Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street pakt stijgende lijn weer op, Groupon keldert

Wall Street pakt stijgende lijn weer op, Groupon keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten, na de verliezen een dag eerder door rentevrees bij beleggers. Aanbiedingensite Groupon ging echter hard omlaag onder druk van tegenvallende resultaten en een waarschuwing voor uitdagende marktomstandigheden.

De Dow-Jonesindex ging met een koerswinst van 1,2 procent op 34.283,10 punten de week uit. De brede S&P 500 steeg 1,6 procent tot 4415,24 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 2,1 procent tot 13.798,11 punten.

De S&P 500 en de Nasdaq staakten donderdag hun langste winstreeks in twee jaar omdat het sentiment onder druk kwam te staan door de waarschuwing van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell dat de rente mogelijk nog verder verhoogd kan worden. Beleggers op Wall Street hadden juist gehoopt dat de Fed nu echt klaar zou zijn met renteverhogingen. Die hoop zorgde de afgelopen tijd voor een flinke opmars op de beurzen in New York.

Minder vooruitgang

Groupon dook 35 procent in het rood. De aanbieder van kortingscoupons zei dat belangrijke projecten minder snel vooruitgang hebben geboekt dan verwacht. Ook wil het bedrijf 80 miljoen dollar ophalen met een aandelenverkoop.

Apple steeg 2,2 procent. De iPhone-maker moet een boete van 25 miljoen dollar betalen omdat het illegale immigranten heeft ingehuurd. Volgens het ministerie van Justitie gaf het technologieconcern de voorkeur aan illegale arbeiders boven Amerikaanse staatsburgers. Apple gaat akkoord met de boete en belooft beterschap.

Uitstel

Walt Disney verloor 2,3 procent. Het entertainmentconcern won een dag eerder nog bijna 7 procent dankzij goed ontvangen cijfers. Het bedrijf heeft wel de premières van een aantal grote films uitgesteld, na de voorlopige deal tussen de acteursvakbond en Hollywoodstudio's.

Verder maakte de Universiteit van Michigan bekend dat het consumentenvertrouwen in november is gezakt naar het laagste niveau in zes maanden omdat Amerikanen zich meer zorgen maken over een stijgende inflatie, hogere rente en een afzwakkende economie

De euro was 1,0686 dollar waard, tegen 1,0665 dollar bij het slot in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2 procent tot 77,26 dollar en Brentolie won 1,9 procent tot 81,54 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ECB besprak bij rentevergadering ook verhoging, zegt Lagarde

FRANKFURT (ANP) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben bij de rentevergadering ook besproken of ze de leenkosten moesten verhogen. Dat zei Christine Lagarde in een persconferentie over het rentebesluit, waarbij de centrale bank voor de eurozone de rentetarieven onveranderd liet.

2 minuten geleden
Polderbaan Schiphol ruim een week buiten gebruik door onderhoud

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol voert tussen maandag 4 en dinsdag 12 mei het jaarlijkse onderhoud uit aan de Polderbaan. De start- en landingsbaan is op werkdagen niet beschikbaar voor het luchtverkeer, meldt Schiphol.

4 minuten geleden
Google-eigenaar Alphabet flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt. Het aandeel werd 6,9 procent hoger gezet.

38 minuten geleden
Belastingdienst: ruim 10 miljoen aangiftes binnen op dag deadline

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft inmiddels 10,2 miljoen belastingaangiftes binnen, vlak voor het aflopen van de aangiftetermijn. Mensen kunnen tot middernacht aangifte doen voor de inkomstenbelasting. "Met het aflopen van de aangiftetermijn is het traditioneel druk bij de Belastingdienst", meldt de fiscus, die ziet dat sommige mensen wederom op het laatste moment nog snel hun aangifte indienen.

1 uur geleden
Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

1 uur geleden
ECB laat rente ongemoeid ondanks hogere inflatie door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) vindt het nog niet nodig om in te grijpen vanwege de oplopende inflatie. De beleidsbepalers bij de centrale bank in Frankfurt besloten donderdag de rente in de eurozone opnieuw ongewijzigd te laten.

1 uur geleden
Greenpeace beëindigt protest rond aandeelhoudersvergadering JBS

HAARLEMMERMEER (ANP) - Greenpeace heeft de actie rondom de aandeelhoudersvergadering van vleesverwerkingsbedrijf JBS beëindigd. Het is onduidelijk of de vergadering elders is voortgezet of op een later moment plaatsvindt.

2 uur geleden