Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit gemengd op rustige handelsdag

Wall Street sluit gemengd op rustige handelsdag

NEW YORK (AFN) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag dichtbij de slotstanden van voor de kerst gesloten. Beleggers deden het rustig aan. Veel bedrijven zijn dicht en beleggers op Wall Street nemen in deze periode ook vaak vrij.

De Dow-Jonesindex klom 0,1 procent op 43.325,80 punten. De brede S&P 500-index daalde een fractie tot 6037,59 punten. Techgraadmeter Nasdaq daalde 0,1 procent op 20.020,36 punten.

Beleggers reageerden onder meer op nieuwe cijfers over het aantal wekelijkse werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten. De terugkerende aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen in de grootste economie van de wereld bereikten het hoogste niveau in meer dan drie jaar. Hiermee lijkt het erop dat het langer duurt voordat werklozen een baan vinden. Het aantal nieuwe aanvragen is wel gedaald.

GameStop

GameStop steeg 5,9 procent, na een bericht op X van influencer Keith Gill, die op internet ook bekendstaat als 'Roaring Kitty'. Hij plaatste op het socialemediaplatform een afbeelding van een cadeau, zonder tekst. Gill was een belangrijke aanjager van de zogeheten Reddit-rally tijdens de coronapandemie, waarbij kleine beleggers op dat berichtennetwerk elkaar aanmoedigden in GameStop, een verkoper van videogames, te stappen.

US Steel zakte 3 procent. Het Japanse Nippon Steel heeft aangekondigd dat de deadline voor de geplande overname van het Amerikaanse staalconcern wordt uitgesteld naar maart 2025, in plaats van eind dit jaar. Eerder deze week werd al duidelijk dat het Amerikaanse nationale veiligheidspanel geen overeenstemming heeft bereikt over zijn beoordeling van de verkoop van US Steel aan zijn Japanse branchegenoot. Met die transactie is ongeveer 14 miljard dollar gemoeid en het is nu aan president Joe Biden om daar een besluit over te nemen.

Alibaba, bekend van AliExpress, klom 0,7 procent. Het Chinese webwinkelconcern met een beursnotering in New York voegt zijn Zuid-Koreaanse activiteiten samen met het e-commerceplatform van het Koreaanse Emart om beter te kunnen concurreren in de snelle onlineretailsector van het Aziatische land.

Meer uit Financieel

NS wil zes keer per dag trein van Amsterdam naar Rhein-Ruhrgebied

UTRECHT (ANP) - De NS kijkt samen met Deutsche Bahn of een nieuwe treindienst tussen Nederland en Duitsland mogelijk is. De spoorvervoerder wil vanaf 2028 tussen Amsterdam en het Rhein-Ruhrgebied een nieuwe passagiersdienst aanbieden.

27 minuten geleden
AEX-index zet recordopmars voort na stevige koerswinsten in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zette vrijdag de recordopmars voort. Beleggers trokken zich op aan de stevige koerswinsten op Wall Street, nadat de Amerikaanse president Donald Trump de geplande aanvallen op Iran had afgeblazen en zinspeelde op een vredesakkoord. Volgens Trump zou dat akkoord dit weekend al getekend kunnen worden. Daarnaast kijken beleggers uit naar de beursgang van Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX later op de dag in New York. Die beursgang wordt de grootste ooit.

2 uur geleden
Krant: Rabo en ING willen belang in Belgische staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP) - Rabobank en ING hebben interesse in een belang in de Belgische staatsbank Belfius, meldt de Belgische krant De Tijd. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

2 uur geleden
Rabo-economen: sectoren onder druk door oorlog in Midden-Oosten

UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank hebben de groeiverwachtingen voor veel Nederlandse sectoren verlaagd door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz. Sectoren als vervoer en industrie worden volgens de economen bovengemiddeld geraakt door de hogere energieprijzen en groeien nu nog maar mondjesmaat.

3 uur geleden
NSI stopt definitief met bouw houten kantoorgebouw Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - NSI stopt definitief met de ontwikkeling van het kantoorpand Well House aan de Amsterdamse Zuidas. Het plan voor een houten kantoorgebouw werd begin 2023 al voorlopig stopgezet vanwege onder meer oplopende bouwkosten. Ook een alternatieve of afgeslankte versie is geen optie, meldt de vastgoedinvesteerder vrijdag.

3 uur geleden
Onderzoek: nog altijd minder financiering vrouwelijke ondernemers

ROTTERDAM (ANP) - Vrouwen krijgen nog altijd minder financiering voor hun onderneming dan mannelijke ondernemers. Dat meldt Code-V, de Nederlandse Code Stimuleren Vrouwelijk Ondernemerschap, in het tweede jaarlijkse nationale onderzoek naar de verdeling van ondernemersfinanciering tussen vrouwen en mannen.

4 uur geleden
Aantal faillissementen daalde met 19 procent in mei

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in mei op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 287 bedrijven failliet. Dat zijn 66 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 19 procent. Ten opzichte van april daalde het aantal faillissementen met 1 procent.

4 uur geleden