Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street sluit gemengd na belangrijke inflatiegraadmeter VS

Wall Street sluit gemengd na belangrijke inflatiegraadmeter VS

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste Amerikaanse beursgraadmeters zijn vrijdag wisselend gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten bemoedigende nieuwe cijfers die de Federal Reserve meer reden kunnen geven om de rente in het land verder te verlagen. Een belangrijke graadmeter voor de inflatie die vrijdag kwam, was in lijn met de verwachtingen.

Het gaat om de Personal Consumption Expenditure Index (PCE). De Amerikaanse centralebankenkoepel beschouwt dit cijfer als zijn belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent hoger op 42.313,00 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 5738,17 punten. Zwaargewicht Nvidia drukte op de techgraadmeter Nasdaq, die bij het slot 0,4 procent lager noteerde op 18.119,59 punten. Het AI-chipbedrijf zelf zakte 2,2 procent.

Optimisme

Donderdag profiteerden chipbedrijven nog flink van optimisme over groei in de technologiesector, na goed ontvangen resultaten en verwachtingen van Micron Technology, een chipbedrijf dat sterk profiteert van de groei van toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI). Dat concern moest vrijdag iets van de koerswinst op donderdag inleveren en verloor 2,2 procent. AI-chipbedrijf Advanced Micro Devices leverde 1,9 procent in.

Meta zakte een fractie. Beleggers leken niet onder de indruk van de miljoenenboete die het techbedrijf heeft gekregen van de Ierse datatoezichthouder, omdat het concern wachtwoorden van Instagram- en Facebookgebruikers onveilig opsloeg. Daarvoor kreeg het bedrijf vrijdag een boete van 91 miljoen euro opgelegd.

Costco Wholesale

Costco Wholesale zakte 1,8 procent. De groothandelaar presenteerde een tegenvallende omzet over het vierde kwartaal.

Bristol Myers Squibb won 1,6 procent. De farmaceut heeft in de VS goedkeuring gekregen voor de markttoelating van het eerste nieuwe type schizofreniemedicijn in ongeveer zeventig jaar.

De euro was 1,1163 dollar waard, tegenover 1,1159 dollar bij het sluiten van de beurzen in Europa. De olieprijzen stegen door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 68,55 dollar. Brentolie klom bijna 1 procent in prijs tot 72,29 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Betaalbedrijf Adyen verder omlaag op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen ging vrijdag verder omlaag op de Amsterdamse beurs en verloor 6,5 procent. De betalingsverwerker zakte donderdag al bijna 5 procent na een wilde koersrit. Adyen waarschuwde bij de halfjaarcijfers dat vooral Aziatische webwinkels als Temu en Shein, klanten van het bedrijf, last hebben van de sterk verhoogde invoerheffingen in de VS. Adyen werd daardoor somberder over de omzetgroei dit jaar. Analisten van Jefferies, Berenberg en Deutsche Bank verlaagden na de waarschuwing hun koersdoelen voor het aandeel.

1 uur geleden
Eigenaar rekent dit jaar niet op deal over havens Panamakanaal

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison verwacht de verkoop van zijn internationale havenactiviteiten niet voor het einde van dit jaar af te ronden. China verzette zich eerder tegen de verkoop van havens aan het Panamakanaal en tientallen andere ondernemingen aan de Amerikaanse investeerder BlackRock en rederij MSC. Toch verwacht mededirecteur Peter Sixt dat de deal uiteindelijk rondkomt, als ook een Chinese investeerder instapt.

1 uur geleden
Japanse economie groeit harder dan verwacht ondanks heffingen VS

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse economie is in het tweede kwartaal van 2025 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens een nieuwe raming van de Japanse overheid groeide de vierde economie ter wereld in de drie maanden tot en met juni met 0,3 procent ten opzichte van de voorgaande periode. Economen hadden gerekend op een groei van 0,1 procent.

2 uur geleden
Cijfers industrie en winkeliers wijzen op tragere groei China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van China vertraagt, wijzen nieuwe cijfers over de industrie, investeringen en winkelverkopen uit. De op een na grootste economie van de wereld ondervindt hinder van de invoerheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft ingevoerd op de meeste Chinese producten. Ook remden hevige regenval, overstromingen en hitte de groei.

2 uur geleden
Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.

7 uur geleden
Nederland grootste bouwer lange superjachten, maar markt koelt af

AMSTERDAM (ANP) - Nederland was in 2024 de grootste bouwer van lange superjachten ter wereld, meldt ABN AMRO in een nieuwe analyse. In Nederland werden vorig jaar zeven superjachten langer dan tachtig meter gemaakt. Italiƫ is 's werelds grootste superjachtbouwer en produceert vooral kleinere superjachten. Maar na recordjaren lijkt de markt af te koelen.

11 uur geleden
Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.

11 uur geleden