Wall Street sluit gemengd na rentebesluit Fed
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers op Wall Street waren met hun aandacht vooral bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Die gaf aan dat het nodig is om de rente nog lang op een laag niveau te houden. Fed-voorzitter Jerome Powell benadrukte in een toelichting dat de situatie momenteel erg onzeker is. Recente cijfers over de arbeidsmarkt leken mee te vallen, maar er is volgens het centralebankhoofd nog een lange weg te gaan.
De Dow-Jonesindex eindige 1 procent lager op 26.989,99 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 0,5 procent tot 3190,14 punten. Techbeurs Nasdaq won wel, met 0,7 procent tot 10.020,35 punten. Daarmee sloot de graadmeter voor het eerst boven de 10.000 punten. Dinsdag noteerde de Nasdaq tussentijds al iets boven die grens.
De Federal Reserve gaat er vanuit zijn rentetarief tot op zijn minst 2022 dichtbij bij de nul te houden om de economie te helpen herstellen. Ook wordt voorlopig doorgegaan met het massaal opkopen van obligaties. De Fed had eerder al enorme steunpakketten aangekondigd en de rente flink verlaagd. Woensdag werd niet nog eens aan de rente gesleuteld. De beleidsmakers van de Fed waren het daar unaniem over eens geworden.
Starbucks
Bij de bedrijven was er aandacht voor koffieketen Starbucks, die met voorlopige kwartaalcijfers kwam en op de beurs ruim 4 procent lager eindigde. De omzet nam af door de coronacrisis en er werd verlies geleden. Tesla was daarentegen een grote winnaar met een plus van 9 procent. Het aandeel van de maker van elektrische auto's sloot voor het eerst ooit boven de 1000 dollar. Tesla staat op het punt om zijn elektrische vrachtwagen in massaproductie te nemen.
Verder wil Boeing probleemtoestel 737 MAX naar verluidt eind deze maand weer laten testen. De precieze datum voor deze vlucht met piloten van de Federal Aviation Administration (FAA) achter de stuurknuppel zou alleen nog niet definitief vastgesteld zijn. Boeing zou ook nog een aantal zaken moeten afronden voor dat de test daadwerkelijk kan plaatsvinden. Het aandeel zakte ruim 6 procent.
De euro was 1,1379 dollar waard, tegen 1,1351 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 38,95 dollar. Brentolie zakte juist 0,1 procent in prijs tot 41,15 dollar.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/RTR) - De topmannen van de Duitse autobouwers Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz hebben positief gereageerd op het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India. In het dinsdag gesloten verdrag zijn onder andere afspraken gemaakt dat de importtarieven op Europese auto's van 110 procent naar 10 procent dalen.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India, dat dinsdag is gesloten, biedt nieuwe handels- en investeringsmogelijkheden voor Europese bedrijven. Dat zegt voorzitter van de Europese lobbygroep BusinessEurope Fredrik Persson.
59 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De handelsdeal tussen de Europese Unie en India die dinsdag werd gesloten, zorgt voor nieuwe economische groeimogelijkheden. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd in een reactie. Zo worden de Indiase importheffingen op Europese auto's sterk verlaagd, wat gunstig is voor Duitse autobouwers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam staat er financieel gezien goed voor. De gemeente krijgt een 9,5 (van de 10) in het jaarlijkse onderzoek van accountantsbureau BDO waarin de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten wordt vergeleken. Dat gebeurt op basis van gemeentelijke begrotingsstukken, zoals jaarrekeningen en begrotingen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nederlandse gemeenten voorzien gezamenlijk een flink begrotingstekort tot en met 2029. Gemeenten verwachten 2 miljard euro tekort te komen tussen 2025 en 2029. Dit meldt accountantsbureau BDO in zijn jaarlijkse onderzoek naar de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma ging dinsdag flink omhoog op de beurs in Frankfurt. Het Chinese Anta Sports Products heeft overeenstemming bereikt over de overname van een belang van ongeveer 29 procent in het Duitse sportmerk. De grootste Chinese fabrikant van sportkleding wordt daarmee de grootste aandeelhouder van Puma. Anta koopt de aandelen Puma van de Franse miljardairsfamilie Pinault voor 35 euro per stuk. De verkoopprijs ligt ruim boven de slotkoers van Puma op maandag. Het aandeel Puma steeg 5,5 procent.
2 uur geledenEMDEN (ANP/DPA) - Een autotransportschip is stuurloos op de Noordzee ten noorden van het Nederlandse Waddeneiland Rottumerplaat. Het schip was maandagavond vertrokken vanuit het Duitse Emden, een haven vlakbij de Nederlandse grens, maar er brak brand uit aan boord. De brand in de machinekamer is inmiddels geblust, meldt het Duitse Centrale Commando voor Maritieme Noodsituaties (CCME).
2 uur geleden