Wall Street sluit gemengd na pauze bij renteverhogingen Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten na het besluit van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve om een pauze in te lassen bij het verhogen van de rente. Daarvoor had de centrale bank de rente tien keer op rij verhoogd tegen de hoge inflatie. Wel werd door de Fed gehint op meer renteverhogingen later dit jaar. Mogelijk kan er in juli alweer een verhoging komen.
De Dow-Jonesindex eindigde met een min van 0,7 procent op 33.979,33 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4372,59 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq klom 0,4 procent tot 13.626,48 punten.
Een ruime meerderheid van de economen had al verwacht dat de Fed de rente ongewijzigd zou laten. Bij het vorige besluit in mei ging het rentetarief in de Verenigde Staten nog met een kwart procentpunt omhoog tot een bandbreedte van 5,00 tot 5,25 procent. Dat is het hoogste niveau in zestien jaar. Volgens een verklaring van de Fed werd het besluit om de rente onveranderd te laten unaniem genomen door de beleidsmakers. Wel zei Fed-voorzitter Jerome Powell dat de inflatie nog hoog is en er een lange weg is te gaan om de inflatie omlaag te krijgen naar de doelstelling van 2 procent.
Misbruik online reclame
Bij de bedrijven op Wall Street kon Google-moederconcern Alphabet (min 0,1 procent) op aandacht rekenen. De Europese Commissie verdenkt Google van het misbruiken van zijn greep op onlinereclame. Google verdient zijn geld vooral met het verkopen van onlinereclame, maar daarbij heeft het bedrijf volgens de commissie concurrenten weggedrukt. Het bedrijf moet daardoor vrezen voor een boete van vele miljarden euro's.
Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) steeg 2,3 procent. AMD presenteerde zijn chips op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), waarmee het bedrijf de dominantie van concurrent Nvidia in deze snelgroeiende markt wil bestrijden. Volgens persbureau Reuters heeft de cloudtak van Amazon al interesse in de nieuwe chips van AMD. Nvidia klom 4,8 procent.
Hoge medische kosten
UnitedHealth zakte meer dan 6 procent. De zorgverzekeraar waarschuwde voor hogere medische kosten in het huidige kwartaal. Dat komt doordat met name meer oudere klanten medische procedures ondergaan die tijdens de coronapandemie werden uitgesteld.
De euro was 1,0830 dollar waard, tegen 1,0850 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1 procent tot 68,71 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 73,61 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
17 uur geleden