Wall Street reageert gemengd op stevige banengroei VS
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse beurzen zijn vrijdag met een gemengd beeld geopend. Een belangrijk maandelijks banenrapport wees op stevig herstel van de arbeidsmarkt. Amerikaanse bedrijven nemen steeds meer personeel in dienst en de werkloosheid in de grootste economie van de wereld loopt daardoor snel terug.
Vorige maand kwamen er exclusief de landbouw 943.000 arbeidsplaatsen bij in de Verenigde Staten, veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht. De werkloosheid daalde naar 5,4 procent, tegenover 5,9 procent in juni.
Terwijl de banengroei goed nieuws is voor de reële economie, kan het op de aandelenbeurzen voor gemengde gevoelens zorgen. De daling van de werkloosheid betekent namelijk ook dat de Federal Reserve zijn stimuleringsbeleid mogelijk eerder zal afbouwen, nu het doel van maximale werkgelegenheid dichterbij komt. Daardoor kunnen de rentes stijgen, wat aandelen minder aantrekkelijk maakt.
United Airlines
De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,5 procent hoger op 35.227 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 4439 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 14,863 punten.
Luchtvaartmaatschappij United Airlines wil dat alle Amerikaanse medewerkers van het bedrijf worden gevaccineerd tegen het coronavirus. De 67.000 werknemers moeten voor 25 oktober zijn ingeënt, anders dreigt voor hen ontslag. De stap van United zal andere Amerikaanse maatschappijen onder druk zetten om te volgen. Het aandeel noteerde in de eerste handelsminuten 0,4 procent lager.
Alibaba
Alibaba kwam met een waarschuwing dat de Chinese overheid belastingvoordelen voor internetbedrijven gaat beperken en verloor 1 procent. De ingreep zal miljarden dollars extra kosten voor de grote Chinese webwinkel. Taxi-app Didi won 3 procent. Het Chinese bedrijf overweegt naar verluidt controle op te geven over waardevolle gegevens die het heeft verzameld, om de Chinese autoriteiten tevreden te stellen.
Het Amerikaanse Duolingo verloor ruim 4 procent. De app om talen te leren is verwijderd uit Chinese app-stores. Duolingo werkt eraan om het probleem te herstellen.
Beyond Meat
Beyond Meat kwam donderdag nabeurs met cijfers en verloor bijna 2 procent aan beurswaarde. Op de Amerikaanse thuismarkt daalde de omzet van de producent van vleesvervangers in supermarkten. Het bedrijf groeide op de zakelijke markt, zoals in bedrijfskantines, nu veel kantoren weer open kunnen.
De euro was 1,1773 dollar waard, tegen 1,1841 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 69,29 dollar. Brentolie steeg 0,5 procent in prijs tot 71,67 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.
16 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas niet met één jaar, maar met drie jaar worden uitgesteld. 341 Europarlementariërs stemden daarvoor, 225 tegen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering koopt de komende tien jaar minstens 850 gevechtsvliegtuigen van het type F-35 van Lockheed Martin. Dat staat in een principeovereenkomst tussen het ministerie van Defensie en de Amerikaanse fabrikant van militair materieel. Het zou de grootste bestelling zijn in de geschiedenis van het gevechtsvliegtuig, ook wel bekend als de Joint Strike Fighter (JSF). Op dit moment hebben de Verenigde Staten en bondgenoten als Nederland in totaal ongeveer 1375 exemplaren van de F-35 in gebruik.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De Zweedse muziekstreamingdienst Spotify zag de advertentie-inkomsten afgelopen kwartaal tegenvallen. Het aantal gebruikers van de dienst en betalende abonnees trok in het derde kwartaal wel iets verder aan, werd donderdag bekend.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Het aantal vrouwelijke bestuurders bij Nederlandse beursgenoteerde bedrijven stijgt nauwelijks. Dat volgt uit de Female Board Index 2026, die de Tilburgse hoogleraar Mijntje Lückerath voor de twintigste keer heeft opgesteld. In het rapport onderzoekt Lückerath jaarlijks de man-vrouwverhoudingen bij de ruim tachtig Nederlandse beursgenoteerde ondernemingen. Het aandeel vrouwelijke commissarissen blijft gelijk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft een recordboete opgelegd aan een illegale partij die in Nederland zonder vergunning gokspellen aanbiedt op verschillende websites, waaronder Instantcasino en Skyhills. Het bedrijf EOD Code SRL krijgt een boete van 37 miljoen euro, de hoogste boete die de Ksa tot nu toe voor illegaal aanbod heeft opgelegd.
3 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië voert gesprekken met buitenlandse overheden om het staatsoliebedrijf Saudi Aramco toegang te geven tot hun strategische olievoorraden voor opslag. Het koninkrijk wil daarmee de leveringszekerheid voor zijn klanten vergroten in het geval van verstoringen, verklaarde Aramco-topman Amin Nasser.
3 uur geleden