Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street schudt recessieangst van zich af

Wall Street schudt recessieangst van zich af

NEW YORK (ANP) - Wall Street komt eindelijk tot rust nadat recessieangst beleggers dagenlang in de greep heeft gehouden. Vrijdag gingen de belangrijke beursgraadmeters in New York met stevige winsten het weekend in. Veel slecht nieuws is inmiddels "ingeprijsd" en er is weer "reden tot optimisme", constateerde een deskundige van de firma Nationwide.

De voorbije periode waren het vooral zorgen over de hoge inflatie en de toenemende kans op een recessie die de boventoon voerden. Ook moesten de financiële markten slikken dat de Federal Reserve voorlopig door lijkt te gaan met zijn beleid van agressieve renteverhogingen, iets wat voor de waardering van aandelen geen goed nieuws is.

Maar dit alles raakte vrijdag wat naar de achtergrond. De leidende Dow Jonesindex eindigde 2,2 procent hoger op 31.288,26 punten. De brede S&P 500 steeg 1,9 procent tot 3863,16 punten en techgraadmeter Nasdaq dikte 1,8 procent aan tot 11.452,42 punten.

Lichtpuntjes

Er waren ook weer wat lichtpuntjes als het gaat om macro-economische gegevens. Zo namen de winkelverkopen in de Verenigde Staten in juni sterker toe dan verwacht. Verder gingen de prijzen voor tarwe op de grondstoffenmarkt in Chicago flink omlaag, waarmee de eerdere prijssprong door de Oekraïne-oorlog weer is uitgewist. En er kwam een hoopgevend bericht uit Saudi-Arabië waar president Joe Biden na een ontmoeting met Saudische leiders zei meer productieverhogingen van het grote olieland te verwachten.

Waar Amerikaanse bankaandelen donderdag nog uit de gratie waren, gingen de koersen vrijdag weer omhoog. Wells Fargo steeg na een goed ontvangen handelsupdate meer dan 6 procent, Citigroup werd zelfs dik 13 procent hoger gezet. Die laatste bank presteerde niet alleen beter dan verwacht maar onderzoekt ook een reeks manieren om Rusland te verlaten.

Elliot Management

Andere bedrijven die met cijfers kwamen waren onder andere investeerder BlackRock en zorgverzekeraar United Health. BlackRock zette een veel lagere winst in de boeken. Het aandeel won niettemin 2 procent. UnitedHealth verhoogde zijn verwachtingen voor het huidige jaar en werd door beleggers ruim 5 procent hoger gezet.

Pinterest won verder meer dan 16 procent aan beurswaarde na berichten dat de activistische investeerder Elliot Management een groot belang nam in het bedrijf achter het digitale fotoprikbord.

De euro was 1,0083 dollar waard tegen 1,0094 dollar bij het Europese beursslot eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom bijna 2 procent tot 97,61 dollar. Brentolie werd ook ongeveer 2 procent duurder, op 101,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

44 minuten geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

2 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

2 uur geleden
FNV vreest voor toekomst Douwe Egberts-fabriek in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vreest voor de toekomst van de koffiefabriek van Douwe Egberts in Utrecht. Medewerkers klagen dat de productie al lange tijd daalt en krijgen volgens de vakbond geen toekomstperspectief van moederbedrijf JDE Peet's. Anderhalve week geleden werd het verlies van enkele tientallen banen aangekondigd, maar de angst is dat het daar niet bij zal blijven.

3 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood twee baby's die Nestlé-voeding kregen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR/BELGA) - Franse autoriteiten onderzoeken het overlijden van een tweede baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken. In de babyvoeding zat mogelijk de bacterie Bacillus cereus, die heftig braken en diarree kan veroorzaken. Of de dood van de baby's daadwerkelijk is veroorzaakt door de betrokken producten, is niet vastgesteld.

3 uur geleden
Chipmaker Intel hard onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De grote chipfabrikant leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Lip-Bu Tan werkt Intel hard aan het opvoeren van de productie om aan de sterke vraag van klanten naar serverchips voor AI-datacenters te kunnen voldoen. Het aandeel, dat voorafgaand aan de resultaten sterk was gestegen, raakte zo'n 14 procent aan waarde kwijt.

4 uur geleden
Warmtepomp minder in trek na verlagen subsidie en zakken gasprijs

NAARDEN (ANP) - Minder Nederlanders kiezen er de laatste tijd voor om hun woning uit te rusten met een warmtepomp, meldt de Vereniging Warmtepompen. Mede door een verlaging van een subsidie en een dalende gasprijs is er voor de duurzame manier om een huis te verwarmen minder interesse.

4 uur geleden