
Wall Street overwegend hoger na tegenvallend banenrapport
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met winsten de handel uit gegaan. Beleggers reageerden onder andere op een tegenvallend banenrapport van loonstrookverwerker ADP, wat wees op een vertraging in het herstel van de arbeidsmarkt. Beleggers grepen de onzekerheid aan om in zogeheten defensieve aandelen te stappen.
Door het tegenvallende banenrapport neemt de kans toe dat de Federal Reserve zijn steunprogramma's langer in stand houdt. Het ADP-rapport geldt als een voorproefje voor het banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag naar buiten komt. Naast techfondsen die goed presteerden tijdens de pandemie waren nuts- en vastgoedbedrijven in trek. Daartegenover stonden energiebedrijven en financiële fondsen onder druk.
De leidende Dow-Jonesindex sloot de sessie met een nipt verlies van 0,1 procent op 35.312,53 punten. De brede S&P 500 sloot nagenoeg vlak op 4524,09 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 15.309,38 punten.
Amazon en Apple
Amazon sloot de handelsdag met een winst van 0,2 procent. De nieuwe topman Andy Jassy kondigde aan 55.000 mensen te willen aannemen voor technische functies. Daarvan zullen er zeker 40.000 in de Verenigde Staten werken.
Apple won op zijn beurt 0,5 procent. De iPhonemaker kondigde een nieuwe functie aan in zijn Apple Wallet. Daar kunnen nu ook rijbewijzen en ID-kaarten in worden toegevoegd. Ook ander grote techbedrijven stonden bij de winnaars. Facebook, Alphabet en Netflix stegen tot 2,3 procent.
Ford
Wells Fargo deed net als een dag eerder een stap terug. De bank wacht mogelijk een nieuwe boete vanwege de afwikkeling van het omvangrijke fraudeschandaal van jaren terug. Het aandeel verloor nog eens krap 5 procent na een verlies van bijna 6 procent een dag eerder.
Autoproducent Ford (plus 0,6 procent) stond bij de winnaars ondanks problemen met de bevoorrading. Het bedrijf ziet zich andermaal genoodzaakt de productie te verlagen vanwege de aanhoudende chiptekorten.
OPEC
Olie werd goedkoper nu de landen van oliekartel OPEC en zijn bondgenoten als Rusland de geplande productieverhoging doortzetten. Een vat Amerikaanse olie werd voor 68,20 dollar verhandeld, wat een daling van 0,4 procent betekende. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 71,25 dollar.
De euro was 1,1845 dollar waard, tegen 1,1837 dollar bij het slot van de aandelenbeurzen in Europa eerder op de dag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak haalden maandag opgelucht adem nadat de Verenigde Staten en China overeenkwamen om tijdelijk de importtarieven te verlagen. Door de afgenomen handelsspanningen tussen 's werelds twee grootste economieën, schoten de aandelenkoersen omhoog. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML behoorden tot de grote winnaars bij de hoofdfondsen, met winsten tot 7,7 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De tijdelijke verlaging van de importtarieven tussen de Verenigde Staten en China is goed nieuws voor de wereldeconomie en daarmee ook voor de Europese Unie en Nederland. Dat zeggen economen Bert Colijn en Arjen van Dijkhuizen in reactie op de maandag aangekondigde verlagingen, van 30 procent van de VS voor China en 10 procent van China voor de VS voor zeker negentig dagen. "Dit is een enorme de-escalatie van de handelsoorlog", zegt Van Dijkhuizen van ABN AMRO.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag flink omhoog. Beleggers reageerden opgelucht op de de-escalatie van de handelsoorlog tussen China en de Verenigde Staten. De twee landen lieten na handelsgesprekken weten hun importheffingen flink te verlagen voor een periode van negentig dagen. De twee grootste economieën ter wereld krijgen daarmee extra tijd om hun geschillen op te lossen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen konden vorig jaar in iets minder Nederlandse winkels met contant geld betalen, meldt De Nederlandsche Bank (DNB) in zijn jaarlijkse onderzoek. Vooral in de grote steden en in apotheken en bioscopen komt dit steeds vaker voor.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent verwacht dat binnen enkele weken nieuwe handelsgesprekken met China zullen plaatsvinden. Dat zei hij in een interview met zakenzender CNBC. Afgelopen weekend spraken de Verenigde Staten en China in het Zwitserse Genève al een forse tijdelijke verlaging af van de wederzijdse importheffingen.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - Enkele Tesla-medewerkers hebben officieel gevraagd of Elon Musk wil aftreden, waarbij ze bevestigden dat de autofabrikant kampt met een enorm vraagprobleem dat ze toeschrijven aan hun topman. Een medewerker zou om zijn verzet tegen Musk tevens zijn ontslagen. Dat meldde de Amerikaanse nieuwssite Electrek, waarover ook BNR berichtte.
6 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple overweegt de prijzen voor de nieuwe iPhone-modellen die later dit jaar uitkomen, te verhogen. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het techconcern zal eventuele prijsverhogingen toeschrijven aan nieuwe functies van de smartphone. Hiermee wil het bedrijf voorkomen dat de hogere prijzen worden toegeschreven aan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit China.
7 uur geleden