Wall Street scherpt records aan
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben woensdag nieuwe records gehaald. Beleggers leken hun zorgen over het nieuwe coronavirus opzij te hebben geschoven en richtten zich vooral op de kwartaalresultaten van bedrijven.
De Dow-Jonesindex sloot 0,9 procent hoger op 29.551,42 punten. De breed samengestelde S&P 500 klom 0,7 procent tot 3379,45 punten en technologiegraadmeter Nasdaq ging 0,9 procent vooruit tot 9725,96 punten. Voor alle drie de graadmeters een record.
Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve verscheen opnieuw in het Amerikaanse Congres om het monetair beleid van de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten verder toe te lichten. Dinsdag had Powell het huidige rentebeleid al verdedigd. Hij verklaarde ook dat de Fed de economische impact van het coronavirus nauwlettend in de gaten houdt. De komende weken komt daar meer duidelijkheid over, zei hij woensdag.
Lyft
Uber-concurrent Lyft zette in het vierde kwartaal van vorig jaar meer dan 1 miljard dollar aan omzet in de boeken, flink meer dan een jaar eerder. Maar het bedrijf achter de gelijknamige taxi-app, dat alleen in Noord-Amerika actief is, voorziet voor 2020 een tragere groei. Het aandeel Lyft zakte meer dan 10 procent. Woninginrichter Bed Bath & Beyond kelderde ruim 20 procent, na bekendmaking van tegenvallende verkoopcijfers in december en januari.
Cruisebedrijf Carnival liet weten dat het coronavirus gevolgen zal hebben voor zijn resultaten. Die gevolgen leken beleggers niet tegen te vallen. Het aandeel steeg 2,6 procent.
Koersen
E-commerceplatform Shopify verraste met een sterke omzet. het bedrijf werd daarbij geholpen door de verkopen tijdens koopjesfestijn Black Friday en Cyber Monday. Het aandeel van het Canadese bedrijf, dat in de Verenigde Staten een beursnotering heeft, ging 7,8 procent omhoog.
Andere bedrijven die de boeken openden waren onder meer zorgdienstverlener CVS Health, bierbrouwer Molson Coors Brewing Company, farmaceut Teva Pharmaceutical, goudproducent Barrick Gold, handelaar in landbouwproducten Bunge en kredietbeoordelaar Moody's.
De euro was 1,0874 dollar waard tegen 1,0894 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,2 procent meer op 51,53 dollar. Brentolie steeg 3,9 procent in prijs tot 56,11 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriƫle metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.
6 uur geleden