Wall Street schommelt rond recordniveaus na sterk beursjaar
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag opnieuw weinig beweging zien. De Amerikaanse hoofdgraadmeters bleven daarmee schommelen rond nieuwe recordniveaus na een zeer sterk beursjaar op Wall Street. De stemming onder Amerikaanse investeerders is al weken positief door de verwachting dat de Federal Reserve de rente volgend jaar weer zal gaan verlagen. Ook zorgde het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) voor een rally van Amerikaanse aandelen in 2023.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent op 37.7120 punten. De hoofdindex schommelt rond de hoogste koers ooit en stevent af op een jaarwinst van zo'n 13 procent. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4789 punten en de techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 15.141 punten. De S&P 500 ligt op koers op een winst van 24 procent in 2023 en de Nasdaq is dit jaar al 44 procent in waarde gestegen.
Beleggers verwerkten daarnaast nog nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse steunaanvragen met 12.000 is toegenomen tot 218.000. Dat was meer dan verwacht.
Apple
Apple klom 0,7 procent. Het techconcern mag de verkoop van zijn nieuwste smartwatchmodellen in Amerikaanse winkels voorlopig hervatten. De horloges zijn voorzien van software waarop Masimo, een fabrikant van medische apparatuur, het patentrecht beweert te hebben. Apple haalde de horloges eerder uit de winkels nadat de Amerikaanse International Trade Commission de fabrikant in het gelijk had gesteld. Maar van het Hof van Beroep mogen de smartwatches nu weer verkocht worden in afwachting van een later vonnis.
Tesla won 1,1 procent. De Chinese smartphonemaker Xiaomi wil een van de vijf grootste autofabrikanten ter wereld worden. "Het doel van Xiaomi is om een droomauto te maken die net zo goed is als Porsche en Tesla", zei mede-oprichter Lei Jun bij de onthulling van de eerste elektrische auto van het bedrijf.
Amazon
Amazon steeg 0,2 procent. Het tech- en webwinkelconcern is van plan om vanaf 29 januari reclames te gaan invoeren bij zijn streamingdienst Prime Video. Abonnees in verschillende landen kunnen de streamingdienst reclamevrij houden tegen een extra vergoeding. In Nederland is Amazon nog niet van plan deze plannen door te voeren.
De euro noteerde op 1,1095 dollar, tegen 1,1112 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,2 procent tot 73,25 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent minder op 78,62 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creƫren.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
14 uur geleden