
Wall Street opgelucht na geruststellende woorden Trump
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Wall Street heeft voor het eerst weer twee dagen op rij afgesloten met brede koerswinsten sinds de handelsoorlog van Donald Trump recent is geëscaleerd. Beleggers leken woensdag enigszins gekalmeerd door geruststellende woorden van de Amerikaanse president.
Na een bericht dat de Verenigde Staten bereid zouden zijn om op termijn lichtere tarieven voor Beijing in te voeren, vertelde Trump aan verslaggevers dat het met China "wel goed zou komen" zodra de gesprekken waren afgerond. Ondertussen zei minister van Financiën Scott Bessent dat de president niet heeft aangeboden om eenzijdig heffingen voor Chinese producten te verlagen.
Wat ook opviel is dat de Amerikaanse dollar licht in waarde steeg ten opzichte van de euro. Daarbij speelt waarschijnlijk mee dat Trump aangaf geen plannen te hebben om Fed-voorzitter Jerome Powell te ontslaan. De aanvallen van Trump op de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank zorgden eerder voor grote onrust.
De Dow-Jonesindex sloot 1,1 procent hoger op 39.606,57 punten. De brede S&P 500 steeg 1,7 procent tot 5375,86 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 2,5 procent tot 16.708,05 punten. Daarmee waren de plussen niet zo uitbundig als eerder op de dag. Beleggers probeerden duidelijk in te schatten hoe serieus ze de uitspraken over flexibiliteit in onderhandelingen met China en andere handelspartners moesten nemen.
Tesla eindigde ruim 5 procent hoger. Beleggers reageerden op het nieuws dat Elon Musk, de veelbesproken topman van de elektrische-autofabrikant, van plan is zijn werk voor de Amerikaanse president Donald Trump in mei te verminderen. In plaats daarvan wil hij zich meer richten op Tesla, wat hard nodig lijkt gezien de recente tegenvallende resultaten van het bedrijf.
Ook andere techbedrijven waren in trek. Apple en Facebook-moederbedrijf Meta stegen tot 4 procent, ondanks dat de Europese Commissie de twee bedrijven flinke boetes heeft opgelegd. Boeing won daarnaast ruim 6 procent. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant heeft het verlies in het eerste kwartaal van dit jaar verminderd en een hogere omzet behaald. Ook profiteerde Boeing van fors toegenomen leveringen van verkeersvliegtuigen, nadat productieprocessen eerder nog werden gehinderd door strengere kwaliteitseisen en verscherpt toezicht na een reeks technische problemen met Boeing-vliegtuigen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil een vergoeding van het consortium dat de viaducten op de hogesnelheidslijn tussen Schiphol en Rotterdam heeft gebouwd. Er zijn ontwerpfouten gemaakt bij de viaducten waardoor treinen op de HSL-Zuid hier met beperkte snelheid moeten rijden. Het ministerie heeft recent juridische stappen genomen tegen het consortium, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen aan de Tweede Kamer.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Global lijkt dit jaar nog meer banen te gaan schrappen bij verschillende onderdelen van het mediaconcern. Onlangs werd al bekend dat het mediaconcern zo'n 2000 werknemers gaat ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeel in de Verenigde Staten. Ingewijden melden nu aan verschillende internationale media, waaronder entertainmentwebsite Variety, dat in november naar verwachting tot 3000 banen worden geschrapt.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse overheid heeft alle werkzaamheden van een megawindmolenpark voor de kust van de staat Rhode Island stilgelegd. De bouw van het park door het Deense windenergiebedrijf Ørsted was al voor 80 procent voltooid. Daarmee heeft president Donald Trump opnieuw een windenergieproject in de Verenigde Staten geblokkeerd.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft nieuwe regels voorgesteld over prijsvorming op onlineplatforms. De conceptregels moeten leiden tot meer transparantie en eerlijkheid, meldt overheidsorganisatie NDRC zaterdag. De nieuwe regels volgen op klachten over oneerlijke of misleidende prijzen door grote platforms.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.
5 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over hadden bericht. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.
16 uur geleden