Wall Street schudt recessieangst van zich af
NEW YORK (ANP) - Wall Street komt eindelijk tot rust nadat recessieangst beleggers dagenlang in de greep heeft gehouden. Vrijdag gingen de belangrijke beursgraadmeters in New York met stevige winsten het weekend in. Veel slecht nieuws is inmiddels "ingeprijsd" en er is weer "reden tot optimisme", constateerde een deskundige van de firma Nationwide.
De voorbije periode waren het vooral zorgen over de hoge inflatie en de toenemende kans op een recessie die de boventoon voerden. Ook moesten de financiële markten slikken dat de Federal Reserve voorlopig door lijkt te gaan met zijn beleid van agressieve renteverhogingen, iets wat voor de waardering van aandelen geen goed nieuws is.
Maar dit alles raakte vrijdag wat naar de achtergrond. De leidende Dow Jonesindex eindigde 2,2 procent hoger op 31.288,26 punten. De brede S&P 500 steeg 1,9 procent tot 3863,16 punten en techgraadmeter Nasdaq dikte 1,8 procent aan tot 11.452,42 punten.
Lichtpuntjes
Er waren ook weer wat lichtpuntjes als het gaat om macro-economische gegevens. Zo namen de winkelverkopen in de Verenigde Staten in juni sterker toe dan verwacht. Verder gingen de prijzen voor tarwe op de grondstoffenmarkt in Chicago flink omlaag, waarmee de eerdere prijssprong door de Oekraïne-oorlog weer is uitgewist. En er kwam een hoopgevend bericht uit Saudi-Arabië waar president Joe Biden na een ontmoeting met Saudische leiders zei meer productieverhogingen van het grote olieland te verwachten.
Waar Amerikaanse bankaandelen donderdag nog uit de gratie waren, gingen de koersen vrijdag weer omhoog. Wells Fargo steeg na een goed ontvangen handelsupdate meer dan 6 procent, Citigroup werd zelfs dik 13 procent hoger gezet. Die laatste bank presteerde niet alleen beter dan verwacht maar onderzoekt ook een reeks manieren om Rusland te verlaten.
Elliot Management
Andere bedrijven die met cijfers kwamen waren onder andere investeerder BlackRock en zorgverzekeraar United Health. BlackRock zette een veel lagere winst in de boeken. Het aandeel won niettemin 2 procent. UnitedHealth verhoogde zijn verwachtingen voor het huidige jaar en werd door beleggers ruim 5 procent hoger gezet.
Pinterest won verder meer dan 16 procent aan beurswaarde na berichten dat de activistische investeerder Elliot Management een groot belang nam in het bedrijf achter het digitale fotoprikbord.
De euro was 1,0083 dollar waard tegen 1,0094 dollar bij het Europese beursslot eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom bijna 2 procent tot 97,61 dollar. Brentolie werd ook ongeveer 2 procent duurder, op 101,09 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben deze maand voor het eerst 100 miljard euro aan leningen uitstaan bij het Waarborgfonds Sociale Woningbouw (WSW). Dit melden hun brancheorganisatie Aedes en het WSW. Daarmee kunnen woningcorporaties volgens Aedes bouwdoelen voor de komende jaren halen en sociale huurwoningen verduurzamen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon en Apple behoorden vrijdag tot de blikvangers op de beurzen in New York. Beide techbedrijven kwamen met kwartaalresultaten. Het aandeel Amazon deed het goed met een koerssprong van 12 procent. De clouddivisie van het bedrijf profiteerde volgens topman Andy Jassy van een sterke vraag naar rekenkracht voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Amazon is met zijn clouddiensten 's werelds grootste aanbieder van rekenkracht in datacenters.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - CNV en FNV hebben een principeovereenkomst gesloten met luchtvaartmaatschappij KLM over een nieuwe cao voor het grondpersoneel, melden de vakbonden en het bedrijf. Ze kwamen tot nieuwe afspraken na bemiddeling van een oud-minister. Die werd aangewezen om het cao-overleg weer vlot te trekken, na drie stakingen op Schiphol en meerdere rechtszaken. Door de acties moest KLM honderden vluchten schrappen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam verwacht op 27 januari met een uitspraak te komen in de slepende rechtszaak over de zelfstandigheid van Uber-chauffeurs. Dat werd vrijdag bekend tijdens een zitting in het hoger beroep, waarin vakbond FNV en taxi-app Uber nogmaals tegenover elkaar stonden.
11 uur geleden