Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street overwegend hoger na sterke rally dag eerder

Wall Street overwegend hoger na sterke rally dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag verder omhoog na de sterke rally een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op de woorden van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. De Fed-baas liet woensdag in een toespraak weten dat de rente in de Verenigde Staten mogelijk al vanaf deze maand met minder grote stappen zal worden verhoogd. Die boodschap werd goed ontvangen op Wall Street.

Een meevallend bericht over de inflatie, dat voorbeurs bekend werd gemaakt, zorgde ook voor enige opluchting. De Amerikaanse kerninflatie, de favoriete inflatiemeter van de Fed, steeg in oktober minder dan verwacht en viel lager uit dan in september. Op de financiële markten wordt daarnaast alvast uitgekeken naar het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag verschijnt. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn ook van belang voor het rentebeleid van de Fed.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 34.487 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 4088 punten. De Nasdaq steeg 0,3 procent tot 11.502 punten.

Misverstand

Apple steeg 0,1 procent. Elon Musk, de eigenaar van Twitter, liet na een gesprek met Apple-baas Tim Cook weten dat zijn eerdere aantijgingen tegen het bedrijf op een misverstand bleken te berusten. Eerder deze week beschuldigde Musk de iPhonefabrikant nog van censuur, klaagde hij over de provisie die Apple rekent en beweerde hij dat Apple had gedreigd Twitter uit de App Store te verwijderen.

Tesla zelf steeg 1,9 procent. De fabrikant van elektrische auto's, waarvan Elon Musk ook topman is, roept in China 435.000 voertuigen terug naar de garage vanwege problemen met de achterlichten. Verder wordt gewacht op de onthulling van de eerste vrachtwagen van Tesla.

Amerikaanse olie

Kroger verloor 0,4 procent ondanks meevallende cijfers. De supermarktketen presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en werd positiever over de jaarresultaten. Designer Brands kelderde 15 procent. De schoenenketen verlaagde zijn winstverwachting voor het hele jaar.

Salesforce verloor dik 9 procent ondanks beter dan verwachte kwartaalresultaten. Beleggers schrokken echter van de aankondiging dat co-topman Bret Taylor eind januari vertrekt bij het softwarebedrijf.

De euro zat in de lift door het vooruitzicht van mildere renteverhogingen in de VS en was 1,0508 dollar waard, tegen 1,0324 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,7 procent duurder op 82,71 dollar. Brentolie kostte 2 procent meer, op 88,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

2 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

3 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

4 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden