf loste branchegenoot ExxonMobil (plus 0,5 procent) af als waardevolste energiefonds op Wall Street. Dat was voor het eerst in zeker 40 jaar.

Levi Straus

Levi Straus won 4,6 procent na cijfers. Het kledingbedrijf zette afgelopen kwartaal tegen de algemene verwachting in een winst in de boeken, geholpen door sterke onlineverkopen. Wells Fargo won 2,4 procent. De bank zou plannen hebben om meer dan zevenhonderd arbeidsplaatsen te schrappen bij de tak voor zakelijk bankieren. Mogelijk kunnen nog vele duizenden banen extra verloren gaan bij de grote bank om zo kosten te besparen.

Op de markten wordt verder uitgekeken naar het verkiezingsdebat tussen vicepresident Mike Pence en de Democratische vicepresidentskandidaat Kamala Harris.

De euro stond op 1,1763 dollar, tegenover 1,1766 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent goedkoper op 39,99 dollar. Brentolie daalde 1,3 procent in prijs tot 42,08 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reuters: Meta stond chatbots toe om te flirten met kinderen

MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms stond Meta AI en zijn andere chatbots expliciet toe om 'sensuele' gesprekken te voeren met kinderen. Dat meldt persbureau Reuters, dat een intern beleidsdocument van Meta heeft ingezien en onderzoek naar de kwestie heeft gedaan.

6 minuten geleden
Achterafbetaalapp Klarna zet meer geld weg voor slechte leningen

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft in het tweede kwartaal veel meer geld opzijgezet voor leningen die het bedrijf mogelijk nooit meer terugkrijgt. Mede daardoor is het nettoverlies van het Zweedse bedrijf verder opgelopen.

1 uur geleden
Baas Deutsche Bahn ontslagen om 'dramatische' situatie op spoor

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse regering heeft de topman van Deutsche Bahn ontslagen. Met die ingreep hoopt Berlijn het kwakkelende spoorbedrijf te hervormen na jarenlange kritiek op de verslechterende dienstverlening.

2 uur geleden
Vakbond dreigt met staking vrachtpiloten KLM

LEIDSCHENDAM (ANP) - Vakbond AVV dreigt met een staking van vrachtpiloten bij KLM. De bond wil onder meer een langlopende baangarantie en afspraken zodat de ruim honderd vliegers van vrachtvliegtuigen van KLM later met pensioen kunnen.

3 uur geleden
AEX sluit lager door stevig koersverlies betalingsverwerker Adyen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is donderdag licht lager gesloten. Stevig koersverlies van Adyen trok de index met de hoofdfondsen omlaag. Het betalingsbedrijf, dat transacties verwerkt voor grote bedrijven als Uber, H&M, Microsoft en Meta Platforms, liet weten last te hebben van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangewakkerd.

4 uur geleden
Bronnen: topman spoorbedrijf DB wordt vervroegd ontslagen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Duitse regering gaat topman Richard Lutz van het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) vervroegd ontslaan. Dit zeggen ingewijden tegen persbureaus Reuters, AFP en dpa. De Duitse transportminister zal het ontslag volgens de laatste twee persbureaus donderdag aankondigen.

4 uur geleden
Olijfolie en fictieboeken goedkoper geworden, merkt econoom ING

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het algehele prijspeil in Nederland nog steeds oploopt, zijn er ook veel producten die dalen in prijs. Daarop wijst een econoom van ING in een analyse van de eerder deze maand verschenen inflatiecijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

4 uur geleden