Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street overwegend lager door zorgen over oorlog Israël

Wall Street overwegend lager door zorgen over oorlog Israël

NEW YORK (ANP) - Het heviger worden van de oorlog tussen Israël en Hamas drukte vrijdag op het sentiment op de Amerikaanse aandelenbeurzen. De graadmeters op Wall Street gingen overwegend lager de handel uit, nadat bekend was geworden dat de Israëlische landmacht zijn operaties op de grond in de Gazastrook uitbreidt. Alleen techbeurs Nasdaq steeg wel, geholpen door stevige winsten van webwinkelconcern Amazon en chipfabrikant Intel.

De Israëlische krijgsmacht riep inwoners op om Gaza-Stad te verlaten en naar het zuiden te trekken. Eerder op de dag waren er al berichten over zware bombardementen op de Gazastrook. Het zouden volgens Hamas de zwaarste bombardementen zijn sinds het begin van de oorlog. Intussen vuurt Hamas zelf ook raketten af.

De Dow-Jonesindex ging met een verlies van 1,1 procent het weekend in op 32.417,59 punten. De brede S&P 500 zakte 0,5 procent tot 4117,37 punten en de Nasdaq won 0,4 procent tot 12.643,01 punten. De toenemende onzekerheid bij beleggers was ook te merken aan het verder oplopen van de goudprijs. Die ging voorbij de symbolische grens van 2000 dollar per troy ounce.

Amazon

Het aandeel Amazon werd bijna 7 procent hoger gezet. Consumenten bleven namelijk flink shoppen bij Amazon ondanks de hoge inflatie en hogere leenkosten, kwam naar voren uit het kwartaalbericht van het bedrijf. Ook de cloudtak van Amazon liet groei zien en de advertentie-inkomsten trokken eveneens aan. De nettowinst verdrievoudigde ruimschoots tot 9,9 miljard dollar en het bedrijf rekent op een verdere verkoopspurt in de feestdagenperiode.

Intel kreeg er dik 9 procent bij, dankzij meevallende vooruitzichten. De grote chipproducent denkt het komende kwartaal eindelijk weer te kunnen groeien. Het bedrijf kampt al enige tijd met een lagere vraag naar computers door de zwakkere economie. Maar met name op het gebied van chips voor computers merkt Intel dat de belangstelling van klanten nu toeneemt.

Koersdaling Ford

Verder zakte Ford ruim 12 procent. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Ook liet Ford zijn winstverwachting voor het hele jaar los vanwege de recente stakingen. Eerder deze week bereikte het concern na weken van stakingen een voorlopig akkoord met de Amerikaanse vakbond UAW over een loonsverhoging van 25 procent.

Chevron (min 6,7 procent) en ExxonMobil (min 1,9 procent) kwamen ook met cijfers. De twee grote olieconcerns zagen de winst afgelopen kwartaal dalen ten opzichte van vorig jaar, toen recordwinsten werden geboekt. De olieprijzen zaten vrijdag ruim 2 procent in de lift.

Meer uit Financieel

Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

46 minuten geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

48 minuten geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

53 minuten geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

55 minuten geleden
Minder omzet Shein in Europa nog voor invoering heffing pakketjes

HONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein heeft in het tweede kwartaal minder omzet behaald in Europa. De verkopen daalden volgens het Chinese bedrijf onder meer vanwege teruggeschroefde uitgaven aan onlineadvertenties, vooruitlopend op de veranderende regels voor invoerrechten in de Europese Unie.

2 uur geleden
Wall Street begint licht lager door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag met verliezen begonnen aan de nieuwe handelsweek. Dat kwam onder meer door hernieuwde zorgen bij beleggers dat de inflatie verder wordt aangejaagd nu de olieprijzen weer stijgen. Daarnaast zijn beurshandelaren voorzichtig in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen.

2 uur geleden
Adobe: chatbots bepalen steeds vaker zoektocht naar kerstcadeaus

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deze kerst laten mensen zich bij het online zoeken naar cadeaus vooral adviseren door chatbots zoals ChatGPT. Dat blijkt uit onderzoek van Adobe Analytics naar het koopgedrag van consumenten in de Verenigde Staten.

3 uur geleden