Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit gemengd na rentebesluit Fed

Wall Street sluit gemengd na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers op Wall Street waren met hun aandacht vooral bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Die gaf aan dat het nodig is om de rente nog lang op een laag niveau te houden. Fed-voorzitter Jerome Powell benadrukte in een toelichting dat de situatie momenteel erg onzeker is. Recente cijfers over de arbeidsmarkt leken mee te vallen, maar er is volgens het centralebankhoofd nog een lange weg te gaan.

De Dow-Jonesindex eindige 1 procent lager op 26.989,99 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 0,5 procent tot 3190,14 punten. Techbeurs Nasdaq won wel, met 0,7 procent tot 10.020,35 punten. Daarmee sloot de graadmeter voor het eerst boven de 10.000 punten. Dinsdag noteerde de Nasdaq tussentijds al iets boven die grens.

De Federal Reserve gaat er vanuit zijn rentetarief tot op zijn minst 2022 dichtbij bij de nul te houden om de economie te helpen herstellen. Ook wordt voorlopig doorgegaan met het massaal opkopen van obligaties. De Fed had eerder al enorme steunpakketten aangekondigd en de rente flink verlaagd. Woensdag werd niet nog eens aan de rente gesleuteld. De beleidsmakers van de Fed waren het daar unaniem over eens geworden.

Starbucks

Bij de bedrijven was er aandacht voor koffieketen Starbucks, die met voorlopige kwartaalcijfers kwam en op de beurs ruim 4 procent lager eindigde. De omzet nam af door de coronacrisis en er werd verlies geleden. Tesla was daarentegen een grote winnaar met een plus van 9 procent. Het aandeel van de maker van elektrische auto's sloot voor het eerst ooit boven de 1000 dollar. Tesla staat op het punt om zijn elektrische vrachtwagen in massaproductie te nemen.

Verder wil Boeing probleemtoestel 737 MAX naar verluidt eind deze maand weer laten testen. De precieze datum voor deze vlucht met piloten van de Federal Aviation Administration (FAA) achter de stuurknuppel zou alleen nog niet definitief vastgesteld zijn. Boeing zou ook nog een aantal zaken moeten afronden voor dat de test daadwerkelijk kan plaatsvinden. Het aandeel zakte ruim 6 procent.

De euro was 1,1379 dollar waard, tegen 1,1351 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 38,95 dollar. Brentolie zakte juist 0,1 procent in prijs tot 41,15 dollar.

Meer uit Financieel

Damrak hoger door dalende olieprijs, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omhoog. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Die daling hing samen met diplomatieke inspanningen om de oorlog in Iran te beëindigen.

13 minuten geleden
Betaald reservistenverlof voor ING-personeel, regeling in opkomst

AMSTERDAM (ANP) - ING-medewerkers die actief zijn als reservist krijgen vanaf maandag maximaal tien dagen per jaar betaald reservistenverlof. De bank heeft hierover afspraken gemaakt met het ministerie van Defensie. Dit soort regelingen, waarbij werkgevers het makkelijker maken voor medewerkers om hun reguliere werk te combineren met vrijwillige inzet voor de krijgsmacht, zijn in opkomst, ziet werkgeversvereniging AWVN.

52 minuten geleden
Bloomberg: Paramount schikt met staten over overname Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een schikking getroffen met Californië en de andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden via een rechtszaak. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een ingewijde.

1 uur geleden
Venetië overweegt forse belastingverhoging voor dagjesmensen

VENETIË (ANP/RTR) - Venetië overweegt om de toeristenbelasting voor dagjesmensen fors te verhogen tot maximaal 30 euro per dag. Nu is dit nog 5 tot 10 euro. Daarnaast wil het stadsbestuur de periode waarin de toeristenbelasting wordt geheven verlengen.

1 uur geleden
Wall Street wint door stijging AI-aandelen en lagere olieprijs

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met winsten begonnen aan de nieuwe week. Vooral aandelen van AI-bedrijven werden opgepikt, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beleggers lijken zich echter te richten op signalen dat de uitgaven aan de ontwikkeling van AI nog steeds toenemen. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.

2 uur geleden
VEH mist in actieplan maatregelen voor bouw starterswoningen

AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) vindt dat in het actieplan van woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) voor snellere woningbouw te weinig maatregelen staan voor de bouw van betaalbare huizen voor bijvoorbeeld starters en senioren. Dergelijke woningen zijn volgens de belangenbehartiger voor huiseigenaren "essentieel" om de doorstroming verder op gang te krijgen.

2 uur geleden
Woonbond over actieplan woningbouw: rekening komt bij huurders

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, de belangenbehartiger van huurders, vindt het goed dat het kabinet inzet op meer bijbouwen van betaalbare huurwoningen met het actieplan om de woningbouw te versnellen. Maar het is volgens de Woonbond "ongehoord dat de rekening hiervoor bij huurders ligt".

3 uur geleden