Wall Street pakt stijgende lijn weer op, Groupon keldert
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten, na de verliezen een dag eerder door rentevrees bij beleggers. Aanbiedingensite Groupon ging echter hard omlaag onder druk van tegenvallende resultaten en een waarschuwing voor uitdagende marktomstandigheden.
De Dow-Jonesindex ging met een koerswinst van 1,2 procent op 34.283,10 punten de week uit. De brede S&P 500 steeg 1,6 procent tot 4415,24 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 2,1 procent tot 13.798,11 punten.
De S&P 500 en de Nasdaq staakten donderdag hun langste winstreeks in twee jaar omdat het sentiment onder druk kwam te staan door de waarschuwing van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell dat de rente mogelijk nog verder verhoogd kan worden. Beleggers op Wall Street hadden juist gehoopt dat de Fed nu echt klaar zou zijn met renteverhogingen. Die hoop zorgde de afgelopen tijd voor een flinke opmars op de beurzen in New York.
Minder vooruitgang
Groupon dook 35 procent in het rood. De aanbieder van kortingscoupons zei dat belangrijke projecten minder snel vooruitgang hebben geboekt dan verwacht. Ook wil het bedrijf 80 miljoen dollar ophalen met een aandelenverkoop.
Apple steeg 2,2 procent. De iPhone-maker moet een boete van 25 miljoen dollar betalen omdat het illegale immigranten heeft ingehuurd. Volgens het ministerie van Justitie gaf het technologieconcern de voorkeur aan illegale arbeiders boven Amerikaanse staatsburgers. Apple gaat akkoord met de boete en belooft beterschap.
Uitstel
Walt Disney verloor 2,3 procent. Het entertainmentconcern won een dag eerder nog bijna 7 procent dankzij goed ontvangen cijfers. Het bedrijf heeft wel de premières van een aantal grote films uitgesteld, na de voorlopige deal tussen de acteursvakbond en Hollywoodstudio's.
Verder maakte de Universiteit van Michigan bekend dat het consumentenvertrouwen in november is gezakt naar het laagste niveau in zes maanden omdat Amerikanen zich meer zorgen maken over een stijgende inflatie, hogere rente en een afzwakkende economie
De euro was 1,0686 dollar waard, tegen 1,0665 dollar bij het slot in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2 procent tot 77,26 dollar en Brentolie won 1,9 procent tot 81,54 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".
1 uur geledenMECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdagochtend een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.
3 uur geleden