Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street pakt stijgende lijn weer op, Groupon keldert

Wall Street pakt stijgende lijn weer op, Groupon keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten, na de verliezen een dag eerder door rentevrees bij beleggers. Aanbiedingensite Groupon ging echter hard omlaag onder druk van tegenvallende resultaten en een waarschuwing voor uitdagende marktomstandigheden.

De Dow-Jonesindex ging met een koerswinst van 1,2 procent op 34.283,10 punten de week uit. De brede S&P 500 steeg 1,6 procent tot 4415,24 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 2,1 procent tot 13.798,11 punten.

De S&P 500 en de Nasdaq staakten donderdag hun langste winstreeks in twee jaar omdat het sentiment onder druk kwam te staan door de waarschuwing van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell dat de rente mogelijk nog verder verhoogd kan worden. Beleggers op Wall Street hadden juist gehoopt dat de Fed nu echt klaar zou zijn met renteverhogingen. Die hoop zorgde de afgelopen tijd voor een flinke opmars op de beurzen in New York.

Minder vooruitgang

Groupon dook 35 procent in het rood. De aanbieder van kortingscoupons zei dat belangrijke projecten minder snel vooruitgang hebben geboekt dan verwacht. Ook wil het bedrijf 80 miljoen dollar ophalen met een aandelenverkoop.

Apple steeg 2,2 procent. De iPhone-maker moet een boete van 25 miljoen dollar betalen omdat het illegale immigranten heeft ingehuurd. Volgens het ministerie van Justitie gaf het technologieconcern de voorkeur aan illegale arbeiders boven Amerikaanse staatsburgers. Apple gaat akkoord met de boete en belooft beterschap.

Uitstel

Walt Disney verloor 2,3 procent. Het entertainmentconcern won een dag eerder nog bijna 7 procent dankzij goed ontvangen cijfers. Het bedrijf heeft wel de premières van een aantal grote films uitgesteld, na de voorlopige deal tussen de acteursvakbond en Hollywoodstudio's.

Verder maakte de Universiteit van Michigan bekend dat het consumentenvertrouwen in november is gezakt naar het laagste niveau in zes maanden omdat Amerikanen zich meer zorgen maken over een stijgende inflatie, hogere rente en een afzwakkende economie

De euro was 1,0686 dollar waard, tegen 1,0665 dollar bij het slot in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2 procent tot 77,26 dollar en Brentolie won 1,9 procent tot 81,54 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Privéjeteigenaar veroordeeld voor fraude van 15 miljoen dollar

BALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.

7 minuten geleden
Subsidie elektrische landbouwmachines en tractors ruim overtekend

NIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.

47 minuten geleden
AEX-index begint lager door koersverliezen chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.

1 uur geleden
Eurocommissaris pleit voor evenwicht in handelsbalans met China

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft zijn Chinese tegenhanger opgeroepen om het "onhoudbare" handelstekort tussen de economieën aan te pakken. Het handelstekort loopt op dit moment volgens hem op tot 1 miljard euro per dag.

1 uur geleden
FT: aandeelhouders willen buitenstaander als nieuwe baas Heineken

AMSTERDAM (ANP) - Belangrijke aandeelhouders van Heineken hebben de bierbrouwer opgeroepen om snel duidelijkheid te geven over de opvolger van de per eind mei vertrokken bestuursvoorzitter Dolf van den Brink. Twee van de vijftien grootste investeerders in het familiebedrijf zeiden tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat Heineken daarbij moet afwijken van de aloude traditie om interne kandidaten te benoemen. Ze willen een externe kandidaat om het concern er weer bovenop te helpen.

2 uur geleden
Nederlandse boeren ontvangen minder geld voor hun producten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren en tuinders kregen in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld ruim 10 procent minder betaald voor hun producten vergeleken met een jaar eerder. Volgens nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) leverden vooral aardappelen minder op. Ook de afzetprijzen van fruit, granen, melk en eieren lagen beduidend lager.

2 uur geleden
Bijna recordaantal flessen wijn geproduceerd in Nederland

RHENEN (ANP) - Nederlandse wijngaardeniers hebben een succesvol wijnjaar beleefd. Met ruim 1,5 miljoen flessen wijn in 2025 was vorig jaar het op een na succesvolste wijnjaar ooit. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in samenwerking met Vereniging Nederlandse Wijnproducenten (VNWP).

2 uur geleden