Wall Street positief over nieuwe naam moederbedrijf Facebook
NEW YORK (ANP) - De nieuwe naam van het moederbedrijf van Facebook kan rekenen op goedkeuring van beleggers. Direct nadat bekend werd dat het Amerikaanse concern Meta gaat heten, ging de beurskoers flink omhoog. Wall Street ging donderdag sowieso met winsten de handel uit. Amerikaanse beleggers trokken zich volgens analisten op aan de vele goede kwartaalberichten van beursgenoteerde bedrijven die de afgelopen dagen naar buiten zijn gekomen. Daarbij ging de aandacht vooral naar autoconcern Ford Motor, dat zijn winst en omzet boven verwachting sterk heeft opgevoerd.
Het aandeel van Facebook zat tussentijds tot meer dan 4 procent in de lift en sloot een kleine 2 procent hoger. Topman Mark Zuckerberg onthulde de nieuwe naam op een evenement waarbij hij ook meer vertelde over de plannen met virtual reality. Daar verwijst de nieuwe naam ook naar. Zuckerberg stelde daarnaast dat de oude naam niet meer "alles wat we doen" omvat. Critici zien de naamsverandering bij Facebook ook als een poging van Zuckerberg om de aandacht af te leiden van de schandalen die de laatste tijd spelen rond het bedrijf. Dan gaat het bijvoorbeeld om kritiek dat Facebook te weinig heeft gedaan tegen nepnieuws en complottheorieën.
De Dow-Jonesindex kreeg er 0,7 procent bij op 35.730,48 punten. De breed samengestelde S&P 500-index won 1 procent tot 4596,42 punten en techbeurs Nasdaq steeg 1,4 procent tot 15.448,12 punten. De groei van de Amerikaanse economie was afgelopen kwartaal volgens nieuwe cijfers van de overheid wel minder sterk dan gedacht, maar dat hoeft voor beleggers niet per se slecht nieuws te zijn. Zwakkere economische groei zou namelijk ook kunnen betekenen dat de Amerikaanse centrale bank wat minder geneigd is om snel zijn steunprogramma's te gaan afbouwen.
Ford Motor
Ford Motor ging bijna 9 procent vooruit. De betere resultaten komen doordat het autobedrijf veel meer chips geleverd kreeg en dus ook meer auto's kon produceren. Eerder in het jaar moest Ford nog veel fabrieken stilleggen vanwege de chiptekorten. In het kielzog van Ford kreeg ook rivaal Tesla er weer extra beurswaarde bij. De fabrikant van elektrische auto's won zo'n 4 procent. Het kwartaalbericht van onlinehandelsplatform eBay stemde de markt niet tevreden. Het aandeel zakte bijna 7 procent nadat eBay een zwakker dan verwachte prognose had afgegeven voor het lopende kwartaal.
De euro was 1,1681 dollar waard, tegen 1,1687 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 83,19 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 84,55 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.
23 minuten geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van bouwbedrijf Heijmans wil dat meer mensen vanuit het bedrijfsleven de politiek ingaan. Onlangs werd bekend dat Heleen Herbert, die tot voor kort commercieel directeur bij het bouwbedrijf was, minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet wordt.
5 uur geleden