Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit gemengd na pauze bij renteverhogingen Fed

Wall Street sluit gemengd na pauze bij renteverhogingen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten na het besluit van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve om een pauze in te lassen bij het verhogen van de rente. Daarvoor had de centrale bank de rente tien keer op rij verhoogd tegen de hoge inflatie. Wel werd door de Fed gehint op meer renteverhogingen later dit jaar. Mogelijk kan er in juli alweer een verhoging komen.

De Dow-Jonesindex eindigde met een min van 0,7 procent op 33.979,33 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4372,59 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq klom 0,4 procent tot 13.626,48 punten.

Een ruime meerderheid van de economen had al verwacht dat de Fed de rente ongewijzigd zou laten. Bij het vorige besluit in mei ging het rentetarief in de Verenigde Staten nog met een kwart procentpunt omhoog tot een bandbreedte van 5,00 tot 5,25 procent. Dat is het hoogste niveau in zestien jaar. Volgens een verklaring van de Fed werd het besluit om de rente onveranderd te laten unaniem genomen door de beleidsmakers. Wel zei Fed-voorzitter Jerome Powell dat de inflatie nog hoog is en er een lange weg is te gaan om de inflatie omlaag te krijgen naar de doelstelling van 2 procent.

Misbruik online reclame

Bij de bedrijven op Wall Street kon Google-moederconcern Alphabet (min 0,1 procent) op aandacht rekenen. De Europese Commissie verdenkt Google van het misbruiken van zijn greep op onlinereclame. Google verdient zijn geld vooral met het verkopen van onlinereclame, maar daarbij heeft het bedrijf volgens de commissie concurrenten weggedrukt. Het bedrijf moet daardoor vrezen voor een boete van vele miljarden euro's.

Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) steeg 2,3 procent. AMD presenteerde zijn chips op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), waarmee het bedrijf de dominantie van concurrent Nvidia in deze snelgroeiende markt wil bestrijden. Volgens persbureau Reuters heeft de cloudtak van Amazon al interesse in de nieuwe chips van AMD. Nvidia klom 4,8 procent.

Hoge medische kosten

UnitedHealth zakte meer dan 6 procent. De zorgverzekeraar waarschuwde voor hogere medische kosten in het huidige kwartaal. Dat komt doordat met name meer oudere klanten medische procedures ondergaan die tijdens de coronapandemie werden uitgesteld.

De euro was 1,0830 dollar waard, tegen 1,0850 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1 procent tot 68,71 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 73,61 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlanders eten recordaantal aardbeien in 2025

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.

1 minuut geleden
Aandeelhouders Warner Bros. akkoord met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.

17 minuten geleden
Twee resoluties van BP sneuvelen op aandeelhoudersvergadering

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.

58 minuten geleden
Hasbro overtreft verwachtingen door populariteit kaartspel Magic

PAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.

1 uur geleden
Tesla zakt op negatief Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.

1 uur geleden
Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.

3 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen verwelkomen tijdelijke korting Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.

3 uur geleden