Wall Street sluit gemengd op rustige handelsdag
NEW YORK (AFN) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag dichtbij de slotstanden van voor de kerst gesloten. Beleggers deden het rustig aan. Veel bedrijven zijn dicht en beleggers op Wall Street nemen in deze periode ook vaak vrij.
De Dow-Jonesindex klom 0,1 procent op 43.325,80 punten. De brede S&P 500-index daalde een fractie tot 6037,59 punten. Techgraadmeter Nasdaq daalde 0,1 procent op 20.020,36 punten.
Beleggers reageerden onder meer op nieuwe cijfers over het aantal wekelijkse werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten. De terugkerende aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen in de grootste economie van de wereld bereikten het hoogste niveau in meer dan drie jaar. Hiermee lijkt het erop dat het langer duurt voordat werklozen een baan vinden. Het aantal nieuwe aanvragen is wel gedaald.
GameStop
GameStop steeg 5,9 procent, na een bericht op X van influencer Keith Gill, die op internet ook bekendstaat als 'Roaring Kitty'. Hij plaatste op het socialemediaplatform een afbeelding van een cadeau, zonder tekst. Gill was een belangrijke aanjager van de zogeheten Reddit-rally tijdens de coronapandemie, waarbij kleine beleggers op dat berichtennetwerk elkaar aanmoedigden in GameStop, een verkoper van videogames, te stappen.
US Steel zakte 3 procent. Het Japanse Nippon Steel heeft aangekondigd dat de deadline voor de geplande overname van het Amerikaanse staalconcern wordt uitgesteld naar maart 2025, in plaats van eind dit jaar. Eerder deze week werd al duidelijk dat het Amerikaanse nationale veiligheidspanel geen overeenstemming heeft bereikt over zijn beoordeling van de verkoop van US Steel aan zijn Japanse branchegenoot. Met die transactie is ongeveer 14 miljard dollar gemoeid en het is nu aan president Joe Biden om daar een besluit over te nemen.
Alibaba, bekend van AliExpress, klom 0,7 procent. Het Chinese webwinkelconcern met een beursnotering in New York voegt zijn Zuid-Koreaanse activiteiten samen met het e-commerceplatform van het Koreaanse Emart om beter te kunnen concurreren in de snelle onlineretailsector van het Aziatische land.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag hoger begonnen. De hoop op een spoedig einde van de oorlog in het Midden-Oosten bleef de stemming op de beursvloeren ondersteunen. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zal het conflict met Iran snel voorbij zijn. Ook de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde "goede tekenen" te zien in de besprekingen met Iran, ondanks dat de landen nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
36 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Het verzoek van Italië voor extra fiscale ruimte voor maatregelen tegen de energiecrisis vindt geen gehoor in de EU-lidstaten. Alleen Spanje steunt het verzoek, maar niet voor maatregelen op de korte termijn zoals Italië wil. Ministers van Financiën van onder meer België, Litouwen en Cyprus wijzen het idee resoluut van de hand, zo bleek vrijdag voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurogroeplanden in Nicosia.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat werkgevers moeders meer ondersteunen na de geboorte van een kind. De vakbond stelt wekelijkse gesprekken met leidinggevenden voor, meer betrokkenheid van de bedrijfsarts en een zogeheten mum-buddy, een ervaren collega die ook vertrouwenspersoon is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.
3 uur geleden