
Wall Street overwegend hoger ondanks zorgen over schuldenplafond
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben woensdag in een wisselvallige sessie overwegend wat herstel getoond na de uitverkoop een dag eerder. Aanvankelijke winsten werden wat minder na opmerkingen van Jerome Powell, de baas van de Federal Reserve. Die uitte zijn bezorgdheid over het aanhoudende debat over het schuldenplafond in Washington. Techgraadmeter Nasdaq sloot wel lager.
In Washington blijft het getouwtrek over de financiering van de Amerikaanse overheid de gemoederen bezighouden, terwijl de deadline op vrijdag nadert. Daardoor neemt de bezorgdheid over de Amerikaanse kredietwaardigheid en mogelijke shutdowns van overheidsinstellingen toe. Volgens kenners is er geen andere keuze dan het schuldenplafond te verhogen.
Powell, die ook sprak op een evenement van de Europese Centrale Bank, uitte daar zijn frustratie over aanhoudende problemen met de toeleveringsketen. Daardoor kan de inflatie langer dan verwacht hoog blijven.
Techfondsen
De leidende Dow-Jonesindex sloot uiteindelijk 0,3 procent hoger op 34.390,72 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4359,46 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq verspeelde een eerdere winst en verloor 0,2 procent tot 14.512,44 punten. Zwaarwegende techfondsen als Amazon, Microsoft, Facebook en Google-moeder Alphabet zagen gedurende de sessie eerdere winsten ofwel in zijn geheel ofwel deels verdampen, wat uiteindelijk op de graadmeters drukte.
Netflix klom 2,6 procent. De videostreamingdienst neemt de ontwikkelaar van videogames Night School Studio, de ontwikkelaar van avonturenspel Oxenfree, over. Eerder dit jaar werd al bekendgemaakt dat Netflix naast series, documentaires en films ook videospelletjes wil gaan aanbieden.
Boeing
Vliegtuigbouwer Boeing werd 3,2 procent duurder. China heft het vliegverbod voor de Boeing 737 MAX mogelijk aan het einde van dit jaar op. Daarnaast verzekerde het concern zich van een verlening van een groot Amerikaans defensiecontract. Chipbedrijf Micron Technology daalde 2 procent na tegenvallende vooruitzichten.
De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 74,58 dollar en Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 78,45 dollar per vat. De euro was 1,1591 dollar waard, tegenover 1,1613 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Daarmee steeg de Amerikaanse munt tot het hoogste niveau sinds november vorig jaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontslaat Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook. In een brief op zijn platform Truth Social, die is gericht aan Cook, deelt Trump het nieuws. Cook werd in 2022 aangesteld door toenmalig president Joe Biden. Trump beschuldigt haar van hypotheekfraude en had vorige week aangekondigd haar te ontslaan als ze niet uit eigen beweging zou vertrekken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen moeten breken met Amerikaanse vermogensinvesteerders en hun invloed op de klimaatkoers van bedrijven terugpakken. Daarvoor pleit de Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in een dinsdag verschenen artikel in economenblad ESB. Op dit moment drukken vermogensbeheerders uit de Verenigde Staten namelijk een grote stempel op de koers van Nederlandse bedrijven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden maandag een stap terug na de beursrally van vrijdag. De stemming werd gedrukt door zorgen onder sommige aandelenhandelaren over het tempo van renteverlagingen door de Federal Reserve dit jaar. Vrijdag gingen de beurzen hard omhoog nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat een renteverlaging in september waarschijnlijk is.
7 uur geledenFORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk klaagt Apple en OpenAI aan omdat ChatGPT op iPhones wordt bevoordeeld en concurrentie wordt tegengewerkt. Zijn bedrijven X en xAI eisen miljarden dollars aan schadevergoeding in de aanklacht die maandag is ingediend bij de federale rechtbank in Fort Worth, Texas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak ging maandag alle aandacht uit naar de overname van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick. Het concern wordt overgenomen door het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper. Daarmee is een bedrag van 15,7 miljard euro gemoeid, ofwel 31,85 euro per aandeel. JDE Peet's eindigde met een koerswinst van 17,3 procent, goed voor de eerste plaats in de MidKap.
11 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP) - De miljardairsfamilie Pinault overweegt om zijn Duitse sportartikelenmerk Puma van de hand te doen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Puma gaf vorige maand een stevige winstwaarschuwing, onder meer door afzwakkende verkopen, en verloor in één jaar ongeveer de helft van zijn beurswaarde.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Keurig Dr Pepper stond maandag bij de dalers op de beurzen in New York met een verlies van ruim 8 procent. Het Amerikaanse frisdrankenconcern, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen. Het bedrijf heeft 15,7 miljard euro over voor het in Amsterdam genoteerde JDE Peet's. Het gaat om de grootste deal in de sector van alcoholvrije dranken ooit. Het aandeel JDE Peet's ging in Amsterdam ruim 17 procent omhoog. Dat is de grootste koerswinst sinds de beursgang in 2020.
13 uur geleden