Wall Street schudt vrees coronavirus van zich af
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met aardige winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee werd herstel getoond na de fikse koersverliezen op maandag toen zorgen om de verspreiding van het nieuwe coronavirus zwaar drukten op het sentiment op Wall Street. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar kwartaal- en jaarcijfers van een flink aantal grote bedrijven.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,7 procent hoger op 28.722,85 punten. De brede S&P 500 klom 1 procent tot 3276,25 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 1,4 procent tot 9269,68 punten.
De luchtvaartsector wist wat te herstellen van de recente dalingen vanwege het coronavirus, met winsten voor maatschappijen als Delta Air Lines en American Airlines tot 3 procent.
Plakband
Industrieconcern 3M kwam met resultaten. In de laatste drie maanden van vorig jaar boekte de maker van bijvoorbeeld Post-Its en plakband een lagere winst dan kenners hadden verwacht. Het aandeel 3M ging 5,7 procent onderuit. Industrieconglomeraat United Technologies opende eveneens de boeken en klom 1,2 procent.
Defensieconcern Lockheed Martin zag de winst en omzet stijgen, geholpen door een verhoogde productie van de F35-straaljagers en grotere vraag naar raketsystemen. Lockheed steeg ruim 1 procent. Xerox meldde zijn schuldenlast aanzienlijk te hebben teruggedrongen. De kopieermachine- en printerfabrikant, die al een tijdje probeert branchegenoot HP over te nemen, boekte verder een hogere winst op een lagere omzet. Xerox kreeg er bijna 5 procent bij.
Arbeidsmarkt
Verder openden motorfietsenmaker Harley-Davidson (min 3 procent), farmaceut Pfizer (min 5,1 procent) en vrachtwagenfabrikant Paccar (plus 2,1 procent) de boeken. Nabeurs komt onder meer Apple met resultaten. De iPhone-fabrikant ging 2,8 procent omhoog.
Op macro-economisch gebied liet marktonderzoeker Conference Board weten dat het Amerikaanse consumentenvertrouwen deze maand naar het hoogste niveau is gestegen in vijf maanden, geholpen door optimisme over de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
De euro was 1,1022 dollar waard tegen 1,1010 dollar in Europa. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent in prijs tot 53,58 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 59,65 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor ruim 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.
38 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanklagers opgedragen een onderzoek te beginnen naar socialmediaplatforms X, Meta en TikTok. Op die platforms zouden met kunstmatige intelligentie gegenereerde beelden van seksueel misbruik van kinderen worden verspreid. Dat schreef premier Pedro Sánchez dinsdag op zijn X-account.
40 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in 2025 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens het Israëlische statistiekbureau groeide het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, vorig jaar met 3,1 procent. Dat is hoger dan de voorspellingen van zowel het ministerie van Financiën als de centrale bank, die uitgingen van een groei van 2,8 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/DPA) - Voorzitter Thomas Pritzker van de grote internationale hotelketen Hyatt legt zijn functie neer vanwege zijn contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. De 75-jarige miljardair behoort tot de erfgenamen van de familie die Hyatt heeft opgericht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is vorig jaar voor het eerst in ruim tien jaar teruggelopen. In totaal zijn 19.608 motorfietsen op kenteken gezet, 211 stuks minder dan in 2024, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt. Vergeleken met tien jaar geleden is de verkoop van nieuwe motorfietsen met ruim de helft gestegen.
3 uur geleden