
Wall Street reageert positief op overwinning Biden
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend, na de stevige verliezen van een dag eerder. Het positieve sentiment volgt op de overwinning van Joe Biden in de Democratische voorverkiezingen in negen van de veertien staten tijdens Super Tuesday. Op dinsdag verlaagde de Federal Reserve nog onverwacht de rente om de economische impact van het nieuwe coronavirus te temperen.
De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 1,9 procent hoger op 25.406 punten. De brede S&P 500 won 1,5 procent tot 3048 punten en technologiebeurs Nasdaq kreeg er 1,3 procent bij op 8791 punten.
De optimistische stemming kan worden verklaard doordat veel beleggers liever de gematigde Biden aan het hoofd van de Democratische partij zien dan de als links geldende Bernie Sanders. Ook kan het zijn dat beleggers Biden een minder grote kans geven als die het moet opnemen tegen president Donald Trump, onder wie zij goede zaken doen.
Banenrapport
Wall Street verwerkt daarnaast een beter dan verwacht banenrapport van loonstrookverwerker ADP. Dit cijfer loopt vooruit op het banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag wordt gepubliceerd.
Er was ook ander nieuws. Campbell Soup won 5 procent na het openen van de boeken. De levensmiddelenfabrikant wist afgelopen periode een deel van zijn schuldenlast weg te werken en boekte een hogere operationele winst. General Electric (GE) noteerde 0,8 procent hoger, ondanks een somberder bericht. Het industrieconcern maakte bekend dat het coronavirus waarschijnlijk op de winst over het eerste kwartaal zal drukken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO ging woensdag ruim 6 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De bank boekte iets minder winst in het tweede kwartaal door lagere rente-inkomsten. De winst viel wel hoger uit dan analisten hadden verwacht, dankzij het vrijvallen van geld dat eerder apart was gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO ziet tot nu toe weinig impact van de handelsoorlog in de cijfers van de bank. Financieel directeur Ferdinand Vaandrager vreest ook niet zozeer voor de directe impact van Amerikaanse importheffingen, maar de indirecte impact daarvan blijft volgens hem "onzeker".
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft een "mijlpaal" bereikt met zijn onlineactiviteiten. De websuper van Albert Heijn en webshop bol waren samen met andere onlineactiviteiten voor het eerst volledig winstgevend, stelt het winkelconcern bij zijn kwartaalcijfers.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI is in gesprek over de verkoop van aandelen in handen van (oud-)werknemers, waarbij het bedrijf achter ChatGPT een waarde van 500 miljard dollar krijgt toegeschreven. Dat melden persbureaus Reuters en Bloomberg op basis van ingewijden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het tweede kwartaal iets minder winst geboekt, mede door lagere rente-inkomsten. Wel profiteerde de bank van verdere groei met hypotheken en het vrijvallen van geld dat eerder apart was gezet voor mogelijk slechte leningen. Het financiële concern kondigde woensdag tevens aan voor 250 miljoen euro aan aandelen te gaan inkopen, waardoor er weer wat geld naar de aandeelhouders kan vloeien.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland ervaren een tekort aan arbeidskrachten. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW. Het algehele vertrouwen van Nederlandse ondernemers is aan het begin van het derde kwartaal wel minder negatief geworden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Yum! Brands hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De eigenaar van fastfoodketens KFC, Pizza Hut en Taco Bell heeft het afgelopen kwartaal minder omzet en winst geboekt dan verwacht. Bij KFC daalde de omzet op de thuismarkt en Pizza Hut zag de verkopen voor het zevende kwartaal op rij afnemen. Het aandeel werd 5,1 procent lager gezet.
11 uur geleden