Wall Street sluit hoger door hoop op extra crisissteun
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. De hoop op extra stimuleringsmaatregelen om de economie van de VS door de crisis te helpen, gaven de graadmeters een impuls. Verder werd nagekauwd op het chaotisch verlopen verkiezingsdebat tussen president Donald Trump en zijn Democratische uitdager Joe Biden.
De Dow-Jonesindex sloot uiteindelijk 1,2 procent hoger op 27.781,70 punten. De S&P 500 dikte 0,8 procent aan tot 3363,00 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,7 procent bij tot 11.167,51 punten.
De Amerikaanse minister van Financiƫn Steven Mnuchin stelde voor om 1500 miljard euro aan crisissteun aan te bieden. Hij sprak ook anderhalf uur met de Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Nancy Pelosi om een doorbraak te forceren. De partijen staan al maanden lijnrecht tegenover elkaar.
Beursgang Palantir
Bij de bedrijven ging de aandacht onder meer uit naar Walt Disney dat 0,7 procent verloor. Het entertainment- en mediaconcern ontslaat zo'n 28.000 medewerkers van zijn Amerikaanse pretparken. Die mensen zaten al tijdelijk thuis omdat de parken al geruime tijd dicht zijn vanwege de coronacrisis of nauwelijks bezoekers trekken.
Big-databedrijf Palantir won op zijn eerste handelsdag bijna een derde aan beurswaarde. De beursgang van de onderneming, die onder meer samenwerkt met inlichtingendiensten in de strijd tegen terrorisme, was een van de grootste van het jaar. Bij de beursgang van Palantir verkochten bestaande investeerders hun aandelen. Nieuwe stukken werden niet uitgegeven.
Ford
Chipproducent Micron Technology verloor 7,4 procent na kwartaalcijfers. Met name de vooruitzichten vielen tegen nu het bedrijf zijn leveringen aan Huawei heeft gestopt.
Automaker Ford (plus 0,7 procent) maakte bekend 700.000 auto's terug naar de garage te roepen. Dit vanwege een defect aan de achteruitrijcamera. Het gaat onder meer om de populaire F-serie van Ford.
Economische krimp
Verder bleek uit cijfers van loonstrookverwerker ADP dat de werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven in september harder dan verwacht toenam. De gegevens van ADP lopen vooruit op het banenrapport dat de overheid vrijdag publiceert. Ook bleek dat de krimp van de Amerikaanse economie in het tweede kwartaal met 31,4 procent iets minder fors was dan eerder geraamd.
De euro was 1,1724 dollar waard, tegenover 1,1725 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 40,05 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 40,95 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.
2 uur geledenBOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variƫteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.
5 uur geledenNICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
6 uur geleden