Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit gemengd na nieuwe dreigementen Trump aan Iran

Wall Street sluit gemengd na nieuwe dreigementen Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.

Trump meldde maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social dat de Verenigde Staten "serieus" in gesprek zijn met "een nieuw en redelijker regime" over een einde aan de oorlog. Maar als er niet snel een deal komt en de Straat van Hormuz niet snel wordt heropend, "zullen we ons prettige 'verblijf' in Iran beëindigen met het opblazen en compleet vernietigen van alle elektriciteitscentrales, oliebronnen en Kharg-eiland (en mogelijk alle ontziltingsinstallaties), die we expres nog niet hebben 'aangeraakt'", schreef hij.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent hoger op 45.216,14 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,4 procent naar 6343,72 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 0,7 procent op 20.794,64 punten. Vrijdag waren in New York nog minnen tot 2,2 procent te zien.

Olieprijzen

De olieprijzen stegen maandag opnieuw door de gevolgen van de oorlog. Een vat Amerikaanse olie werd 5,2 procent duurder tot 104,84 dollar. Brentolie kostte 1,8 procent meer tot 114,56 dollar per vat.

Verder hadden beleggers aandacht voor het bezoek van de voorzitter van de Federal Reserve aan de universiteit Harvard. Jerome Powell stelde dat de inflatieverwachtingen op de langere termijn onder controle lijken te zijn. "We weten niet wat de economische gevolgen zullen zijn. We zijn wel van mening dat ons beleid ons de ruimte biedt om de situatie af te wachten", zei Powell.

Apple

Apple daalde 0,9 procent. De Europese dochteronderneming van het techconcern kreeg een boete van het Verenigd Koninkrijk van 390.000 pond (450.000 euro) vanwege het schenden van Russische sancties. Het Britse Office of Financial Sanctions Implementation ontdekte dat Apple Distribution International 635.618 pond had betaald aan het Russische streamingplatform Okko in 2022.

Aluminiumproducenten profiteerden van een sterke stijging van de aluminiumprijzen. Iran meldde raket- en droneaanvallen te hebben uitgevoerd op aluminiumfabrieken in Bahrein en de Verenigde Arabische Emiraten. Alcoa en Century Aluminum stegen 8,2 en 7,3 procent.

Meer uit Financieel

Spanje verwacht dit jaar voor eerst ruim 100 miljoen toeristen

MADRID (ANP/RTR) - Spanje verwacht dit jaar voor het eerst meer dan 100 miljoen buitenlandse toeristen te ontvangen. Dat heeft de Spaanse toerismeminister Jordi Hereu maandag gezegd.

14 minuten geleden
Britse waakhond wil strikter toezicht op financieel AI-gebruik

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse financiële toezichthouder Financial Conduct Authority (FCA) wil meer bevoegdheden krijgen voor strikter toezicht op AI-gebruik bij het adviseren van mensen bij persoonlijke financiële beslissingen zoals sparen, lenen of beleggen. Daarvoor pleit directeur Sheldon Mills, die bij de FCA verantwoordelijk is voor consumentenbescherming en mededinging, in een interview met zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
Defensieconcern Thales koopt belang in maritiem techbedrijf

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en defensieconcern Thales neemt een belang in het Franse Exail Technologies, dat maritieme robotica en navigatiesystemen maakt. Thales meldt een bindende overeenkomst te hebben ondertekend over de overname van het belang van bijna 36 procent van de familie Gorgé. Daarbij wordt Exail gewaardeerd op 3,9 miljard euro.

2 uur geleden
AEX-index begint terughoudend door verliezen bij chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na de stevige koerswinsten op vrijdag, waarbij de Stoxx Europe 600, de graadmeter van de grootste zeshonderd Europese bedrijven, een nieuw slotrecord bereikte.

2 uur geleden
Sky neemt mediadivisie van Britse omroep ITV over

LONDEN (ANP) - De Britse omroep ITV heeft zijn media- en entertainmentdivisie verkocht aan Sky, een dochteronderneming van Comcast. Dat hebben de twee bedrijven maandag aangekondigd. Met de deal is een bedrag van 1,6 miljard pond (zo'n 1,9 miljard euro) gemoeid.

2 uur geleden
Financieel directeur KPN vertrekt naar chipbedrijf ASMI

ALMERE (ANP) - Financieel directeur Chris Figee van telecomconcern KPN stapt over naar chiptoeleverancier ASMI. Dat maakten beide bedrijven maandag bekend in afzonderlijke persberichten. Figee verlaat KPN per 1 november.

2 uur geleden
ING neemt minderheidsbelang in Spaanse Singular Bank

AMSTERDAM (ANP) - ING neemt een minderheidsbelang van ongeveer 40 procent in de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Daarmee wil de bank zijn groei in private banking en vermogensbeheer in de Spaanse markt versnellen.

3 uur geleden