Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit gemengd op rustige handelsdag

Wall Street sluit gemengd op rustige handelsdag

NEW YORK (AFN) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag dichtbij de slotstanden van voor de kerst gesloten. Beleggers deden het rustig aan. Veel bedrijven zijn dicht en beleggers op Wall Street nemen in deze periode ook vaak vrij.

De Dow-Jonesindex klom 0,1 procent op 43.325,80 punten. De brede S&P 500-index daalde een fractie tot 6037,59 punten. Techgraadmeter Nasdaq daalde 0,1 procent op 20.020,36 punten.

Beleggers reageerden onder meer op nieuwe cijfers over het aantal wekelijkse werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten. De terugkerende aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen in de grootste economie van de wereld bereikten het hoogste niveau in meer dan drie jaar. Hiermee lijkt het erop dat het langer duurt voordat werklozen een baan vinden. Het aantal nieuwe aanvragen is wel gedaald.

GameStop

GameStop steeg 5,9 procent, na een bericht op X van influencer Keith Gill, die op internet ook bekendstaat als 'Roaring Kitty'. Hij plaatste op het socialemediaplatform een afbeelding van een cadeau, zonder tekst. Gill was een belangrijke aanjager van de zogeheten Reddit-rally tijdens de coronapandemie, waarbij kleine beleggers op dat berichtennetwerk elkaar aanmoedigden in GameStop, een verkoper van videogames, te stappen.

US Steel zakte 3 procent. Het Japanse Nippon Steel heeft aangekondigd dat de deadline voor de geplande overname van het Amerikaanse staalconcern wordt uitgesteld naar maart 2025, in plaats van eind dit jaar. Eerder deze week werd al duidelijk dat het Amerikaanse nationale veiligheidspanel geen overeenstemming heeft bereikt over zijn beoordeling van de verkoop van US Steel aan zijn Japanse branchegenoot. Met die transactie is ongeveer 14 miljard dollar gemoeid en het is nu aan president Joe Biden om daar een besluit over te nemen.

Alibaba, bekend van AliExpress, klom 0,7 procent. Het Chinese webwinkelconcern met een beursnotering in New York voegt zijn Zuid-Koreaanse activiteiten samen met het e-commerceplatform van het Koreaanse Emart om beter te kunnen concurreren in de snelle onlineretailsector van het Aziatische land.

Meer uit Financieel

Inspectie: onduidelijk wie over veiligheid uitzendkracht gaat

DEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en de bedrijven waar uitzendkrachten werken, hebben vaak niet goed afgestemd wie verantwoordelijk is voor de veiligheid en gezondheid van uitzendmedewerkers op hun werkplek. De Arbeidsinspectie constateert dit na onderzoek en een inspectieproject bij uitzendbureaus en inleners. Het is volgens de inspectie lang niet altijd duidelijk wie verantwoordelijk is voor bijvoorbeeld persoonlijke beschermingsmiddelen, instructie, toezicht en toegang tot arbozorg.

31 minuten geleden
Onderzoek: half miljoen banen weg in Duitse industrie sinds 2019

DRESDEN (ANP) - De Duitse industrie heeft sinds 2019 minstens een half miljoen banen verloren, waarbij vooral de autosector hard werd geraakt. Dat meldt het economisch onderzoeksinstituut Ifo. In de Duitse dienstensector kwamen er juist veel banen bij, waaronder in de gezondheids- en ouderenzorg door de vergrijzing.

1 uur geleden
Greenwheels en Check gaan samenwerken en willen verdubbelen

AMSTERDAM/ROTTERDAM (ANP) - Auto-, fiets- en scooterdeelbedrijven Greenwheels en Check gaan nauw samenwerken. De twee merken en hun apps blijven bestaan, maar het personeel gaat wel werken vanuit hetzelfde hoofdkantoor en de voertuigen van de merken worden in beide apps beschikbaar. Zo denkt moederbedrijf Pon de merken sneller te kunnen laten groeien en in de komende jaren het aantal te huren auto's, fietsen en scooters ruim te verdubbelen.

1 uur geleden
Elon Musk wil alle Amerikaanse kinderen aandeel in SpaceX geven

HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zal volgend jaar elk kind in de Verenigde Staten een van zijn aandelen in zijn tech- en ruimtevaartbedrijf SpaceX geven. Dat heeft hij maandag gezegd op X, het socialemediaplatform dat ook van hem is. De aankondiging van Musk volgt op een bericht van het AI-bedrijf Anthropic dat het bedrijf achter chatbot Claude een deel van zijn aandelen wil reserveren voor het algemeen belang.

2 uur geleden
Geen problemen meer op Schiphol na storing paspoortpoortjes

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol loopt alles maandag weer goed door, nadat een storing bij de elektronische paspoortcontroles zondag voor lange rijen zorgde en honderden reizigers hun vlucht misten. "Het is een normale dag", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

4 uur geleden
Topman chocolademaker Lindt & Sprüngli opgestapt

KILCHBERG (ANP/DPA) - Topman Adalbert Lechner van de Zwitserse chocolademaker Lindt & Sprüngli is opgestapt vanwege tegenvallende verkopen. Volgens Lindt & Sprüngli is nieuw leiderschap nodig. Lechner stond sinds oktober 2022 aan het hoofd van het bedrijf en werkte al 33 jaar voor Lindt & Sprüngli.

4 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig na nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Beleggers deden het rustig aan, na het bereiken van een nieuw recordniveau op vrijdag. Flinke verliezen in de Amerikaanse techsector, waardoor de techgraadmeter Nasdaq vrijdag ruim 2 procent lager sloot, zorgden voor wat terughoudendheid.

5 uur geleden