Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit hoger door optimisme over renteverlagingen

Wall Street sluit hoger door optimisme over renteverlagingen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York hebben de handelsdag met winsten afgesloten. Beleggers zijn optimistisch over mogelijke renteverlagingen volgend jaar, nu de leenkosten al enige tijd op het hoogste niveau sinds 2001 staan. De Federal Reserve liet eerder al doorschemeren klaar te zijn om die te verlagen.

Het optimisme werd gevoed door het rentebesluit van de centrale bank in Japan. Die rente bleef opnieuw ongewijzigd. De Bank of Japan is een van de weinige centrale banken in de wereld die de rentes de afgelopen anderhalf jaar niet heeft verhoogd in strijd tegen de gestegen inflatie. De prijsstijgingen in Japan worden namelijk al lange tijd als te laag gezien.

De Dow-Jonesindex sloot 0,7 procent hoger op 37.557,92 punten. De brede S&P 500 won 0,6 procent tot 4768,37 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,7 procent tot 15.003,22 punten.

Koersdaling US Steel

US Steel zakte 2,4 procent. Maandag werd bekend dat het Japanse staalconcern Nippon Steel zijn branchegenoot wil overnemen voor een bedrag van 14,1 miljard dollar. Maar op die deal klinkt nu kritiek, onder meer van Democratische senatoren. "Ik zal er alles aan doen om te beschermen wat er over is van de Amerikaanse staalindustrie en te voorkomen dat er goedbetaalde Amerikaanse banen verloren gaan", zei een van hen, Joe Manchin, in een verklaring.

Arvinas steeg 6,9 procent. Analisten van de bank Wells Frago verhoogden hun advies voor het aandeel, omdat een experimentele behandeling van borstkanker van het biotechnologisch bedrijf veelbelovend zou zijn. Farmaceut Amgen won 1,1 procent. BMO Capital Markets was positiever over het aandeel: Amgen zou volgens het analistenbureau kansrijk zijn op de markt voor medicijnen tegen obesitas.

Boeing in de plus

Boeing won 1,2 procent. De vliegtuigbouwer verkoopt veertig van zijn vliegtuigen van het model 737-8 MAX aan Lufthansa. Daarbij is er een optie voor het kopen van nog eens zestig vliegtuigen. Het Duitse luchtvaartconcern kocht daarnaast nog veertig toestellen van concurrent Airbus.

Een vat Amerikaanse olie steeg 1,3 procent in prijs tot 73,44 dollar. Brentolie werd 2,1 procent duurder op 79,57 dollar per vat. De euro was 1,0979 dollar waard, gelijk aan de koers bij het slot van de beurzen in Europa.

Meer uit Financieel

Legale gokbranche klaagt Meta aan om reclame illegale goksites

DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.

5 uur geleden
Krant: Franse regering wil miljarden ophalen bij bedrijven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.

12 uur geleden
Historisch lage waterstand van de Rijn bij Keulen

KEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.

14 uur geleden
Britse premier spreekt geen steun uit voor derde baan Heathrow

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.

14 uur geleden
DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

16 uur geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

16 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

18 uur geleden