Wall Street schudt recessieangst van zich af
NEW YORK (ANP) - Wall Street komt eindelijk tot rust nadat recessieangst beleggers dagenlang in de greep heeft gehouden. Vrijdag gingen de belangrijke beursgraadmeters in New York met stevige winsten het weekend in. Veel slecht nieuws is inmiddels "ingeprijsd" en er is weer "reden tot optimisme", constateerde een deskundige van de firma Nationwide.
De voorbije periode waren het vooral zorgen over de hoge inflatie en de toenemende kans op een recessie die de boventoon voerden. Ook moesten de financiële markten slikken dat de Federal Reserve voorlopig door lijkt te gaan met zijn beleid van agressieve renteverhogingen, iets wat voor de waardering van aandelen geen goed nieuws is.
Maar dit alles raakte vrijdag wat naar de achtergrond. De leidende Dow Jonesindex eindigde 2,2 procent hoger op 31.288,26 punten. De brede S&P 500 steeg 1,9 procent tot 3863,16 punten en techgraadmeter Nasdaq dikte 1,8 procent aan tot 11.452,42 punten.
Lichtpuntjes
Er waren ook weer wat lichtpuntjes als het gaat om macro-economische gegevens. Zo namen de winkelverkopen in de Verenigde Staten in juni sterker toe dan verwacht. Verder gingen de prijzen voor tarwe op de grondstoffenmarkt in Chicago flink omlaag, waarmee de eerdere prijssprong door de Oekraïne-oorlog weer is uitgewist. En er kwam een hoopgevend bericht uit Saudi-Arabië waar president Joe Biden na een ontmoeting met Saudische leiders zei meer productieverhogingen van het grote olieland te verwachten.
Waar Amerikaanse bankaandelen donderdag nog uit de gratie waren, gingen de koersen vrijdag weer omhoog. Wells Fargo steeg na een goed ontvangen handelsupdate meer dan 6 procent, Citigroup werd zelfs dik 13 procent hoger gezet. Die laatste bank presteerde niet alleen beter dan verwacht maar onderzoekt ook een reeks manieren om Rusland te verlaten.
Elliot Management
Andere bedrijven die met cijfers kwamen waren onder andere investeerder BlackRock en zorgverzekeraar United Health. BlackRock zette een veel lagere winst in de boeken. Het aandeel won niettemin 2 procent. UnitedHealth verhoogde zijn verwachtingen voor het huidige jaar en werd door beleggers ruim 5 procent hoger gezet.
Pinterest won verder meer dan 16 procent aan beurswaarde na berichten dat de activistische investeerder Elliot Management een groot belang nam in het bedrijf achter het digitale fotoprikbord.
De euro was 1,0083 dollar waard tegen 1,0094 dollar bij het Europese beursslot eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom bijna 2 procent tot 97,61 dollar. Brentolie werd ook ongeveer 2 procent duurder, op 101,09 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
7 uur geleden