Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street overwegend positief na inflatiecijfer en heffingen

Wall Street overwegend positief na inflatiecijfer en heffingen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend positief de handelsdag uitgegaan, nadat de belangrijke graadmeters dagenlang in het rood zijn geƫindigd. Beleggers verwerkten meevallende cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

De consumentenprijzen in de VS zijn minder hard gestegen dan economen hadden verwacht. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank, de Federal Reserve. Bij een lager dan verwachte inflatie heeft de Fed meer ruimte om de rente verder te verlagen, maar de importheffingen van president Donald Trump kunnen de inflatie in de VS wel weer aanwakkeren.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent lager op 41.350,93 punten. De brede S&P 500 steeg 0,5 procent tot 5599,30 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1,2 procent tot 17.648,45 punten. De graadmeters kregen eerder forse koersverliezen te verwerken door toenemende zorgen over een handelsoorlog en een afzwakkende Amerikaanse economie.

Canada

Verder waren de ogen gericht op de tegenmaatregelen van de Europese Unie op de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium. De Europese Commissie legt daarbij in eerste instantie heffingen op 26 miljard euro aan Amerikaanse goederen op.

Ook Canada kwam woensdag met importheffingen op Amerikaanse goederen met een totale waarde van omgerekend ongeveer 19 miljard euro. Canada is de grootste buitenlandse leverancier van staal en aluminium aan de Verenigde Staten. Producten die onder de Canadese tegenheffingen vallen zijn onder meer computers, sportartikelen en gietijzeren producten.

Verschillende techbedrijven noteerden winsten. Chipontwikkelaar Nvidia klom 6,4 procent en branchegenoot Advanced Micro Devices (AMD) kreeg er ruim 4 procent bij. De elektrische autofabrikant Tesla won 7,6 procent. Eerder deze week gingen aandelen van het door Elon Musk geleide bedrijf nog hard omlaag.

Meer uit Financieel

AEX-index zakt flink weg, Philips wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag hard omlaag. Het aandeel Philips opende flink hoger, maar zag die stevige koerswinst snel verdampen. Het zorgtechnologiebedrijf boekte meer omzet en winst in het derde kwartaal, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.

14 minuten geleden
Nintendo: verkoop 19 miljoen Switch 2-consoles dit boekjaar

KYOTO (ANP/AFP) - Nintendo verwacht in het lopende boekjaar veel meer van zijn nieuwe gameconsole Switch 2 te verkopen dan eerder gedacht. Volgens het Japanse gamebedrijf worden er in het boekjaar tot eind maart nu naar verwachting 19 miljoen Switch 2-computers verkocht. Eerder werd uitgegaan van 15 miljoen stuks.

1 uur geleden
China beschuldigt Nederland van verstoring chipaanvoer Nexperia

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China geeft Nederland de schuld van de "onrust en chaos" in de wereldwijde halfgeleiderproductie en aanvoerketen van chips. Die is ontstaan doordat de Nederlandse overheid Nexperia in beslag heeft genomen, zegt het Chinese ministerie van Handel.

1 uur geleden
Philips voert winst op ondanks hogere importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn omzet en winst in het afgelopen kwartaal opgevoerd, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.

2 uur geleden
UWV verwacht de komende jaren iets meer banen in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal banen in Nederland zal de komende jaren iets groeien, ondanks veel onzekerheid door onder meer geopolitieke spanningen, importheffingen en technologische ontwikkelingen als automatisering en AI. Het aantal banen neemt tot 2027 met 1,1 procent toe, verwacht uitkeringsinstantie UWV in zijn jaarlijkse arbeidsmarktrapport.

2 uur geleden
Opnieuw minder nieuwe woningen in voormalige kantoren en winkels

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe woningen in voormalige kantoren en winkels is afgelopen jaar opnieuw afgenomen. Vooral in voormalige winkels leverden minder vaak een nieuwe woning op. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek op verzoek van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.

3 uur geleden
Wall Street start november optimistisch na megadeal in AI-sector

NEW YORK (ANP) - De technologiesector op Wall Street is optimistisch aan de nieuwe beursmaand begonnen, aangewakkerd door een grote AI-deal. Amazon en OpenAI sloten maandag een overeenkomst ter waarde van 38 miljard dollar, waarbij de eigenaar van ChatGPT rekenkracht van Amazon Web Services gaat gebruiken. Daarmee krijgt OpenAI toegang tot honderdduizenden geavanceerde Nvidia-processors om de populaire chatbot verder te ontwikkelen. Techconcern Amazon werd hiervoor beloond door beleggers met een 4 procent hogere koers.

11 uur geleden