Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit gemengd op rustige handelsdag

Wall Street sluit gemengd op rustige handelsdag

NEW YORK (AFN) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag dichtbij de slotstanden van voor de kerst gesloten. Beleggers deden het rustig aan. Veel bedrijven zijn dicht en beleggers op Wall Street nemen in deze periode ook vaak vrij.

De Dow-Jonesindex klom 0,1 procent op 43.325,80 punten. De brede S&P 500-index daalde een fractie tot 6037,59 punten. Techgraadmeter Nasdaq daalde 0,1 procent op 20.020,36 punten.

Beleggers reageerden onder meer op nieuwe cijfers over het aantal wekelijkse werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten. De terugkerende aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen in de grootste economie van de wereld bereikten het hoogste niveau in meer dan drie jaar. Hiermee lijkt het erop dat het langer duurt voordat werklozen een baan vinden. Het aantal nieuwe aanvragen is wel gedaald.

GameStop

GameStop steeg 5,9 procent, na een bericht op X van influencer Keith Gill, die op internet ook bekendstaat als 'Roaring Kitty'. Hij plaatste op het socialemediaplatform een afbeelding van een cadeau, zonder tekst. Gill was een belangrijke aanjager van de zogeheten Reddit-rally tijdens de coronapandemie, waarbij kleine beleggers op dat berichtennetwerk elkaar aanmoedigden in GameStop, een verkoper van videogames, te stappen.

US Steel zakte 3 procent. Het Japanse Nippon Steel heeft aangekondigd dat de deadline voor de geplande overname van het Amerikaanse staalconcern wordt uitgesteld naar maart 2025, in plaats van eind dit jaar. Eerder deze week werd al duidelijk dat het Amerikaanse nationale veiligheidspanel geen overeenstemming heeft bereikt over zijn beoordeling van de verkoop van US Steel aan zijn Japanse branchegenoot. Met die transactie is ongeveer 14 miljard dollar gemoeid en het is nu aan president Joe Biden om daar een besluit over te nemen.

Alibaba, bekend van AliExpress, klom 0,7 procent. Het Chinese webwinkelconcern met een beursnotering in New York voegt zijn Zuid-Koreaanse activiteiten samen met het e-commerceplatform van het Koreaanse Emart om beter te kunnen concurreren in de snelle onlineretailsector van het Aziatische land.

Meer uit Financieel

Frans OM onderzoekt seksuele intimidatie met slimme bril

PARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Parijs hebben een onderzoek geopend naar mogelijke seksuele intimidatie waarbij slimme brillen een rol speelden. Het gaat om klachten rondom een trend op sociale media waarbij vrouwen op straat zonder hun toestemming worden gefilmd met camerabrillen, meldt het Franse OM aan persbureau Reuters.

24 minuten geleden
Topman Zeeuwse havens: droogte zorgt voor miljoenenschade

TERNEUZEN (ANP/BELGA) - De droogte deze zomer en de gevolgen daarvan voor de scheepvaart in het Kanaal Gent-Terneuzen leiden tot miljoenen euro's aan schade bij bedrijven. Dat heeft topman Cas König van North Sea Port, het bedrijf achter de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, gezegd in een interview met persbureau Belga.

38 minuten geleden
Nestlé wil stappen zetten om rechten in Rusland te beschermen

VEVEY (ANP) - Nestlé zal alle noodzakelijke stappen zetten om in Rusland zijn rechten te beschermen, meldt het voedingsmiddelenconcern. De Zwitserse multinational reageert op het decreet waarmee president Poetin bedrijfsonderdelen in het land tijdelijk onder beheer van een Russische entiteit zet.

1 uur geleden
Bank of Japan verhoogt rente naar hoogste niveau sinds 1995

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bank of Japan heeft het belangrijkste rentetarief in het land verhoogd naar het hoogste niveau sinds 1995. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden. Ook geeft de Bank of Japan aan dat er meer verhogingen zullen volgen om de stijgende consumentenprijzen in het land aan te pakken, die worden aangewakkerd door hogere energieprijzen en een zwakke Japanse yen.

1 uur geleden
Effect Nationale Investeringsinstelling is beperkt, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - Het effect op de economie van een Nationale Investeringsinstelling (NII) is waarschijnlijk beperkt. Dat stellen deskundigen van het Centraal Planbureau (CPB), slechts enkele dagen nadat het kabinet plannen naar buiten bracht voor de oprichting van zo'n instelling.

3 uur geleden
Groen licht voor buitenlands kapitaal bij overname Warner Bros

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC) heeft ingestemd met een verzoek van Paramount Skydance om buitenlandse investeerders te laten deelnemen aan de overname van Warner Bros Discovery. Dat meldde de FCC donderdag.

6 uur geleden
Wall Street herstelt na eerste renteverhoging Fed in drie jaar

NEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.

10 uur geleden