Wall Street scherpt recordstanden verder aan, Nvidia bij stijgers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.
In navolging van het Nvidia-nieuws klommen computerfabrikanten Dell en HP 10,7 en 8,5 procent. Nvidia voert daarnaast met de uitbreiding naar chips voor pc's de concurrentiestrijd op met pc-chipfabrikanten zoals Intel (min 4,7 procent).
De Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent hoger op 51.078,88 punten. De brede S&P 500-index won 0,3 procent tot 7599,96 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,4 procent tot 27.086,81 punten. In mei lieten de Amerikaanse beurzen al stevige koerswinsten zien door het aanhoudende optimisme over de opkomst van AI en de hoop op een spoedig einde van de oorlog in het Midden-Oosten.
Israël
Beleggers hadden daarnaast aandacht voor nieuwe ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Maandag kwam het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt vanwege het aanhoudende geweld in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilgelegd worden totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen.
Donald Trump meldde later via sociale media dat hij Benjamin Netanyahu en Hezbollah heeft gebeld. Israël heeft volgens hem beloofd geen troepen naar Beiroet te sturen en Hezbollah zou dan geen aanvallen op Israël uitvoeren.
McDonald's
De olieprijzen gingen maandag omhoog. Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, werd 4,6 procent duurder op 95,28 dollar per vat en Amerikaanse olie kostte 5,7 procent meer op 92,39 dollar per vat.
McDonald's daalde 1,1 procent. Beleggers leken niet onder de indruk van de vernieuwde strategie die topman Chris Kempczinski maandag aankondigde, waarbij de fastfoodketen meer inzet op kwaliteit en wil concurreren met onder meer kipfastfoodketens.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.
3 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische overheid is niet welkom op de aanstaande grote wapenbeurs bij Parijs. Dat geldt ook voor sommige Israëlische defensiebedrijven, zegt het Israëlische ministerie van Defensie. Zij mogen alleen luchtverdedigingssystemen aan de man brengen op de zogeheten Eurosatory.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.
6 uur geleden