Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street overwegend hoger na sterke rally dag eerder

Wall Street overwegend hoger na sterke rally dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag verder omhoog na de sterke rally een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op de woorden van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. De Fed-baas liet woensdag in een toespraak weten dat de rente in de Verenigde Staten mogelijk al vanaf deze maand met minder grote stappen zal worden verhoogd. Die boodschap werd goed ontvangen op Wall Street.

Een meevallend bericht over de inflatie, dat voorbeurs bekend werd gemaakt, zorgde ook voor enige opluchting. De Amerikaanse kerninflatie, de favoriete inflatiemeter van de Fed, steeg in oktober minder dan verwacht en viel lager uit dan in september. Op de financiële markten wordt daarnaast alvast uitgekeken naar het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag verschijnt. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn ook van belang voor het rentebeleid van de Fed.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 34.487 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 4088 punten. De Nasdaq steeg 0,3 procent tot 11.502 punten.

Misverstand

Apple steeg 0,1 procent. Elon Musk, de eigenaar van Twitter, liet na een gesprek met Apple-baas Tim Cook weten dat zijn eerdere aantijgingen tegen het bedrijf op een misverstand bleken te berusten. Eerder deze week beschuldigde Musk de iPhonefabrikant nog van censuur, klaagde hij over de provisie die Apple rekent en beweerde hij dat Apple had gedreigd Twitter uit de App Store te verwijderen.

Tesla zelf steeg 1,9 procent. De fabrikant van elektrische auto's, waarvan Elon Musk ook topman is, roept in China 435.000 voertuigen terug naar de garage vanwege problemen met de achterlichten. Verder wordt gewacht op de onthulling van de eerste vrachtwagen van Tesla.

Amerikaanse olie

Kroger verloor 0,4 procent ondanks meevallende cijfers. De supermarktketen presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en werd positiever over de jaarresultaten. Designer Brands kelderde 15 procent. De schoenenketen verlaagde zijn winstverwachting voor het hele jaar.

Salesforce verloor dik 9 procent ondanks beter dan verwachte kwartaalresultaten. Beleggers schrokken echter van de aankondiging dat co-topman Bret Taylor eind januari vertrekt bij het softwarebedrijf.

De euro zat in de lift door het vooruitzicht van mildere renteverhogingen in de VS en was 1,0508 dollar waard, tegen 1,0324 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,7 procent duurder op 82,71 dollar. Brentolie kostte 2 procent meer, op 88,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlandse schepen wachten op meer details over escorteplan VS

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders wachten op meer details over het plan van president Donald Trump om met de Amerikaanse marine schepen uit de Perzische Golf te escorteren. De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) is geïnteresseerd in het voorstel, maar stelt dat veel afhangt van de uitwerking. "De vraag is namelijk in hoeverre dit aanbod een veilige doortocht gaat bieden."

8 minuten geleden
Hardt Hyperloop failliet verklaard door rechtbank

DEN HAAG (ANP) - Hardt Hyperloop is failliet verklaard door de rechtbank in Den Haag. Dat staat in het Centraal Insolventieregister, waarmee berichtgeving van RTL Z over het faillissement wordt bevestigd. Hardt Hyperloop uit Rotterdam was bezig met de ontwikkeling van technologie om mensen op hoge snelheid via capsules door een vacuümbuis te vervoeren.

14 minuten geleden
Brussel wil 'Made in Europe' voor groene tech en elektrische auto

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil de Europese groene industrie stimuleren door landen in bepaalde sectoren meer in de EU te laten kopen. Dat staat in een langverwacht voorstel van de Europese Commissie, de Industrial Accelerator Act. Bij publieke bestedingen voor elektrische auto's en duurzame technologie moet de voorkeur zijn deze binnen Europa aan te schaffen, stelt de Commissie. Voor staal, cement en aluminium moet een deel groen worden geproduceerd.

15 minuten geleden
KLM vliegt 'voorlopig' niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt "voorlopig niet" op Dubai, Tel Aviv en Saudi-Arabië vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Dat zou aanvankelijk tot donderdag gelden, maar in het radioprogramma Sven op 1 zei topvrouw Marjan Rintel dat de maatschappij deze maatregel verlengt. "We kunnen alleen maar vliegen als het veilig is."

1 uur geleden
Tanken in Duitsland duurder voor automobilisten

MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.

2 uur geleden
Gasprijs weer omlaag na dagen met forse stijgingen

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Ook gaat er een bericht rond dat Iran bereid is te praten over het beëindigen van de oorlog. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.

2 uur geleden
Franse minister: volgende week G7-vergadering over Iran

PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.

3 uur geleden