Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street pakt stijgende lijn weer op, Groupon keldert

Wall Street pakt stijgende lijn weer op, Groupon keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten, na de verliezen een dag eerder door rentevrees bij beleggers. Aanbiedingensite Groupon ging echter hard omlaag onder druk van tegenvallende resultaten en een waarschuwing voor uitdagende marktomstandigheden.

De Dow-Jonesindex ging met een koerswinst van 1,2 procent op 34.283,10 punten de week uit. De brede S&P 500 steeg 1,6 procent tot 4415,24 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 2,1 procent tot 13.798,11 punten.

De S&P 500 en de Nasdaq staakten donderdag hun langste winstreeks in twee jaar omdat het sentiment onder druk kwam te staan door de waarschuwing van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell dat de rente mogelijk nog verder verhoogd kan worden. Beleggers op Wall Street hadden juist gehoopt dat de Fed nu echt klaar zou zijn met renteverhogingen. Die hoop zorgde de afgelopen tijd voor een flinke opmars op de beurzen in New York.

Minder vooruitgang

Groupon dook 35 procent in het rood. De aanbieder van kortingscoupons zei dat belangrijke projecten minder snel vooruitgang hebben geboekt dan verwacht. Ook wil het bedrijf 80 miljoen dollar ophalen met een aandelenverkoop.

Apple steeg 2,2 procent. De iPhone-maker moet een boete van 25 miljoen dollar betalen omdat het illegale immigranten heeft ingehuurd. Volgens het ministerie van Justitie gaf het technologieconcern de voorkeur aan illegale arbeiders boven Amerikaanse staatsburgers. Apple gaat akkoord met de boete en belooft beterschap.

Uitstel

Walt Disney verloor 2,3 procent. Het entertainmentconcern won een dag eerder nog bijna 7 procent dankzij goed ontvangen cijfers. Het bedrijf heeft wel de premières van een aantal grote films uitgesteld, na de voorlopige deal tussen de acteursvakbond en Hollywoodstudio's.

Verder maakte de Universiteit van Michigan bekend dat het consumentenvertrouwen in november is gezakt naar het laagste niveau in zes maanden omdat Amerikanen zich meer zorgen maken over een stijgende inflatie, hogere rente en een afzwakkende economie

De euro was 1,0686 dollar waard, tegen 1,0665 dollar bij het slot in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2 procent tot 77,26 dollar en Brentolie won 1,9 procent tot 81,54 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

3 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

4 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

5 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

5 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

6 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

7 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

8 uur geleden