Wall Street opgelucht over inflatie, Pringles-eigenaar op winst
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten na nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. De stijging van het gemiddelde prijspeil minderde zoals verwacht aan vaart, waardoor het waarschijnlijk blijft dat de Federal Reserve de rentes binnenkort zal verlagen. Ook was er aandacht voor groot overnamenieuws rond snackfabrikant Kellanova, het moederbedrijf van Pringles.
De consumentenprijzen stegen voor de vierde maand op rij minder hard op jaarbasis, maakte de Amerikaanse overheid bekend. Het ging om de zwakste stijging sinds 2021. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank in september kan beginnen met het verlagen van de rente.
Door het uitblijven van verrassingen op het gebied van inflatie wonnen de belangrijkste graadmeters op Wall Street verder terrein. De Dow-Jonesindex steeg 0,6 procent tot 40.008,39 punten. De S&P 500 steeg 0,4 procent tot 5455,21 punten. Techgraadmeter Nasdaq won een fractie tot 17.192,60 punten.
Leveraandoeningen
Kellanova eindigde bijna 8 procent hoger. Mars wil het voedingsmiddelenconcern kopen voor 36 miljard dollar. Als de deal doorgaat, zou chipsmerk Pringles onder één dak komen met Mars-repen en snoepmerken als M&M en Snickers.
Farmaceut Gilead won 0,2 procent. Het bedrijf heeft van de Amerikaanse medicijnwaakhond toestemming gekregen om een nieuw medicijn tegen leveraandoeningen op de markt te brengen. Dat middel kocht Gilead eerder dit voor ruim 4 miljard dollar over van een branchegenoot.
Monopolie
Techconcern Alphabet, het moederbedrijf van Google, eindigde 2,3 procent lager. Volgens persbureau Bloomberg overweegt het Amerikaanse ministerie van Justitie om aan te dringen op het opbreken van Google. Eerder deze maand oordeelde een rechter al dat Google een illegaal monopolie heeft op onlinezoekopdrachten. Alphabet gaf aan in beroep te gaan tegen die uitspraak.
De euro was 1,1012 dollar waard, vergeleken met 1,1022 bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent minder op 77,10 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 79,82 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiële markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.
12 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.
15 uur geleden