Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

Iran heeft vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de Verenigde Staten gestuurd via bemiddelaar Pakistan. De Amerikaanse president Donald Trump liet weten "niet blij" te zijn met dat voorstel. Het land vraagt dingen "waar ik het niet mee eens kan zijn", zei Trump. Volgens hem vinden wel gesprekken plaats met Teheran, maar weten ze niet "wie hun leiders zijn".

De Dow-Jonesindex daalde 0,3 procent naar 49.499,27 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,3 procent tot 7230,12 punten. Techgraadmeter Nasdaq klom 0,9 procent op 21.114,45 punten. Daarmee scherpten de laatste twee graadmeters hun recordslotstanden van donderdag verder aan.

De olieprijzen daalden na het voorstel van Iran. Verder zeiden anonieme afgevaardigden van OPEC+ tegen persbureau Bloomberg dat het oliekartel zondag waarschijnlijk besluit de productie verder te verhogen. Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, werd 1,5 procent goedkoper tot 108,73 dollar per vat. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent minder op 102,30 dollar.

Spirit Aviation verloor 25,7 procent. Luchtvaartmaatschappij en dochterbedrijf Spirit Airlines heeft bijna geen geld meer en bereidt zich voor op het staken van de activiteiten, meldden ingewijden aan The Wall Street Journal. De noodlijdende vliegmaatschappij zou volgens hen niet genoeg steun kunnen krijgen van obligatiehouders voor een reddingspakket van 500 miljoen dollar van de Amerikaanse overheid. Concurrenten JetBlue Airways en Frontier Group kregen er 4,4 en 10,2 procent bij.

Apple klom 3,3 procent. Het techbedrijf behaalde het afgelopen kwartaal meer omzet dan kenners hadden verwacht. Vertrekkend topman Tim Cook sprak van de beste eerste drie maanden van een jaar voor Apple ooit. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.

Roblox zakte 18,3 procent. Het gameplatform kwam met cijfers over het aantal gebruikers in het eerste kwartaal. Roblox had in de eerste drie maanden 132 miljoen dagelijkse actieve gebruikers, een stijging van 35 procent op jaarbasis. Analisten hadden in doorsnee echter op een hoger aantal gerekend. De groei werd volgens het platform geremd door "grotere tegenwind dan verwacht van onze uitrol van leeftijdscontroles".

Meer uit Financieel

Nederlandse chipfabrikant NXP ziet omzet en winst stijgen

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

6 uur geleden
Boeing zakt op Wall Street na verlaging leveringsdoel

NEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.

6 uur geleden
Chipbedrijf ASMI boekt recordomzet, maar toelevering onder druk

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.

9 uur geleden
Besi wint in AEX-index na uitbreiding belang Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.

10 uur geleden
ING verwacht dat mensen wereldwijd volgend jaar vaker vliegen

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.

10 uur geleden
Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".

11 uur geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

13 uur geleden